Uvazujem o kupe cyklo pocitaca, ale neviem sa rozhodnut. Klasicke tachometre s 10-12 funkciami sa daju kupit od 10€ (v lidli) az po 100-200€ (mozno aj viac) s gps atd ....
Dnes sa daju tie lacnejsie smartfony kupit uz od 50€ a gps maju vsetky.
Ak ma GPS, tak z toho sa da vypocitat aj rychlost aj nadm. vyska a aplikacia urcite ponuka aj mapy a dalsie funkcie ako priemerky, prejdene km atd .....
Par dni som jazdil zo smartfonom, takze viem o com hovorim.
Jediny problem je ten, ze moj smartfon je 5.5" co je dost blbe (jednoducho je velky).
Preto uvazujem kupit nejaky mensi smartfon a nejaky slusny drziak.
Momentalne (samozrejme uz to nepouzivam) mam tento drziak a v nom bol xiaomi redmi note 3. Pouzival som app. urbanbiker, ale po case mi prestala pracovat.
Pouzivate niekto namiesto cyklo pocitaca smartfon ?
Malo by to byt cisto za nahradu cyklo pocitaca, nebude tam ani simka, proste tam bude bezat len jedna app kvoli bicyklu (jazdim cesty).
26.04.2018 - 14:09:52
00
Bez simky to nepôjde aplikácia.
26.04.2018 - 14:22:56
00
Neviem, neskusal som to, ale preco by nemala aplikacia fungovat ?
26.04.2018 - 14:26:57
00
Skús si vybrať zo svojho
26.04.2018 - 14:32:50
00
Tiež som si odjazdil s držiakom a 5,5" smartfónom. Problémy s baterkou, vodotesnosťou, veľkosťou, krehkosťou.. Teraz jazdím s garmin hodinkami na volante a mám pokoj. Ak by mapa nebola podmienkou, istotne by som na tvojom mieste zalovil medzi gps cyklokomputer-mi na nete. Len som zbežne kukol na ebay a sú v podobnej cenovej hladine ako tvoj spomínaný smartfón.
26.04.2018 - 14:33:12
00
Na aliexprese maju odolne a vodotesne smartfony aj s uhloprieckou do 4.7" za relativne slusnu cenu. Co sa tyka pouzivania mobilu ako cyklo pocitaca, hlavny problem vidim v nepresnosti merania nadmorskej vysky s GPS a nie som si isty, ci gps aplikacie vedia zastavit meranie ked aj cyklista zastavi. Dalsi problem je pomale vyhladavanie GPS satelitov.
26.04.2018 - 14:39:27
00
Ked som pouzival urban biker, tak s nadmorskou vyskou to nebolo idealne, ale to ma az tak netrapi (par metrov hore dole ma nezabije).
A co sa tykalo presnosti merania, tak to bolo OK (akurat ked som sa chcel po lete pozret na odjazdene trate, tak uz sa nezapol a nepomohol ani reinstall, tak som ho vyhodil).
26.04.2018 - 14:46:51
00
Myslím, že PhilJ používa Xiaomi RedMi 4X s Locusom bez SIM bez problémov.
26.04.2018 - 14:55:37
00
Rozdiel byva v desiatkach metrov, aspon co mam ja skusenost.

Príloha:
Screenshot_20160826-175234.png
Screenshot_20160826-175234.png 481.29 KiB thumb_up0thumb_down



Ale ked ti to neprekaza, tak ok :).
26.04.2018 - 15:00:11
00
Ja pouzivam smartfon namiesto cyklo pocitaca. Sluzi mi v podstate len na zaznamenavanie trasy.
Pred vyjazdom aplikaciu zapnem, mobil hodim do batohu a ked sa vratim z vyjazdu, aplikaciu zastavim a prejdenu trasu si odoslem do Stravy. Pouzivam aplikaciu Run the map.
Sice sa priamo v aplikacii nezobrazuju presne nastupane vyskove metre, ale v Strave je vsetko v poriadku.
Vyhladanie satelitov je okamzite, v aplikacii sa da zapnut aj automaticke pozastavenie merania.
26.04.2018 - 15:05:33
00
SIM kartu absolutne netreba - Locus predsa podporuje offline mapy, takze mapy/aplikaciu staci aktualizovat doma cez wifi a na samotne fungovanie nepotrebuje internet.
GPS mam locknute rychlejsie ako na garmine, a ked zapnem automaticku korekciu nadmorskej vysky (pomocou SRTM dat stiahnutych z netu), tak aj celkove vyskove metre pri zaznamenanej trase su relativne presne.

