Pokracuj s detailami, Marvin. Bez ironie. Ani ja netusim co vlastne robi ten https://play.google.com/store/search?q=battery%20doctor - je ich tam podobnych metrak.
30.12.2013 - 00:43:51
00
no ja tipujem ze vacsina z nich enbude robit nic len zobrazovat reklamy :), mozno nejake mensie percento sa pohra s dakymi procesmi a pokiluje to abo co, ale celkovo tomu neverim
30.12.2013 - 00:55:26
00
Každopádne si výrobcovia telefónov nemôžu dovoliť dať komukoľvek možnosť zasahovať do procesu nabíjania. Automaticky by to prinieslo škody na majetku a obete na životoch. Bez srandy. Nesprávne nabíjanie Li-Pol Batérií totiž vyzerá takto:

youtube.com/watch?v=ixIOEPnsgbI&t=0



A pre zaujímavosť, takto vyzerá mechanické poškodenie nabitej Li-Pol:

youtube.com/watch?v=4OsBc8RqSKU&t=0

30.12.2013 - 12:26:55
00
Marvin: v telefonoch sa moc neorientujem, s baterkami mam skusenosti v notebookoch, kde moze dojst k uplnemu vybitiu zial velmi lahko, nabijanie je riadenie, ked pise 0%, tak je baterka uz mrtva :lol:, ale napr. som narazal na klasicke NiMh, alebo NiCd clanky, ktore pouzivaju RC hracickari, tam bezne baterku vybijes. Sice som tym nemyslel do mrtva, ale prejde za hranu, kedy vyrazne padne napatie a podla toho, ako bola nabijana to moze byt velky skok a vcelku nahle. Ale ako pisem, v mobiloch sa neorientujem. Starsie mobily isto nemali 30% stavy ked ukazovala 0%, dnesne netusim. Nemeral som :) .. ale 0% to asi nebude, ako pises. Lenze .. baterka starne .. no, najlepsie to bude premerat, aby clovek bol mudrejsi.
30.12.2013 - 12:54:04
00
RC hracickari dnes uz pouzivaju skoro iba Li-pol. V telefonoch je to asi 50/50 Li-pol a NiMh. Napr. som si vsimol, ze Sony, resp. Sonyericsson uz velmi dlho pouziva vo velkom Li-Pol. Naopak v nokiach som napriklad videl iba NiMh. Pri Notebookoch sa moc neorientujem, ale myslim ze sa tam pouzivaju skoro vyhradne NiMh. Podla mna hlavne koli bezpecnosti pri tych vysokych kapacitach ake sa tam pouzivaju. Ak sa pouzivaju aj Li-pol, tak by som ich ocakaval v roznych ultrabookoch, kde je problem s priestorom pre baterku a kde je zabudovana pevne vo vnutri. V takom pripade musi byt nabijanie aj vybijanie velmi kvalitne osetrene, tak ako je to pri telefonoch.

Edit: ked som pisal o tych 30%, mal som na mysli Li Pol. Tie by sa nemali pod tuto hranicu vybijat, lebo im to skracuje zivotnost, zacinaju sa nafukovat a pod. Ine baterky sa spravaju inak, preto aj nabijanie a vybijanie telefotov s inymi baterkami je inak osetrene. Preto ked chcem do nejakeho zariadenia kupit neoriginalnu baterku, treba vzdy kupovat rovnaky typ a idealne aj kapacitu ako ma original.
30.12.2013 - 13:08:09
00
Marvin, tvoj príspevok radšej zmaž, lebo zbytočne zavádzaš. Nechápem prečo si ho písal, keď sa v téme neorientuješ.
31.12.2013 - 09:17:58
00
No comment :rofl:

Prílohy:

Aku.jpg
Aku.jpg 36.52 KiB thumb_up0thumb_down

31.12.2013 - 11:12:27
03
Kice, ak sa mylim, tak ma oprav. Inak je zbytocny tvoj prispevok.
31.12.2013 - 11:59:25
00
Marvin, je toho veľa na opravovanie, preto som navrhol zmazanie. Inak povedané, jedine túto vetu môžem ako-tak akceptovať: Ak sa pouzivaju aj Li-pol, tak by som ich ocakaval v roznych ultrabookoch, kde je problem s priestorom pre baterku a kde je zabudovana pevne vo vnutri.
Ostatné nie je pravda. Mám opravovať každú tvoju vetu? Však sa zamysli sám.

