Caute, som tu novy a chcel by som poradit so svetlom na bicykel. Moje doterajsie skusenosti su nulove. rozhodujem sa medzi celovkou http://www.svietidla-fenix.sk/tuzkove-aa/celovka-fenix-hl21 alebo http://www.svietidla-fenix.sk/tuzkove-aa/celovka-fenix-hp11. cital som aj tuto diskusiu ale nejako tym "cinskym vytvorom za 5 USD" nejako neverim. niesom si celkom isty ci je lepsia celovka alebo svietidlo upevnene na rajdy. dalsi problem je ze niesom si celkom isty ako to upevnim na prilbu. v podstate to ma byt len nudzove svetlo ak sa natiahne vyjazd pripadne ho vyuzijem pri inych cinnostiach ako cyklistika.
28.07.2013 - 15:34:03
00
Tie dve čo si tu postol sú vyhodené peniaze... polka fóristov má tie čínske s XML diódou napájané z 18650. Ja som si to tiež kupoval aj na iné činnosti ako bike a skončil som pri klasickej ručnej s reflektorom: C8 (dá sa aj lacnejšie, ale ja som chcel bronz), batériách TrustFire Protected 18650 3.7V True 2400mAh, a tejto nabíjačke. Držiak na rajdy je výborný tento, ostatné sú nepoužiteľné. Čelovky som pozrel, našiel som jednu reflektorom a jednu zoomovaciu 068B.
28.07.2013 - 17:52:36
00
Co by bolo podla teba lepsie? celovka na jednu AA a zobrat so sebou pripadne 2-3 ks AA alebo celovka s tym puzdrom na 4x AA? nemal by som problem upevnit to na prilbu? a je medzi nimi aj dost velky rozdiel v lumenoch. 90 vs 277 ... nemam ani potuchy ci 90 lumenov postacuje na jazdu rozbitou cestou v lese ked sa ponahlam domov a idem cca 30-40km/h. chcem aby som vidiel pred seba na vacsiu dialku aby som sa vyhol zlym podmienkam terenu. asi sa skor priklonim nakoniec k celovke. podla mna je vyhoda ze svieti tam kam chces.
28.07.2013 - 20:21:40
00
v cene tych fenixov si zadovazis povedzme dostatocne svetlo, aj celovku...
mne osobne by 90lm urcite na sviznu jazdu terenom nestacilo
28.07.2013 - 20:42:12
00
Na začiatok jeden ilustračný obrázok:

Obyčajné svetlá na AA/AAA svietia ako to naľavo. (mrkni dobre - tie tri napravo sú módy XML svetla) V lese pri 30-40km/h by si s tým docestoval akurát tak do nemocnice. Tento obrázok však nie je ilustračný dostatočne - je to porovnané so zoomovkou. Takže ešte jeden ilustračný obrázok:

Zoomovka je do diaľky slabšia ako reflektor, ale s rozšíreným kužeľom je do blízka o 100% lepšia - rovnomerne osvieti veľkú plochu. Mne sa osvedčila klasická reflektorová do držiaka čo som postol, vidím s tým až príliš dobre :) A keď treba tak stačí rýchlo vytiahnuť z držiaka. Čelovka je podľa mňa trocha luxus. Ostatne, to svetlo som na bajku používal iba tak 20-30% času, tak treba zvážiť na čo sa ti také drahé svetlo hodí.
28.07.2013 - 20:51:22
00
Co by bolo podla teba lepsie? celovka na jednu AA a zobrat so sebou pripadne 2-3 ks AA alebo celovka s tym puzdrom na 4x AA? nemal by som problem upevnit to na prilbu? a je medzi nimi aj dost velky rozdiel v lumenoch. 90 vs 277 ... nemam ani potuchy ci 90 lumenov postacuje na jazdu rozbitou cestou v lese ked sa ponahlam domov a idem cca 30-40km/h. chcem aby som vidiel pred seba na vacsiu dialku aby som sa vyhol zlym podmienkam terenu. asi sa skor priklonim nakoniec k celovke. podla mna je vyhoda ze svieti tam kam chces.


90 lumenov určite nestačí, zato 900 je tak akurát :) DiPi ti v podstate radí dobre, ale keďže sa zjavne nebojíš investovať trochu viac, odporúčam:

1.originál C8 (ktorý nie je až taký čínsky šmejd) a hlavne má novšiu, výkonnejšiu LEDku, lepšie spracovanie, lepší driver a vôbec... Každému nemusí vyhovovať kužeľ svetla ktorý je skôr na štýl diaľkových svetiel na aute (odskúšané v aute, je to celkom schopná náhrada s ktorou by som sa nebál ísť aj 90km/h), dôležité je tiež že si môžeš vybrať odtieň svetla a módy (môžeš si teda objednať aj bez hlúpych strobo režimov). Last but not least, intl-outdoor je oveľa spoľahlivejší a rýchlejší obchod ako dx...

