napíšte mi prosím názor na skareby
29.09.2005 - 11:41:50
00
nechcem hazdat spinu, ale mal som docinenia s 3 kuskami.modely presne nepamatam ale rocniky 2003,2004 a 2005. prve dva som len skusal na biku kamaratov "nasucho". ziadna akcia ale zrovna o hladkom chode sa hovorit nedalo. treti kusok som mal moznost skusat viac+kamos ho chudak vozi doteraz. najprv moje dojmy. vidla v ramci reakcie na nerovnosti celkom schopna ale hodne makka (chodila moc do zdvihu) pri brzdeni. pokusy malicko prefukat moc nepomohli iba citelne ochromili funkciu na nerovnosti.nedostatok pripisujem tlmeniu. tolko do chodu. brzdice boli v-cka. pri naklonecni biku v zatackach prip. opreni sa do pedalov skrtanie gumiek o rafky. upozornujem ze kolesa v najlepsom poriadku, naboj upinak, vyplet dotiahnuty, rafky vycentrovane.problem sa nepodarilo vyriesit inak ako oddialenim gumiek na vacsiu vzdialenost, co ma neprijemne nasledky pokial mas kratke prsty ako ja a krok pak je uz potom neprijemne dlhy. tolko k tuhosti. po 7 mesiacoch jazdenia vydlu opustil olej smerom zo spodu.servis. po nasledujucich 3 mesiacoch vidla pri jednom narocnejsom zjazde presla sama do rezimu "permanent lockout", bez moznosti prebudit ju opat k zivotu. tolko k funkcii.
vazne nechcem hadzat spinu ani na manitou ani skareb ale mojou volbou by skutocne nebol ani keby bol v okruhu mojho vyuzivania. je mozne ze som mal len smolu. sam manitou vozim (nixon+swinger)a som max spojojny hlavne co sa tlmenia tyka.
29.09.2005 - 18:50:35
00
mam 68 kíl ja jazdím maratón a xc. je mäkššia, ale v teréne je to fajn. je tam lockout keď ju chcem natvrdo. pýtam sa, lebo dosť na ne nadávajú ale či vidržia aj ľahunké rockshoxky alebo iné. teraz stojí comp okolo 9k ma kilo a pol a dosť sa používa tak neviem, tento pomer je podľa mna dosť fajn. napíšte čo najviac
29.09.2005 - 21:02:53
00
ohladne volby teda. ak si zavodnik a zalezi ti na umiestneni v zavodoch a pocitam s tym ze ti ide o hmotnost, tak je jednoznacna volba RS SID s dual air. to je klasika da sa zohnat za nie az take krvave love. osobne som mal ponuku 2000 SL s lockoutom v spickovom stave (bez vole v nohach s neporusenymi vnutornymi nohami) za 5000,-.
ak ale jazdis skor kvoli pozitku a uzivania si biku, by moja volba bola urcite (za obdobne love) RS duke. sam som nejaku dobu vozil 2004 SL (DeLite tlmenie) s kotucmi. tuhost pocitovo vyssia. lepsie tlmenie (pod brzdenim a vo vacsej rychlosti mu nerobia take problemy vacsie nerovnosti).nesiaha na dno len tak pre nic za nic pri spravnom nafukani. ono 100mm kroku s lepsim tlmenim je je pocitovo daleko viac ako 80mm v rezii skareba.
ono ak mas ca$h tak je urcite super volba RS reba s dual air. kamos ju vozi uz pol roka bez problemov. zmena zdvihu(ak nema u-turn) nieje problem v domacich podmienkach pre nikoho kto uz nejaku vidlu otvorenu mal a ma manual.
30.09.2005 - 10:10:20
00
Skareb Super mod. 2003 - pri mojej váhe 75 kg nemám pocit, že by bola príliš mäkká, v porovnaní so SID SL 2003 možno o niečo ťažšia, zato citeľne tuhšia. Vzduch drží celý rok bez dofukovania. Skúšal som aj skareby 100 mm, tie sú ešte trochu ďalej. U mňa spokojnosť.
30.09.2005 - 12:06:20
00
Mam scareba elite 2004 100mm a som naprosto spokojny, ale lockout by nezaskodil. Ale vidla je pohodlna, na mojich 75kg pevna dost a ked sa oprem do zatacky tak lahke skrtnutie o rafik ma nijak neznervoznuje. Kto jazdil kotuce tak je na cinkanie, skrtanie a ine pazvuky zvyknuty :-)

vynikajuce si drzi stopu a setri moje rucky - od kedy mam scareba tak mi aj zmizli mozele na dlaniach ;-)
11.12.2005 - 11:50:25
00
takze jazdil som Skareb Comp fulle RAVO XC marathon asi rok a pol, moje skusenosti su nasledovne...pre jazdca nad 80 kil velmi makka, absolutne nevhodna na kotucovky...v zakrutach alebo aj pri silnejsom zabere mi skrtali kotuce...torzna tuhost velmi slaba...pri natlakovani na vyssi tlak aspon ta moja stracala tlak a zostala idealne tvrda tak max 5-10 kilometrov, chod je tiez nie moc maslovy....toto leto som jazdil Lefty a teraz jazdim Minute 3:00 a az teraz som zistil co to znamena poriadna vidlica...takze Skareb odporucam naozaj pre lahuckych XC jazdcov...ale ako uz bolo spomenute asi aj ja by som skor siel do vzduchoveho SIDa
11.12.2005 - 15:23:10
00
Scareb je coool vidla,poznam mrte ľudi co ju jazdia a hovoria ze je asi lepšia ako RS SID...ja ju jazdim rok- no problem
17.12.2005 - 12:58:46
00
zase = "ludia vravia ze je lepsia ako sid" do prdele, prestane s hodnoteniami ako toto... poznam zas mrte ludi co tvrdia ze sid je lepsi ako scareb...
ale o to nejde = je to comfi vidla, kruti ju, kotuc ju zlikviduje pomerne skoro... inak typicke manitou so vsetkymi +/- kazdopadne = treba dat tvrdsiu pruzinu + fukat trosku viac, inak dava doraz. /starsie modely/
17.12.2005 - 13:58:24
00
uplny suhlas so sinsaiom.... podla mna je to vsak vidla pre zeny alebo pre chrtov tak do max 70 kil...lebo ked ju prifuknes alebo vymenis pruzinu tak straca citlivost
18.12.2005 - 22:12:15
00
Mam scareb comp.Jazdim na nej jednu sezonu a rad by som sa jej zbavil.Zda sa mi
dost makka aj pri mojej vahe 72kg.Chytanie gumiciek o raf uz pri malej zatazi.
Chod vydlice nie je najhorsi,ale ten lockout som zrusil na rovnej ceste.Teraz ju radsej ani nezaistujem.
01.01.2006 - 11:05:16
00
scareb elite 100 => pri mojich 67-70kg uplna spokojnost.
20.02.2006 - 00:45:46
00
hehe moderatori sa cinili kukam:)
20.02.2006 - 07:22:14
00
Neviem co mas na mysli,ale uz to tu zavána cenzúrou.
20.02.2006 - 09:07:51
00
Neviem co mas na mysli,ale uz to tu zavána cenzúrou.


ja neviem co ti zavana cenzurou (skus byt konkretny), ale ja osobne som doteraz vymazal mozno 3 prispevky, ktore boli uplne od veci ako napr. ten robov ktory je pred tvojim prispevkom...
20.02.2006 - 09:47:23
00
keyboard_arrow_up