Píšeš: V telefonoch je to asi 50/50 Li-pol a NiMh.
Toto máš odkiaľ? NiMh je tak na ústupe, že sa vyskytuje okrajovo. Li.Pol je zas dobrá, ale drahšia technológia, takže sa používa hlavne vo vyššej kategórii výrobkov. Najpoužívanejšie sú Li-Ion akumulátory, ktoré si vôbec nespomenul. (reč je o telefónoch)

Píšeš: Napr. som si vsimol, ze Sony, resp. Sonyericsson uz velmi dlho pouziva vo velkom Li-Pol.
Otvor si katalóg (aj starší) a uvidíš, že prevláda Li-Ion, len vyššie modely majú Li-Pol

Píšeš: Naopak v nokiach som napriklad videl iba NiMh.
To aké Nokie si pozeral? Nie je to pravda. Plasí to isté, čo pre Sony.

Píšeš: Pri Notebookoch sa moc neorientujem, ale myslim ze sa tam pouzivaju skoro vyhradne NiMh.
Riadna blbosť. NiMh v notebookoch nie sú možno 8 rokov.

Píšeš: Podla mna hlavne koli bezpecnosti pri tych vysokych kapacitach ake sa tam pouzivaju.
Kravina hodná porovnania s vybuchujúcimi autami v amerických filmoch. (podobne ako yie videá, čo si uvádzal poredtým)

Píšeš: Edit: ked som pisal o tych 30%, mal som na mysli Li Pol. Tie by sa nemali pod tuto hranicu vybijat, lebo im to skracuje zivotnost, zacinaju sa nafukovat a pod. Ine baterky sa spravaju inak, preto aj nabijanie a vybijanie telefotov s inymi baterkami je inak osetrene. Preto ked chcem do nejakeho zariadenia kupit neoriginalnu baterku, treba vzdy kupovat rovnaky typ a idealne aj kapacitu ako ma original.
To kde si kde zobral? Teda ja tuším kde, ale si to dosť zmrvil. Je pravda, že Li.Ion aj Li-Pol poškodzuje nadmerné nabitie a hlboké vybitie, ale tieto hodnoty sú tak kritické a následky fatálne, že sa vždy o to stará elektronika zariadenie či nabíjačky. Užívateľ nemusí riešiť nič. Tie kritické hodnoty sú určené napätím jednotlivých článkov akumulátora, takže tvoje vyjadrenie 30% kapacity je veľmi zavádzajúce.

No vidíš, musel som toto písať? Nebolo jednoduhšie hneď zmazať tvoje bludy?
Zámerne som preskočil tvoju zmienku o RC hračičkároch. Súvisí to s tým, že si sa pokúsil svojim príspevnkom urobiť akési zhrnutie. Ale to potrebuje viac priestoru, ako jeden diskusný príspevok. Tak len vymenujem, že by sa hovorilo o Li-ion, Li-pol a LiFePol akumulátoroch, pričom ani staršie NiCd a NiMh ešte najdu svoje uplatnenie.
31.12.2013 - 15:53:04
02
Ahojte. Ja som si tento problem uz vyriesil.
Prepacte za malo fotiek, ale dajako sa stratili pri oprave mobilu.

Taakze, kupil som si externu bateriu a longus kapsicku do ktorej to zapadlo uuuplne presne. Cely napad spociva v tom, ze nabijacku dam do podsedlovej kapsicky a usb kablom budem nabijat GPS ktore je na riadidlach. Kupil som si usb konektor a USB predlzovaci kabel. A aby som mohol kapsicku dat kedykolvek prec, je na nej konektor. Koli jednoduchosti a cene som zvolil 3,5mm mono jack.