Pre mna je Garmin predrazeny prezitok - dumb proprietarne zariadenie ktore dokopy nic nevie, a ktore viem nahradit "smart" zariadenim za zlomok ceny a s neporovnatelne sirsim vyuzitim.
26.04.2018 - 15:12:38
04
tak su aj ine znacky ako garmin. na co to chces? lebo telefon za 50€ bude dost nepresny (vysky urcite), vydrz bat. nic moc, zbytocne velky, citatelnost disp. tiez mizerna, odolnost a vodotesnost tiez. nevravim o tom ze tie app mi casto blbli a padali. na obcasnu navigaciu pouzivam mapy.cz v telefone na zaznam trasy mam bryton 310 za 60-70€ s ktorym som na dany ucel spokojny. predtym som pouzival rozne app v telefone a mal som stym len problem - hlavne pri viac hodinovych vyjazdoch. keby som casto potreboval navigovat - cumiet do navigacie pri kazdej odbocke - tak si na to kupim zariadenie na to urcene inak to len zerie nervy.
26.04.2018 - 15:45:06
01
to redmi je od 124€ a naozaj sa mu neda nic vycitat... so zapnutym podsvietenym displejom vydrzi celodenny vyjazd (ma 4100mAh bateriu), GPS je presne, vyskove metre s korekciou tiez, moj prezil uz niekolko padov, displej je doskriabany (neunuval som sa ani davat nan ochrannu foliu), rohy otlcene (ani obal), a Locus + freemap.sk je kombinacia na ktoru sa ziadna custom navigacia nehrabe.
...ono praveze keby som bol MENEJ narocny, tak by mi stacil aj Garmin, ale po skusenosti s Locus + freemap.sk by Garmin bol uz len cesta spat...
26.04.2018 - 16:07:34
00
redmi note 4x je ale v celku slusny smartfon a 5" je na cyklo pocitac dost velky.
Pripadalo by mi to ako s kanonom na vrabce.
Idealne by bolo ist do niecoho max 4.5" a parametrovo trochu nizsie, aby to bolo aj lacnejsie.
Ako som spominal v prvom prispevku ja som jazdil s 5.5" a pripadalo mi to dost blbo. A tie drziaky na smartfon nie su take elegantne a 5-6cm mobil nad riaditkami nevyzera pekne.
26.04.2018 - 16:58:53
00
ako ini spomenuli, realne nie je dovod aby ti GPS bez SIM karty nefungovalo.

- GPS presnost a rychlost velmi zavisi od konkretneho modelu, takze to by si musel pozorne vyberat. Ja som menil Motorolu defy mini (xt320) pretoze GPS modul bol cim dalej tym horsi (lokalizacii nestacilo ani 20 minut a vypadavalo. S terajsou Xperiou X compact mam problemy len ked chlapci v Sony Android open source project nieco posahaju a potom cakam kym to opravia)

- Nepresnost nadmorskej vysky sa da vyriesit SRTM, alebo DEM vyskovymi profilmi priamo v telefone automaticky. Niektore mobily navyse maju tlakovy senzor ktory by malo byt tiez mozne vyuzit (bohuzial mne sa to nepodarilo s OruxMaps a Xperiou rozbehat a nemal som cas zistovat preco, ale na rovine ma to moc netrapi a ked tak pouzivam DEM subory priamo v aplikacii).

- prerusenie pocitania casu pri zastaveni zavisi od aplikacie - napr. OruxMaps nema problem, pocita ti rozne priemerne hodnoty na zaklade tychto rozdielnych casov

- imo najneprijemnejsia vec je baterka pri dlhych tratiach - mobil ma aspon okolo 1500mAh baterku. Cyclocomputery by ti s takou baterkou vydrzali realne +- 40-100 hodin (od modelu, poctu zapojenych senzorov... Kapacity cyklopocitacov su asi tak do 1000mAh - napr. Bryton s vydrzou 35hodin ma 400-500mAh baterocku). Na viac-dnovych vyletoch treba teda pocitat s vacsou spotrebou. Ak nemas viac denne vylety a nevadi ti dobijat mobil po kazdom vyjazde tak neriesis. Stara xt320 mi zvykla vydrzat 2 dni a nieco (+- 16-20 hodin) s logovanim (interval mozno 5-8s) a par hodinovym on-screen-time na kukanie kde som/kade ist. Xperia dneska je +- to iste, cize 2-3 dni (24h logovania), tusim okolo 5-6h screen on time a vsetko ostatne povypinane (ak by som vypol mobilne siete tak este asi par hodin ziskam)

- K cene mobilu si pripocitaj aj cenu drziaka a uprimne aj puzdra vodotesneho. Realne moc verit vodotesnosti mobilov je riskantne podla mna (ak neberieme v uvahu gumove monstra). O rozbiti displaya mobilu ani nevravim.

- mobil zvladne aj ine navigacne aplikacie ak treba. Cyklopocitac bude v lepsom pripade len ukazovat prednahratu trasu

ak by som sa rozhodoval ze mobil na len GPS trackovanie/navigovanie po vzdy predpripravenej mape a popri tom mas itak druhy slusny mobil ktory sa da pouzit v pripade potreby tak iste idem do GPS (za 100-120 eur mas uz slusne gps zariadenia aj so senzormi).

Ak ma mobil sluzit aj ako smartphone tak tam je to uz o tom co je pre teba dolezitejsie :)
26.04.2018 - 17:13:26
00
keyboard_arrow_up