Ak spadnem bez prilby ,rozbijem si lebku a zabijem sa, tak prípad je jasný, nemal som prilbu Ale ak spadnem so sluchátkami, tak si schopný dokázať mi že to bolo kôli sluchátkam ??

načo by som ti niečo dokazoval, kľudne padaj, ako sa ti páči :-)
06.02.2013 - 20:40:20
01
Ano, ale aký rozdiel je v jazde so sluchátkami a bez nich ?? So sluchátkami jazdím rovnako ako s nimi, v rovnakej lajne, v rovnakej vzdialenosti od krajnice, rovnako sa pri odbáčaní otočím za seba a skontrolujem situáciu. A ak mi nejaký blbec nedá prednosť na križovatke, tak tam bude úplne jedno či sluchátka budem mať alebo nie.

S hudbou v ušiach nepočuješ, že reťaz ti piští: "olej, olej, olej".
S hudbou v ušiach nepočuješ, že prehadzovač ti šušká: "nastav ma, nastav ma".
S hudbou v ušiach nepočuješ, ako ti šuštia nabombované galusky na hladkom asfalte, ako sa vzduch preháňa pomedzi špice a niektorí ako im rachotia vysoké karbónové ráfky.
A najmä, s hudbou v ušiach nepočuješ, čo sa deje za tebou. Za vyše štyridsať rokov jazdenia po cestách mám už pri počutí auta odzadu tušenie, čo sa bude diať: "Teraz musím preventívne uhnúť trochu doprava, tento bude asi pako, ale je hodne ďaleko, tak mu hodím vlnku-dve, nech sa zľakne, uberie a pekne zoširoka ma obíde a tento ide slušne, toho sa netreba obávať...".
Dopredu vidíš, do strán máš periférne videnie, ale dozadu sa musíš neustále obzerať. Lenže s hlavou otočenou dozadu nevidíš, čo sa deje vpredu.
A to píšem len o sólo vození sa. Nie o tom, že idem s partiou alebo nejaký maratónik, proste v skupine. To musia byť oči vystrčené dopredu a uši otočené dozadu...

Nuž, ale aby som neklamal, občas si dám do ucha jedno slúchadielko a niečo tíško počúvam. Ale občas ani neregistrujem, čo v tom uchu počujem - viac som sústredený na to druhé ucho. Tá hudba je len taký podmaz. Asi ako v robote, alebo aj doma. Nesmie byť ticho, ale ani nesmie nič vrešťať. Inak sa na prácu neviem sústrediť. A naopak, sú ľudia, ktorí musia mať pri práci ticho. Keď ráno prídem do kancelárie, tak najprv otvorím okno, potom zapnem rádio, zapnem počítač a až potom si vyzlečiem bundu...

keď to tak čítam, tak rozmýšľam, že aký je vlastne rozdiel v jazde s prilbou a bez nej...veď jazdím tak, aby som nespadol...

Keď máš furt klobúk na hlave, tak nevieš, aký je to pocit, keď ti vetrík rozfukuje vlasy (pokiaľ nie si nespravodlivo plešatý).
Keď máš furt klobúk na hlave, tak naopak veľmi dobre vieš, aký je to pocit, keď ti steká pot z mokrých vlasov po spánkoch, po čele do očí, po krku...

Ale zase, aby som neklamal, keď idem nejakou divnou partiou, tak si ten klobúk pre istotu vezmem. Lebo keď ma zloží nejaký pako v aute, tak mi prilba celkom určite nepomôže. Ale keď ma zloží nejaký pejo na bicykli, tak mi možno prilba pomôže.
06.02.2013 - 21:01:25
01
pod klobúkom nosím šatku, takže pot nesteká
06.02.2013 - 21:27:23
00
winter78 - a tie sluchatka mas obidve na usoch alebo len jedno? ked jedno, tak je to ok, ale ak mas obe, tak to musis mat skutocne velmi potichu, nie?


Naposledy upravil iron.hide dňa 25.10.2015 - 19:10:45, celkovo upravené 1 krát.