Konstrukcia: Najprv bolo treba upravit priamy konektor na lomeny aby sa vosiel do kapsicky. Jeden pol napojime na jednu stranu, druhy na druhu (pomocka) a druhy koniec dvojlinky som napajkoval na 3,5 samicu ktora je pripevnena v diere v kapsicke. GND na vonkajsiu cast, +5V na vnutornu. Kabel je vhodne dat trochu dlhsi aby sa pohodlne dala vybrat baterka.
Teraz treba usb predlzovak zostrihneme na dlzku aku nam treba. Na jednej strane bude samica a samca odstrihneme. Opatrne odizolujeme a odstrihneme tienenie. Mame 4 kable. 2 z toho su silove a 2 datove. Treba zistit ktore su ktore. (vo vseobecnosti Cierny je - Cerveny + biely a zeleny su datove neplati to vsak vzdy a ja som mal dokonca cerveny zlty oranzovy a biely :D) Datove spojime a dobre zaizolujeme. Silove pripojime na 3,5 samca rovnako ako na samicu. V mojom pripade opat GND na vonkajsiu, +5V na vnutornu.
Vyhoda vacsiny USB kablov je v tom, ze su asi take velke ako bowden. Takze presne zapadali do drziakov na rame. USB som vpredu pripevnil SK-paskou na bowden. Uplne to staci. Testoval som to v lese aj na ceste, zatial drzi a hlavne nabija.

Bateria mi vydrzi nabijat mobil asi tyzden. Ceny: USB predlzovak 1,5€ USB kon. 50c, kapsicka 7€ , 3,5kon samec+samica 50c a 2x drizak na bowden GHOST 4€.

Prílohy:

10012011239.jpg
10012011239.jpg 171.91 KiB thumb_up0thumb_down

10012011240.jpg
10012011240.jpg 331.78 KiB thumb_up0thumb_down

10012011241.jpg
10012011241.jpg 332.96 KiB thumb_up0thumb_down

10012011244.jpg
10012011244.jpg 366.5 KiB 1 thumb_up0thumb_down

25.01.2014 - 15:51:02
00
pripadne daco taketo z ciny a na to napojis bars co napr lionku a nabijas
http://dx.com/p/dc-to-dc-boost-pcb-module-for-mobile-charger-power-supply-blue-246857#.UuVoT3KvlYw
http://dx.com/p/usb-dc-1-5v-to-dc-5v-voltage-step-up-boost-module-green-143571#.UuVoUXKvlYw
http://dx.com/p/usb-dc-3v-to-5v-voltage-step-up-boost-module-red-146765#.UuVoUXKvlYw
26.01.2014 - 20:56:45
00
Ano, aj to sa sa pouzit, rovnako ako externe baterie z ciny. Avsak to tvoje riesenie ma obrovsky problem v tom, ze pripojis na to 2 nabijacie AA baterky a dostanes kapacitu mozno 2500mAh. Tu este menicom podstatne zredukujes. Mobil nabijes raz, maximalne 1,5 krat U mna mam takmer plnych 10000 co som uz aj otestoval, na jedno nabitie som s tou bateriou nabil 5 telefonov. Ako to je pri cinskych ex. baterkach netusim.
26.01.2014 - 21:31:43
00
ne, sak mozem pripojit hocico s tym napatim, aj v tej tvojej je urcite taky daky menic+ 4x lionka, v podstate je to to iste :), ked si k tomu prirobis kabliky tak to mozes nosit ako nudzovku len tak v kapsicke... ak bude treba dobit mobil vyberes baterku zo svetla, podrzis na nej kabliky a ponabija kus

ale tak jasne ze praktickejsie je to v peknej krabicke :)
26.01.2014 - 21:39:10
00
Váš názor? Neviem dať link a nechcem sa stým hrať.

Príloha:
Screenshot_20190710-094730.jpg
Screenshot_20190710-094730.jpg 97.25 KiB thumb_up0thumb_down



Na ebay treba zadať bike dynamo USB a tam asi 7-8 vec
10.07.2019 - 09:51:55
00
Silne pochybujem ze s tym nieco nabijes. Mam SON Delux 12 s nabijackou Igaro D1 a uz s tym je mobil na cely den. Na tychto veciach sa neoplati setrit ak to ma dobre fungovat. Pri tomto by som sa skor bal ze si to nabijane zariadenie odpalis.
10.07.2019 - 09:58:07
00
keyboard_arrow_up