Hlavne záleží, kde sa bude pohybovať, či na skalách alebo na lesných cestickach...
09.10.2017 - 09:31:52
00
Hack3r..ver, že Adidasu sa veru vyvarovať budem...mal som od nich len raz tenisky na bežné nosenie a hneď sa mi rozpadli..odvtedy som si povedal, že nikdy viac!
klabo..a aké máš?..nemohol by si pridať fotku alebo aspoň značku mi napísať?..mám strop do max. 200€ za poriadne boty, lebo viem, že na tom sa neoplatí šetriť!..takže cena je vcelku prijateľná..
GZA..chcem aj niečo odvážnejšie, takže aj skaly ma dosť lákajú...no to až po čase, keď sa už na to budem cítiť..
12.10.2017 - 11:30:00
01
Ja som už asi 15 rokov verný značke Garmont, 1. vibramy od nich som nosil na turistiku 10 rokov modle Bronco, klasické kožená vibramy bez memrány, 2. súčasné Idaho GTX sa už nerobia, ale je to paráda na celoročné nosenie. V lete po potokoch aj v zime po snehu a nohy stále v suchu :) . Nosené od bežnej turistiky, cez VHT, Ferraty, túry s mačkami, snežnicami, proste za všetkých podmienok a snáď vo všetkých terénoch a sú skvelé. Takže určite sa do toho oplatí investovať. Ja som kupoval v akcii z 230 na 170 € a ak mi vydržia ako tie 1. nejakých 10 rokov, tak je to určite skvelá kúpa. Ešte mám doma aj tie 1. no nosím ich tak na hríby a na záhradu. Stále sú dobré, len podrážka je zodraná, ale keby chcem, tak sa dá vymeniť, pár firiem to robí :). Teraz sa mi z ich ponuky celkom páčia tieto http://www.garmont.com/en/products/backpacking/dakota-lite-gtx
12.10.2017 - 13:12:17
00
...minulý rok sme sa vybavili... zatiaľ spokojnosť

Prílohy:

IMG_20160206_130311.jpg
IMG_20160206_130311.jpg 588.09 KiB thumb_up5thumb_down

12.10.2017 - 13:22:40
03
j0hny keď si z PD, tak si sprav výlet do Žiliny, je tam pár špecializovaných predajni s fakt dobrým výberom, treba ich poriadne vyskúšať a na hrubšie ponožky aké budeš nosiť na hory, aby si náhodou nekúpil malé ktoré by ťa tlačili :)
12.10.2017 - 13:23:46
00
Alebo vyskušat niečo od pana Makaru ručne šite ☺
12.10.2017 - 14:03:28
00
Mačky držia na tých Dakotách dobre? Hľadám nejakú náhradu za svoje staré Mammuty (starší model od aktuálneho Trovat), ktoré majú už dosť KO podrážku, takže na blato a sneh už moc nie sú. Zobral by som zase tie, ale boli dosť mäkké, takže pri chôdzi sa ohýbali a mačky sa zošmykovali. Hlavne keď bolo treba prejsť nejaký úsek na predných hrotoch. A nechcem moc ísť do ozaj tvrdých a tažkých VHT topánok (Pinnacle), ktoré sú mi viac menej už zbytočné.
12.10.2017 - 14:06:25
00
expozícia "len pre predné hroty" ma ešte len čaká... po nasadení a pár krokoch potrebná kontrola a dousadenie, v stredne ťažkom teréne zatiaľ bez problémov, tam kde mali, pomohli... vrchné nity z predného oka zanechávajú stopu na špici...
12.10.2017 - 14:44:50
01
volodaj ako som spomínal, ak si bol s nimi spokojný a zvršok je v dobrom stave, tak sa to dá riešiť aj výmenou podrážky a ešte na tom ušetríš :) tie Dakoty na mňa pôsobia dosť univerzálnym dojmom, niečo ako tie moje Idaho. Pinacle boli vždy tvrdé, dávnejšie som nad nimi uvažoval, no stačilo mi keď som si ich raz skúsil a bolo mi jasné, že to nie je pre mňa. Je to už fakt na ťažké terény až extrémy by som povedal a tie nové Pinacle čo sú na stránke, tak to sú už fakt D čkové-alpinistické topánky :)
12.10.2017 - 15:06:52
00
O podrážke viem, ale tak vieš ako to je :). Človek si rád spraví radosť novou vecou a ak by tá tuhosti bola tak je to len plus. Staré by som mohol ďalej likvidovať za sucha.

Pôjdem sa pozrieť na ne naživo do obchodu a rozhodnem sa. Pinnacle sú fakt už moc, na VHT až tak často nechodím aby som takú botu potreboval. A mať ju kvôli použitiu 5x do roka je zbytočný luxus.

V podstate tie predné hroty len pár krát do roka keď idem na zmrznutú ferratu alebo liezť s chalanmi nejaké ľahšie ľady. Tam väčšinou vezmem nízke Mammut Ridge, ktoré sú tuhé ako sviňa ale je v nich zima a treba potom nosiť návleky kvôli snehu.
12.10.2017 - 15:14:40
01
skus mozno aj nieco na sposob ferratovych boticiek - nieco ako Ascent od garmontu. Bota (podrazka) je sice tvrdsia (bude asi podobne ako pinacle), ale ma patu na poloautomaticke macky a troska nizsi kominik, takze su "pohyblivejsie".
12.10.2017 - 17:53:50
02
Nosi dakto tieto boty? Hladam nieco na zimu do prace, do mesta atd. Ako je na tom Salomon s velkostami?

https://www.sportisimo.sk/salomon/grimsey-ts-cswp/141287/?varianta=837845#diskusia-6
12.10.2017 - 18:54:55
00
Ja som kupoval pred tyzdnom tieto.
http://www.actisport.sk/panska-obuv/outdoor-obuv/nizke-boty/salomon-x-ultra-ltr-gtx-l36902400/
Ta zabudovana ortho (asi gelova) vlozka je spica.
Velkosti Salomon sa v pohode zhoduju so standartom.
12.10.2017 - 19:08:06
00
stanos4 napísal:
skus mozno aj nieco na sposob ferratovych boticiek - nieco ako Ascent od garmontu. Bota (podrazka) je sice tvrdsia (bude asi podobne ako pinacle), ale ma patu na poloautomaticke macky a troska nizsi kominik, takze su "pohyblivejsie".

Presne tie isté som tiež dnes pozeral a celkom sa mi zapáčili https://panska-obuv.heureka.sk/garmont-ascent-gtx-aqua-blue-light-grey/specifikace/#section podľa mňa to bude tvrdosťou asi niečo medzi tými Dakotami a Pinaclami, teda aspoň tak na mňa pôsobia a vychádza mi to tak aj podľa popisu na stránke výrobcu :)
12.10.2017 - 19:29:06
01
Pozeram ze vela vas nosi garmonty ... to mate vsetci tak uzke chodidla?
12.10.2017 - 19:32:02
00
keyboard_arrow_up