Juraj nerozumiem asi celkom dobre tvojej otazke. Na maratonoch sa snazim vsetko vydupat v sedle a tlacil som len v nejakych štupľoch kde to inač nešlo takže ???????? A čo sa tyka batoh - nebatoh tak je to asi len o osobnej preferencii. Batoh vlačim len na dlhe štreky ;)
19.11.2009 - 08:36:55
01
Mám skúsenosti s oboma spôsobmi a vyriešil som to takto:
- na bajku aj žiletke mám podsedlové kapsy - duša + lepenie + multináradie + montpáky - malá pumpa + fittyčinky do dresu
- litrová fľaša s pitím na ráme - na žiletke dve fľaše
- camel beriem len na celodenný trip alebo ak viem, že nikde na trase nedoplním vodu do fľaše

Camel na žiletku zásadne nevozím. Je to ako jazdiť s padákom na chrbte.
A ešte niečo - dva litre vody na chrbte urobia s ťažiskom určite viac, ako montpáky s dušou pod sedlom.
19.11.2009 - 08:47:45
00
drotar: sa snazis alebo naozaj vsetko vydupes? :o

a uz to zacina :)))))

"A ešte niečo - dva litre vody na chrbte urobia s ťažiskom určite viac, ako montpáky s dušou pod sedlom."

a mozno nie je uplne povinne vozit v 2L rezervoari 2L vody...

a mozno aj s nebikovou vahou mozes celkom slusne menit polohu/ovplyvnovat tazisko... good luck s niecim podobnym s pevne uchytenou vahou na biku ;) (napriklad s litrovou flasou na rame (wow))


Naposledy upravil stax dňa 19.11.2009 - 08:59:03, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2009 - 08:51:32
00
vadite sa tu jak maly chalani :lol:
kazdy ma svoje ...
ja uprednostnujem chrbat bez niecoho zbytocneho co sa hompala na hrbe a otravuje pri zjazde a zbytocne sa pod tym potim...
na dlhe treky uz ale musim hodit hrb z vecami a jedlom. ale som rad ze tam nemusim pchat este pol kila servisu a mam to v kapsicke.. :hai:
19.11.2009 - 08:57:57
00
ja uprednostnujem chrbat bez niecoho zbytocneho co sa hompala na hrbe a otravuje pri zjazde a zbytocne sa pod tym potim...

Treba kúpiť poriadny batoh, to čo opisuješ je Tesco batoh... :D
19.11.2009 - 09:03:13
00
No :) ja som svoju batožinu konečne doviedla do "skorodokonalosti". Pôvodne som mala na žiletke podsedlovú kapsičku (Kellys) a na starom horáku veeeeľa blbých brašničiek. Zo starého horáku leteli všetky brašničky v 2007mom, podsedlová kapsička zo žiletky pred rokom. Na terajšom fulle nevozím okrem fľaše ništ, žiletka detto. Ešte bolo nutné popasovať sa s "výbavou" na celodenný štrek. Pamätníci si pripomenú môj päťkilový hátižák na tohtoročnej aprílovej MTB časovke - to už NIKDY VIAC! :devil: Momentálne som vyzbrojená maličkým ultraľahkým mini-batôžkom Atomic Race (vozím ho na preteky a výjazdy dlhšie ako 30 km ďalej od bydliska), keď len chrtím po hrádzi nejaké tie dve hoďky, dám si to najnutnejšie do vreciek, alebo si vezmem mini-ľadvinku (keď chcem ťahať pumpu), z ktorej síce pumpa asi 5 cm trčí, ale vybavila som ju takým "vkusným" očkom zo špagátu, ktorým je prevlečená cez popruhy ľadvinky, čiže ju nevytratím.

Mini-batôžtek Atomic bola zatiaľ najlepšia kúpa, zmestí sa hygiena (vreckovky), minilekárnička, gely, tyčinka, pol litra náhradného nápoja, tričko, duša, pumpa, náradíčko a monpáky, banán, pršiplášť (alebo nepremokavá vetrovka, podľa toho, kam sa ide), doklady a mobil - a toto celé váži okolo kila-kila a pol, hurá! :clap: Samozrejme, podľa typu výjazdu sa obsah modifikuje, čiže aj váha klesá.

:nod:
19.11.2009 - 09:06:00
00
Treba kúpiť poriadny batoh, to čo opisuješ je Tesco batoh... :D

he he neni! :P
ma sietku ako deuter he he..... ;)
19.11.2009 - 09:23:39
00
Juraj , Lukemix sa tu pyta na "kapsicky podsedlové". Neriesme tu zbytocne padaky na chrbte :lol: Je a bude to vzdy o osobnych preferenciach. A rozvijat tu teorie o vhodnosti alebo nevhodnosti toho ktoreho riesenia je asi tiez bezpredmetne. Chcel info o kapsicke tak som mu ju dal. To je vsetko z mojej strany.
19.11.2009 - 09:24:18
00
quote=drotar - Aj bike sa da odstranit uplne :lol:


N I K D Y !!! ;)


a ta kapsa mi vadila v stúpaniach zo sedla, nič vážne, ale s hrbom sa mi jazdí lepšie :)

...nejako som zle skopiroval text... neva :$
19.11.2009 - 09:26:08
00
Neriesme tu zbytocne padaky na chrbte :lol:


Absolvovat kratky vyjazd v lete s vakom na chrbte je cisty nezmysel, tak ako aj narvat toto vsetko do dresu.


Chcel info o kapsicke tak som mu ju dal.
19.11.2009 - 09:37:49
00
s tym cistym nezmyslom opatrne lebo sa to tu zvrhne na 10 stran trashu o camel vs flaska...

:clap:
19.11.2009 - 09:43:34
00
Prepáč stax, máš pravdu. Na pol litra vody naozaj nepotrebuješ dvojlitrový camel. Či? ]:)
19.11.2009 - 13:31:28
00
rozlisujes camel a rezervoar? :o
19.11.2009 - 13:47:13
00
Tak ako vo viacerých veciach, aj tu sa našli 2 skupiny bikerov: jedni jazdia radšej s camelom, aby odľahčili bike, druhí zase radšej s kapsou a aj 2 fľaškami v ráme, lebo skôr prekusnú vyššiu hmotnosť biku ako zavadzajúcu vec na chrbte (môj prípad, som oveľa pomalší s ruksakom na chrbte ako s dvomi plnými 0.75l fľašami a dušou na biku ;) ).
19.11.2009 - 13:52:44
00
tmax: je tu aj 3. skupina , ktora voli radsej batoh ;) .. byt pomalsi o dost s ruksakom (ak nie je extra tazky) je vec psychiky, nie systemu.
19.11.2009 - 13:53:49
00
keyboard_arrow_up