Hadam mi uznajú záruku, nemám vedomosť žeby som ich hocikedy niekde udrel.podla garmin, zilina bud len odpojený gps senzor alebo úplne odpaleny. Kua bude to dlhých 30 dní uz som si naň zvykol
21.10.2021 - 13:55:58
00
Podľa mňa skôr nejaká výrobná chyba alebo tak. Aha ako mám zodratu lunetu po páde na cesťáku. Pár metrov som som sa šúchal po asfalte a bezpočet pádov na MTB a lyžiach a držia.

O reklamáciu by som sa nebál. Na Edge 530 mi odišiel výškový senzor a poslali komplet nové zariadenie. Nepribalil som vtedy držiaky a vôbec to netiešili. Prišli ďalšie. Len som bral zo Slovenska tak to netrvalo ani týždeň.

Prílohy:

FE9B1487-4754-4965-A038-7754E7122FB4.jpeg
FE9B1487-4754-4965-A038-7754E7122FB4.jpeg 1.03 MiB thumb_up0thumb_down

21.10.2021 - 14:04:29
01
valecek napísal:
Hadam mi uznajú záruku, nemám vedomosť žeby som ich hocikedy niekde udrel.podla garmin, zilina bud len odpojený gps senzor alebo úplne odpaleny. Kua bude to dlhých 30 dní uz som si naň zvykol

Ked sa blížil koniec rek.doby, napísal som im, odpovedali, že to poslali výrobcovi na posúdenie, tak preto ta max. doba.
21.10.2021 - 14:17:49
00
Chlapci, ináč pozor na lacné Garmin zariadenia z ALZY, podrývajú ceny konkurencie tak, že predávajú pod cenu nákupu konkurencie. Čo ALZA tají je fakt, že ich Garmin zariadenia niesú slovenská distribúcia (neberú ich od slovenského Garminu- Conan s.r.o.). Problém nastane pri reklamácii, kedy ako dobre viete, slovenský Garmin vám zariadenie vyreklamuje väčšinou do týždňa a ak je slovenská distribúcia, môžte reklamovať priamo v Garmine, nie u koho ste kupovali, no ak kúpite z Alzy, tak reklamácia jedine v Alze a trvá 30 dní. Už pár mojich známych, ktorí kupovali v Alze, lebo sa zlákali na lacnejšie hodinky ako má konkurencia, mi povedali, že chceli reklamovať priamo v Garmine, pričom v Garmine im povedali, že nemôžu im vyreklamovať hodinky, keďže to nieje slovenská distribúcia (podľa sériového čísla zistili, že sú zo zahraničia), takže nakoniec museli reklamovať tam, kde ich kupovali a čakali takmer 30 dní. To niesú iba praktiky Alzy, ale aj najlacnejších eshopov na heuréke, takže je na vás, či si priplatíte za komfort prípadnej reklamácie a slovenskú distribúciu alebo radšej pozeráte na čo najlacnejší nákup.
23.10.2021 - 11:01:30
00
Moje Gramin Fenix 6X su kupovane v Alze, reklamovane boli priamo v Conan a nie cez Alzu a uplne bez problemov... Za asi 4 dni som ich mal naspat doma
23.10.2021 - 12:06:35
01
Zabudol som dodať, že časť majú zo Slovenského Garminu a časť zo zahraničia. To ľahko zistíš na ich stránke podľa podozrivo nízkych cien niektorých modelov (nie všetkých). Záleží kedy si tie hodinky od nich kupoval, pretože takéto praktiky robia len posledných pár mesiacov. Pre jednoduché preverenie treba od Alzy pred kúpou vypýtať sériové číslo a skontrolovať si, či je to slovenská distribúcia, resp. opýtať sa ich, či je to slovenská distribúcia.
23.10.2021 - 13:18:13
01
je to možné. Aj mi napadlo, či tie moje nie sú klasická slovenská distribúcia kvôli tomu, že boli kupované relatívne krátko po uvedení 6-ky na trh.
Každopádne by ma takéto "špekulantstvo" zo strany Alzy až tak neprekvapilo :-)
23.10.2021 - 18:42:07
00
Jasnééé, to vtedy ešte Alza nebola taká nenažraná a stačil jej zisk z rozdielu ich ceny a nákupu, ktorý jej dal SK Garmin. Z dôveryhodného zdroja viem, že Alza žiadala o dodatočnú množstevnú zľavu 5% od SK Garminu ako najväčší odberateľ, no SK Garmin nevyhovel jej požiadavke, keďže už nemal priestor na zníženie nákupu pre Alzu, preto Alza začala obchádzať SK Garmin a kupuje mimo SK. Už len z toho princípu by som od Alzy nič nekúpil a radšej kúpil inde aj keď trochu drahšie.
23.10.2021 - 20:18:07
00
V prípade Garmin 830 boli na Alze za 289€ , to ale neboli desiatky / 20-30€/ ale cez 100€. 25% aspoň mne za to stoji … a zatiaľ som žiadne takéto zariadenie nemusel reklamovať . A aj keby aj ten mesiac sa dá vydržať , veď kazdy z nás už ma alebo mal pred ním niečo iné .
24.10.2021 - 08:34:57
07
valecek napísal:
Hadam mi uznajú záruku, nemám vedomosť žeby som ich hocikedy niekde udrel.podla garmin, zilina bud len odpojený gps senzor alebo úplne odpaleny. Kua bude to dlhých 30 dní uz som si naň zvykol


Reklamoval som v b24 va3, tiež mi odišiel gps senzor. Požiadavku som posielal 7.10.'19, o chvíľku poslali ešte mail s garmin helpdesk linkami, na čo som odpovedal, že som už vyskúšal všetko. Obratom som dostal Return label, neskôr 25.10. mail že požiadavku spracovávajú, nakoniec 6.11. ukončené, posielajú nový kus.
24.10.2021 - 09:14:15
00
Ahoj, neviete o nejakej akcii na Fénix 6x pro...
Ďakujem
24.10.2021 - 14:59:39
00
bob83 napísal:
Ahoj, neviete o nejakej akcii na Fénix 6x pro...
Ďakujem

Vydrž mesiac bude Black friday a na Amazone, prípadne inde budú pekné zľavy.
24.10.2021 - 15:31:40
00
Pozdravujem páni. Aký je Vás odhad/názor na ceny hodiniek na najbližšie obdobie? Budú tak rásť ako sa predpokladá? Nakoľko som začal behávať ultratraily a navigovať sa podľa mobilu je veľmi otravné, uvažujem o kúpe FENIXOV 6X PRO. Áno, čítam že ALZA síce nie je Boh vie čo, ale viem si tam odrátať DPH, takže boli by za slušný peniaz. V podstate ich budem potrebovať až budúci rok v marci, ale ak majú ceny vyskočiť výrazne viac, radšej by som ich kúpil.

Ďakujem.
25.10.2021 - 13:29:52
00
sú nejaké šumy, že vo februári by mali byť predstavené nové fenixy, tak by som možno počkal...no ako to bude naozaj v aktuálnej šialenej dobe, ťažko povedať...
25.10.2021 - 14:05:18
00
ak by boli predstavené nové, tie staršie takmer okamžite spustia celkom zaujímavo cenu dole, takže ak ti to neponáhľa, možno by stálo za úvahu počkať.
Fenix 6X od uvedenia na trh na cene za posledný rok a pol mierne klesajú, takže si nemyslím, že by teraz začali cenu naopak zvyšovať a to aj v prípade, ak by nové v dohľadnej dobe nepredstavili
25.10.2021 - 19:38:49
00
keyboard_arrow_up