lto napísal:
Deti mas ? Lebo mat psov ako deti je skutocne nepochopitelne :)


deti nemam, lebo to nejako necitim .. najmladsi nejsom a mal by som to riesit, ale nejako tomu nerozumiem celemu .. mozno som prilis lenivy sa vzdat svojho pohodlia .. mozno som prilis egocentricky na to ... proste mam psov .. samozrejme ze ich nemam v obcianskom, ani po mne nebudu dedit .. ale myslim to obrazne .. je to o citovom pute .. u mna je to trosku viac .. kazdy kto ma deti reaguje podobne inak a ja sa to nesnazim ani nejako napadat .. proste totak citim .. a keby mi nejaky polovnik strelil psa .. neviem/nechcem si to predstavit .. ak by zastrelil dieta, tak toto je pre mna asi v rovnakej vahe co samozrejme vacsina nepochopi a ani ich o to neziadam
28.10.2015 - 09:35:44
00
vlsu no tak to dost sedi, ze sme mali cest s tou istou pani, ano pes sa mi zacvakol na nohu, ale nestlacil chvalabohu, ale sam asi vies ako si sa citil mat nohu v papuli nejakeho psa a cakat ako sa rozhodne
kopnut do tohto tipu psa by som si netrufla ani nahodou
opakujem mam psa / je to krizenec jack russel terierera s neviem cim, mam pochopenie pre psickarov, len co je vela to je moc


Naposledy upravil silva dňa 28.10.2015 - 09:45:40, celkovo upravené 2 krát.

28.10.2015 - 09:41:45
00
nikdy nedojde k zhode, pretoze by si musel mysliet ako psickar, alebo naopak ako nepsickar ... a hlavne dnesna doba vychovava tak egoistickych ludi, ktory ani nemaju snahu vypocut si argument ... trebalo by to poriesit v zakone(co sa samozrejme nestane) ... ked chces zbran, tak musis mat skusky, registraciu, kontroly ... zaviedol by som to kludne aj tu .. nech kazdy kto ma psa preukaze starostlivost, ovladatelnot a hlavne nech sa doriesi registracia psov a objektivna zodpovednost, sprisnia podmienky na drzanie psov ... ale aj keby sa dialo cokolvek .. vzdy je to len o ludoch .. na jednej aj druhej strane .. zodpovednost, tolerantnost ..ale to uz je davno prec vsetko .. a je to vidiet aj tu v tych nazoroch
28.10.2015 - 09:43:26
00
aj malý pes vie pekne cvaknúť,samozrejme tu ide o devastačné zranenia s trvalými následkami.Tulenik ti píšeš úplne mimo.Je vidno,že na teba ešte v živote žiaden pes nezaútočil.Pretože to či pes má,alebo nemá náhubok môže mať fatálne následky.
28.10.2015 - 09:43:36
02
noske napísal:
ak by zastrelil dieta, tak toto je pre mna asi v rovnakej vahe co samozrejme vacsina nepochopi a ani ich o to neziadam

Si priklad, preco je ludska spolocnost v tychto krajinach tak zdegenerovana. Absolutny nezaujem o druhych, pokial z toho nieco nemam,egocentrizmus, povysovanie lasky k zvieratam na uroven ludi. Je to aj (ciastocna) odpoved na otazku, preco su ludia takito. Pes ti nikdy nevynada, ty jemu mozes a bude ta este olizovat. Prejavovat naklonnost inemu cloveku znamena casto obetovat svoje pohodlie, zniest aj zle nalady, urazky a problemy. To co prezentujes, sa vola sebectvo, nielen egoizmus. A mylis sa, ked si myslis, ze sa to neda pochopit. Pochopit sa to da, rovnako ako sa da pochopit, preco ludia kradnu. Ale to neznamena, ze je to v poriadku a ze to budem obdivovat.
Zamysli sa nad situaciou, kedy tvoje milovane psy napadnu milovane deti ineho cloveka a ten ich v navale hnevu, obavy, strachu a zurivosti rozseka, rozstriela a pozabija. Z moralneho (ale casto aj pravneho) hladiska tvoje psy nemaju ziadnu cenu, kdezto deti nevycislitelnu. Pokial medzi tieto dve veci postavis rovnitko, sam seba oznacujes za potencialne nebezpecneho spolocnosti. Tu sa nemozes postavit problemu tak, ze nikoho neziadas o pochopenie. O to tu totiz vobec nejde. Toto nepisem preto, ze by som nevedel co znamena mat zvieraceho milacika, vratane psa. Mal som nejedneho a viem co to znamena. Ale nikdy nebudem tvrdit, ze pes = dieta. To je uplne zvratene.
noske napísal:
nikdy nedojde k zhode, pretoze by si musel mysliet ako psickar, alebo naopak ako nepsickar ... a hlavne dnesna doba vychovava tak egoistickych ludi, ktory ani nemaju snahu vypocut si argument ... . ale aj keby sa dialo cokolvek .. vzdy je to len o ludoch .. na jednej aj druhej strane .. zodpovednost, tolerantnost ..ale to uz je davno prec vsetko .. a je to vidiet aj tu v tych nazoroch

