Nie tak celkom, ako som pisal dnes rano, som si takmer isty, ze juju_pepe miesa mAh (v tomto ponimani takmer nicnehovoriacu metriku, specialne ked je udavana bez napatia), a energiu (Wh), a nechape, ze dolezite su dodane Wh (taky uplne nepodstatny zakon zachovania energie) a nie mAh - pretoze dobijacka moze dat malo mAh pri vela voltoch a napr mobil si to skonvertuje na vela mAh pri malo voltoch. Aspon teda podla mna nejde moc inak chapat to, co napisal o 16:25 ked pise ze po 20 min dobijes (cize zrejme dodas baterke "stavu") len na uroven (baterkynych) 2332mAh, a teda ignoruje prevod napatia (a sucasny prevod mAh, a teda zak zach energie) medzi dobijackou a baterkou
10.02.2023 - 13:08:01
00
Priznám sa, že tomu jeho ďalšiemu vyjadreniu som naozaj neporozumel a možno to myslel tak, ako píšeš, čo je samozrejme nesprávne.
Ty si napísal: "pri 35W a 20 minutach dobijes menej ako 12Wh, coz je cca 3300mAh pri 3.6V". Čo je samozrejmé - 35/3 = 12 -> P=U*I -> 12=3.6*I -> I= 3.3A. A to je naozaj jedno či bude nabíjacie napätie 0,5V alebo 5000V, keďže je daný výkon 35W. Preto pokiaľ by nabíjačka mala výstupné napätie 5V, tak tým sa nič nemení keď raz je dané, že má 35W. Bude nabíjať len menším prúdom ako keby nabíjala napätím 3,6V. Množstvo prenesenej energie je rovnaké.
10.02.2023 - 13:24:35
00
Preco tam furt pleties 3,6V, ked sa nabija 5V? To je dost podstatne, kedze pri kostnatnom vykne sa pri zmene napatia meni aj prud. Este raz..ak zvysis pri konstantom vykone volty, ampere sa znizia. Ako sorry, ale uz ma tu nebavi sa handrkovat s niekym, kto nema ani potuchy o com pise, ale bude dookola pisat nezmysly, lebo si nevie uznat chybu, pretoze ani nevie kde ju urobil. Howgh, uz ste je tu spamu dost, dalej nereagujem. :D
10.02.2023 - 13:47:30
00
No preto, lebo Li-ion článok má menovité napätie 3,6V - 3,7V tak pre jednoduchosť je dobré uvažovať s ním. A keďže si napísal, že nabíjačka má 35W, tak je jedno či na jej výstupe je 3,6 alebo 5V, mení sa len prúd, ale výkon je rovnaký. A ty pri nabíjaní "neprenášaš" len prúd, ako si myslíš, ale energiu - Wh, číže výkon P (U*I) za čas.
To by podľa tvojej logiky bola najlepšia nabíjačka 35W s napätím 1V, lebo by tlačila 35A. Ale rovnako "rýchlo" by nabíjala nabíjačka s parametrami 35V/1A.
Alebo potom nechápem čo iné tým chceš povedať.
10.02.2023 - 14:05:17
00
juju_pepe: kasli na ampere, vykon je to podstatne :) Takze si to zratas lahko, ak vies, aku ma kapacitu baterka v mobile. Pri nabijacom vykone 35w za 20 minut do mobilovej baterky nedostanes viac ako cca 3240mAh (teoreticky, realne samozrejme menej).
10.02.2023 - 18:28:41
01
keyboard_arrow_up