2. poriadne akumulátory, ktoré sú kvalitnejšie a hlavne majú väčšiu reálnu kapacitu, nie tie najlacnejšie a najhoršie TrustFire. Sú síce nechránené (to by vadiť nemalo) no znamená to že sú aj o niečo kratšie, takže nemusia dokonale sedieť do všetkých svetiel (do tejto C8 sedia bezproblémovo), alternatívne sú tu o niečo drahšie a chránené (a opäť oveľa kvalitnejšie a s výrazne väčšou kapacitou)

3. linkovaný držiak z DX je super, tam nie je čo riešiť

4. ak by si chcel silou mocou niečo na prilbu (a nedivím sa lebo ja to mám tiež takto vyriešené) určite nie čelovku, a rozhodne nič z tých fénixov, tie by sa v svetle C8 totálne stratili :) tak zase len nejaké slušné a podľa možnosti ľahšie svetlo s týmto držiakom. Najlepšie riešenie by bolo C8 na riadidlá a nejakú zúmovačku na hlavu. Táto je fajn, má ale studený odtieň a strobo mód (oveľa lepšie by bolo lo-mid-hi)
28.07.2013 - 21:25:12
00
Ja som upevnenie mojej UF vyriesil tymto:http://kaidomain.com/product/details.S009709. Samozrejme ze to nedrzi tak ako original celovka ale mne to postacuje :)
28.07.2013 - 21:50:47
00
ten som mal na čelovku :) na hlavu je fajn, ale na priblu určite radšej ten plastový z DX
28.07.2013 - 21:58:20
00
ja používam túto a v pomere cena/výkon/spracovanie je :y spolu s batériami a nabíjačkou som sa v pohode vošiel do 25€, pričom s rôznymi pseudosvetlami na AA a AAA sa to nedá porovnať... vyskúšaná na 24-hodinovke v pohode osvetlovala na strednom režime celý pruh, s viditeľnosťou problém nebol... odporúčaná C8 na tom bude asi o niečo lepšie (napr. táto)
30.07.2013 - 14:14:39
00
Dakujem pekne za tolko reakcii a pomoc pri vybere. este mozno mensia otazka, musim mat nejaku specialnu nabijacku povedzme na tieto baterie
30.07.2013 - 15:15:30
00
špeciálnu nie, stačí hociktorá ktorá nabíja akumulátory typu 18650, napr ML-102 ktorá je šikovná v tom že ak do nej hodíš nabitý akumuátor môžeš z neho cez nabíjačku nabíjať napr mobil, tablet a podobne, čo je skvelé na dlhšie cesty :) Na druhú stranu vie nabíjať len jeden naraz, no ak ich nebudeš mať veľa nemal by to byť problém...

...tak už mi je to jasné, akumulátory v ML-102 (tu je ešte lacnejšie) sa dajú nabíjať len z USB diery napr v počítači alebo v nabíjačke do mobilu/tabletu/hocičoho kde sa dá vytiahnuť kábel a pichnť USB kábel, čo ti nemusí celkom vyhovovať, snáď existuje aj nejaký adaptér do klasickej zásuvky ale to sa už finančne určite neoplatí.. takže keď tak nejakú inú, je ich milión a ja som dávno žiadnu nekupoval.. niekto nejaké návrhy? :$
30.07.2013 - 17:22:23
00
Lacny adapter na USB do zasuvky stoji 2 eura. Alebo redukcia z maleho USB na velke USB za 60 centov a pouzije nabijacku z mobilu...
31.07.2013 - 08:23:41
00
Caute ludkovia ... rad by som si z DX COM objednal nejake predne svetlo ...

mam ale dilemu ci celovku alebo klasicke svetlo na rajdy ....
-u celovky mi je sympaticke ze mam slobodu ( pri klopeni zakrut, rychle si posvietenie na danu vec mimo cesty predo mnou, ) ...
-u klasickej mi pride vecsia odolnost vecsia svietivost v danej cenoj kategorii

nepotrebujem nic extremne ....aby som mal vysvietene pred sebou na 50m a vyzeralo to ako cez den ...
-staci cca 15m +-

Pokial niekto z vas ma celovku alebo uz klasiku z DX alebo podobnu dilemu ako ja napiste mi

Poziadavky:
-svietivost okolo 15m do dialky a s rozumnym uhlom po stranach
-nieco okolo 1000 lm +-
-ci uz led alebo klasika ...
-cena do 30 dollarov

Dakujem


Naposledy upravil Dr.Zoidberg dňa 31.07.2013 - 17:20:54, celkovo upravené 1 krát.

31.07.2013 - 16:44:17
00
Dr.Zoidberg viaceri tu mame XINTD C8 V4 XM-L2 U2/T6 18650 FLASHLIGHT zo stranky http://www.intl-outdoor.com ... z tych svetiel co mam postacuje na vecerny vyjazd samotna..dalsie 2 riesim z nudze--- k tomu uz spominane 2 PCS PANASONIC NCR18650A 3100MAH LI-ION BATTERY
Steju PatrikL poradili dobre ohladne tychto svetiel+bateriek+stranky ...
31.07.2013 - 16:53:06
00
Odporúčam čelovku, ktorú môžeš dať aj na volant. (podľa toho ako sa ti bude ráčiť)
Je ich slušný výber. ja mám túto: http://dx.com/p/singfire-sf-90-cree-xm-l-t6-4-mode-1000lm-white-bicycle-headlamp-silver-grey-4-x-18650-172326
Plná spokojnosť za všetkých okolností..
31.07.2013 - 17:10:47
00
keyboard_arrow_up