Ahojte,

neviem o tom prakticky nic, len som zachytil, ze nieco take existuje a pride mi to ako fajn darcek pre otca, kedze rad bicykluje (velmi rekreacne) a ma problemy s chrbtom. Myslim, ze nieco na tlmenie razov mu moze len pomoct.

Mate nejaky tip na nieco rozumne ?
Vdaka
27.06.2022 - 08:38:19
00
Hlavne si pozri, ci pre tu ktoru si vyberies existuju rozne pruziny aby si doladil tuhost keby bolo treba.

Otcovi som jednu tu z temy "Darujem" posunul. Povedal, ze mu nevyhovuje, ze ju nechce a dalej su spokojne jazdi uz par rokov, takze to asi az take zle nebude.
27.06.2022 - 09:35:33
00
No moj oco je na tieto veci tiez skor konzervativny a hrozi podobny scenar, ale zaroven tie problemy s chrbtom ma a toto by trochu pomoct mohlo. Alebo nie. Samozrejme, zaujimaju ma skusenosti :)
27.06.2022 - 09:48:22
00
On je manualne zrucny a sedlovku si vymeni za 5 minut hocikedy + tu staru este ma, takze verim ze je s nou spokojny lebo inac by uz bola davno vymenena
Za par dni s nim budem hovorit, takze sa ho mozem spytat ( ak nezabudnem)
27.06.2022 - 09:55:59
00
No, za nejaku skusenost budem urcite vdacny :)
04.07.2022 - 07:02:13
00
Na starom bajku, paradoxne fulle, som si namontoval SR Suntour SP12-NCX (alebo SP17, uz nepamatam a neviem kuknut, bajk som uz posunul). Vela som jazdil v meste po dlazobnych kockach, ktore nedokazal tlmic zahladit. S tou odpruzenou sedlovkou to bolo zrazu ako na rovnej ceste. Uplna parada. Sedlovka sa da odspodu nastavovat. Ked sa velmi uvolni, mal som pocit, akoby som na bajku plaval, doslova akoby sa mi riaditka priblizovali a oddialovali. Po nastaveni spravnej tuhosti ten efekt zmizol, ale stale si na to treba trochu zvyknut, lebo sa to sprava inak ako ked ma bajk tlmic, pretoze sa v principe sedlo posuva trochu dozadu, ked zapruzi.
07.07.2022 - 22:04:18
01
ja by som rad pre priatelku na ebike asi tu SP-17-NCX len sa bojim aby to nehojdalo prilis s makkou pruzinou a zas so strednou aby to aj nieco urobilo s tlmenim
vahovo je presne na hranici pruzin
08.07.2022 - 10:36:40
00
scarinko napísal:
ja by som rad pre priatelku na ebike asi tu SP-17-NCX len sa bojim aby to nehojdalo prilis s makkou pruzinou a zas so strednou aby to aj nieco urobilo s tlmenim
vahovo je presne na hranici pruzin

Pri tej sedlovke na e-shoe padla podobná otázka a odpoveď znela, že odporúčajú zvoliť tú mäkšiu tvrdosť a v prípade potreby len dokúpiť stredne tvrdú pružinu. Nemám to odskúšané, len som to tam čítal, tak môžeš na to keď tak mrknúť.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/odpruzene/suntour-sp17-ncx-odpruzena-sedlovka.html?itm_medium=widget&itm_campaign=1#questions
08.07.2022 - 14:12:00
00
hej to som cital len neviem ako je to s tym pruzenim. Ci ked makku nastavim na max kolko to pruzi alebo strednu na min
08.07.2022 - 14:22:07
00
Ja som tu sedlovku pouzival s vahou cca 83 kg, teraz ju na rovnakom bajku v pohode pouziva sestra s vahou 48kg. Pruzinu som nemenil, stacilo spodne nastavenie.
08.07.2022 - 16:13:52
00
Ahojte, rozhodujem sa medzi odpruženou sedlovkou Suntour a XLC SP-S07. Neviete, či je medzi nimi zásadný rozdiel? Suntourka tu má veľa kladných hodnotení, XLC takmer bez recenzii, ale bod pre XLC je zas lepšia hmotnosť. Pri Suntour sa tiež obávam nastavovania pozdĺžneho sklonu sedla, niekde som čítal, že to ide len v 8° odstupňovaní, čo môže byť problém pri dolaďovaní posedu. Jedným okom ešte pozerám aj po Cane Creek Thudbuster, tam už je ale dosť vyššia cena.
11.04.2023 - 09:23:24
00
Vy, ktorí jazdíte so sedlovkou Suntour SP12 NCX, na aký sag ste si nastavili tuhosť pružiny? V návode píšu 30%, jazdíte to tak?
22.05.2023 - 10:06:55
00
keyboard_arrow_up