07.02.2013 - 01:54:14
00
ja jazdim aj autom aj na bicykli a viem aky su niektory vodiči k ciklitom ked ide auto za ciklistom je jedno či ho počuje aleb nie ciklista stym nespravy nič lebo ho nevydi . Vodič ma davat pozor na ciklistu a nie predbihat ked ide oproti auto ako vetšina roby tak ja jazdim zo sluchatkami na bicykli a či auto počujem alebo nie nezabranim aby ma zrazilo a vyhlaška to nezakazuje
25.10.2015 - 19:09:17
00
ja jazdim aj autom aj na bicykli a viem aky su niektory vodiči k ciklitom ked ide auto za ciklistom je jedno či ho počuje aleb nie ciklista stym nespravy nič lebo ho nevydi . Vodič ma davat pozor na ciklistu a nie predbihat ked ide oproti auto ako vetšina roby tak ja jazdim zo sluchatkami na bicykli a či auto počujem alebo nie nezabranim aby ma zrazilo a vyhlaška to nezakazuje
Lebo cyklista má 1000x väčšiu šancu skončiť pod autom keď ho nepočuje. Ako jazdite si ako chcete, je to váš bordel :)
25.10.2015 - 19:13:10
00
[quote=""][/quote] ked je neohladuplny vodič a jazdi ako blazon a predbieha bud ked idem oproti alebo ide zmnou ked ide aj druhe auto či ho pčujeem alebo nie nezabranim aby ma zrazil
25.10.2015 - 19:22:08
00
moju sesternicu zrazil autobus v dedine ked mala 9 rokov išla na bicykli a zabil ju ten autobus počula ho a aj tak ju zrazil sluchatka nemala tomu sa neda zabratit vodič musi dodržiavat dopravne pretpisi v zdialenos od bicyklistu a nepredbiehat ked ide dalšie auto takych vodič treba pokutovat nie tych čo maju sluchatka a obuškom zbit
25.10.2015 - 19:30:58
00
Pokutovať možno ani nie. Stačí zbiť obuškom.

obuškom treba zbit vodičov ktory jazdia ako blazni a predbiehaju bicykel aj ked ide oproti auto a ani nespomali alebo oproti ked ide a predbieha takym by mali vodicke brat nie toho kto pčuva hudbu a ma sluchatka
25.10.2015 - 19:35:03
00
Neschvalujem pouzivanie sluchadiel v premavke, ale su medzi nami aj ludia so sluchovym postihnutim a na bickloch jazdia. Len preco si to niektori zdravsi jedinci takto v premavke stazuju (a aj inym), nechapem.

čo stažuju ostatnym ked maju sluchatka ten kto nabura zozadu je vetšinou vyni leb ten čo ide za ciklistom či ho ten ciklista počuje alebo nie ked ho zrazi on je navyne a ten ciklista tom nezabrani aj ked by ho počul
25.10.2015 - 20:05:43
00
Neschvalujem pouzivanie sluchadiel v premavke, ale su medzi nami aj ludia so sluchovym postihnutim a na bickloch jazdia. Len preco si to niektori zdravsi jedinci takto v premavke stazuju (a aj inym), nechapem.

čo stažuju ostatnym ked maju sluchatka ten kto nabura zozadu je vetšinou vyni leb ten čo ide za ciklistom či ho ten ciklista počuje alebo nie ked ho zrazi on je navyne a ten ciklista tom nezabrani aj ked by ho počul
25.10.2015 - 20:06:15
00
ale vsak klud, nemusis to dokola opakovat.
ak chces nosit na bajk sluchatka, tak by si ich mal nosit len na jednom uchu, nie na oboch.
25.10.2015 - 20:08:00
00
ferojan: Niektori by nemali pisat kym sa nenaucia aspon zaklad slovenciny... a aj tak pisu.
25.10.2015 - 20:12:02
00
...že ti pomaranče do nemocnice nosiť nebudem.

no ked zrazi auto ciklistu je jedno či ma slicharka alebo nie nie pomaranče do nemocnice ale kvety na cintorin a ja mam skusenost že najviac ciklistou ohrozuju motorkary ale nie ty skutočni ale ty sebevrahovia a darcovia organou čo si cestu milia zo zavodnou drahou
25.10.2015 - 20:19:21
00
Taktiež som vždy počúval hudbu v oboch ušiach. Až sa stala jedna nepríjemná nehoda ( nič vážne, len zadné koleso bicykla malo pravý uhol ) a vtedy som sa to odnaučil. Teraz už iba na jedno ucho.

tak to doteba niekto narazil a to by aj keby si sluchatka nemal
25.10.2015 - 20:21:25
00
keyboard_arrow_up