Ano, si presne jeden z tych egoistov, sam si to aj napisal :) .. rad by som sa pozrel na to cokolvek. Modelova situacia, tvoj pes trha cudzie dieta .. podme sa o tom porozpravat. Clovece, uz sa spamataj. Presna ako ta pani .. ten pes je v pohode, nevadi, ze ma v papuli cudziu nohu .. nezajem.
28.10.2015 - 09:48:53
02
ano som egoista ..ako som to sam napisal .. uz len preto ze zatial niesom ochotny sa obetovat pre dieta .. modelova situacia je krasna a tvoj, respektive moj psychologicky posudok excelentny .. som nesmierne rad ze som sa zapojil do tejto plodnej debaty a uz nebudem radsej pokracovat .. stroskotava to presne na tom co som pisal ... a svoju cast chyby si samozrejme priznavam
28.10.2015 - 09:55:29
00
Je v poriadku, ze sa na deti necitis, je v poriadku, ze mas zvieracich milacikov. Nie si o nic horsi ako ja, alebo hocikto iny .. problem je inde. Ze nemozes davat rovnitko medzi zviera a cloveka. Medzi psa a dieta. A ze tak nejako musis mat v sebe jasne, co robit, ak sa mas rozhodnut, ci dieta/clovek alebo pes. Tj .. obcas sa stane, ze psovi prepne a zautoci na vlastne dieta. Ak mas v ruke zbran, milacik-nemilacik, asi ho bude nutne zastrelit. Moze to boliet, to je v p oriadku, ale .. a o tom som pisal.
28.10.2015 - 09:57:45
03
na vrchole potravinového rebríčka nikdy nemôže byť pes...ani iné zviera. :lol:
28.10.2015 - 10:01:10
00
ale ja to v mojej hlave tak mam ... ja to tak citim ..a nikoho nenutim aby to citil rovnako, len upozornujem na to, ze su aj ludia s tymto nazorom .. k modelovej situacii .. moja trenerka v mladosti mala nezvladnuteho psa a jej syn mu robil zle(chyba cloveka + chyba cloveka) ... pes napadol dieta .. jej pes - jej dieta .. islo o zivot .. dieta zachranili bez ujmy okrem jazvy .. pes siel na inekciu .. bohuzial tak to malo byt a tak sa aj stalo .. mam na to rovnaky nazor
28.10.2015 - 10:04:08
00
5 strán by už hádam aj stačilo |(
28.10.2015 - 10:06:49
05
rozmyslam o dovolenke na piatok a nejaky celodenny vyjazd niekam.... :-) .... mozno do Brodskeho..... na gulas
28.10.2015 - 10:10:15
00
psi gulas ?
28.10.2015 - 10:30:18
07
jedno k teme https://www.facebook.com/NesnasimLouceniCZsk/videos/10154009864214316/
28.10.2015 - 10:31:48
03
jasne..... vyjazd som myslel vazne, Brodske ako joke :-)
28.10.2015 - 10:32:59
00
.


Naposledy upravil Dent dňa 15.06.2018 - 09:12:23, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2015 - 10:36:09
00
keyboard_arrow_up