Ale som si dneska zase dal. Inšpirovaný prešovskými am.enakmi som absolvoval kravinu ako už dávno nie. :roll: Už rok sa vyhýbam okoliu Kozieho kameňa qôli polomom. A dnes, že skúsim z Lopušnej na Tabličky a doprava po hrebeni návrat cez Tatrasvitskú zjazdovku. Jáj. Dolina po sedlo Tabličky čisté blato rozjazdené traktormi. Na hrebeni najprv zbytok posledného polomu na predposlednom už stiahnutom. Takže som si zaskákal cez stromy s bajkom v ruke. Nie veľa. Potom džungľa, že čakáš za každým stromom medveďa. Potom krásne výhľady smer Liptov a TTatry z tej časti hrebeňa, kde polom tuším na jar ešte aj vyhorel. Potom ťažký zjazdík na horný koniec Tatrasvitskej zjazdovky. Zjazdovka fajna do polky, hore na Chemosvitský koniec a celá chemo zjazdovka popri lese perfektné. Dokopy 6km za 1:15. To jak keby som hubár bol. :lol:
Hore blatom som hrešil na lesákov, po hrebeni na seba, ale vcelku už sa mi to začína aj páčiť. :wink:
09.10.2007 - 17:48:38
00
tak pisosip,prave si zistil,co je to All-mountain/Enduro riding :P uz si mozes aj dres objednat :lol: ja robim take vyjazdy pravidelne ze: vsak podme po tejto cesticke,vyzera schodne....a po par kilometroch cesticka nikde iba dzungla :twisted: Inac siel si dole Chemosvitskym ci Tatrasvitskym kopcom?My sme s drahou skusili Chemosvitsky a jej sa sice az tak nepacilo(spadla na hlavicku),ale zjazdili sme ho a dobre sa na to spomina...
09.10.2007 - 19:00:19
00
No keď to vravíš, tak ten am/en jazdec som asi od 1994, len som to až teraz zistil. :lol: Ja som ten hrebeň pred pár rokmi už 2x išiel, ale fakt tie polomy to dosť pomenili. Tým hrebienkom sa dostaneš na vrch Tatrasvitu a zbehneš tatrasvitskú po prvú zákrutu. Odtiaľ sa vytlačí pár metrov po hrebienku a si na vrchu Chemosvitu. Tatrasvit nič moc, ale na chemosvite ide po pravej strane zhora popri lese taká trávnatá cetička. Takže nejdeš po trsoch trávy, ale po fajnom makkom rypeš až dole.
Inak to bola dnes súčasť dohodnutého prieskumu, čo sme sa včera bavili. Fajne to je, ale toto musíš skúsiť aj ty, lebo tam by som asi nezavolal ani seba. :oops:
09.10.2007 - 19:14:55
00
My sme s drahou skusili Chemosvitsky a jej sa sice az tak nepacilo(spadla na hlavicku),ale zjazdili sme ho a dobre sa na to spomina...

Som sa ťa xcel ešte spýtať, kde si našiel takú drahú. Ja na také kraviny (...alá poďme po tejto cestičke...) málo kedy zoženiem chlapa, nieto babu. :cry:
09.10.2007 - 19:23:06
00
hehe..."az do hrobu..." vzala dost vazne :twisted: Ale je statocna,chvilku protestovala ked videla kde sa trepem do Chemosvitskeho kopca,ale potom tisko(a nedoveryhodne)tlacila aj ona.V polovici kopca uz vsetko a vsetkych preklinala,potom ju v trave vyvratilo ale pohode... :P Chvilu sme hore oddychli a zjazdik stal za to.
Uz som davnejsie rozmyslal od Spiskej Teplice ako ide ta cesta po doline k Lopusnej potom odbocit niekde do lava a dostat sa nejakym chodnickom na vrch Cheosvitskeho kopca alebo tam ako opisujes...tak asi to tam viac poznas,musi tam byt nejaky singel...kurnik treba aspon pokukat nejake mapy...
09.10.2007 - 20:10:12
00
Keď ideš cestou cez Vápenicu k Lopušnej a odbočíš vľavo, tak sa nad Chemosvit nedostaneš, lebo medzitým sú ešte dve dolinky. Ale dá sa tam odbočiť a vystúpaš na bajku skoro až na hl.hrebeň v predposlednom sedielku pred Kozím kameňom. viď mapka
-to modré som dal dnes (tu som tlačenie nebodkoval, lebo bytoho bolobárs veľa dnes :twisted:)
-to žlté je najbajkovateľnejší prístup na kozí kameň aký poznám. bodkaté je tlačenica

Prílohy:

g9983.png
g9983.png 614.8 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2007 - 20:59:02
00
Ciao, sviťaci, v stredu som sa z Poľska podvečer vracal cez Lysú Poľanu, tak som omrkol Bielovodskú dolinu. Do tmy boli už len dve hodiny (nikde ani nohy), ale stálo to zato - hlavne ten 10 km zjazdík v kuse spod Českého vodopádu po Lysú Poľanu ...

Prílohy:

Komentár súboru: Ľadovcom obrúsený profil cca 1800 m.n.m. vysokej Bielovodskej veže
100_1058A.JPG
100_1058A.JPG 224.87 KiB thumb_up0thumb_down

14.10.2007 - 19:43:20
00
mi hm...a aky teren?Mas viac fotoz?
pisosip to musim pojazdit,lebo podla mapy to vyzera ovela jednoduchsie...tesim na buduci rok :wink:
14.10.2007 - 21:50:48
00
o nás bez nás? :wink:
pekný snímok. síce trochen tmavý, ale sa dobre v tom lese vyníma veža v pozadí. Myslím že je to Mlynárik.
Tam som s mtb ešte nebol, ale to xce fakt autom sa tam vybrať a ako píše mi krátky výjazd. To je celé štrk ak ma pamäť neklame a bez náročných úsekov. Skôr pohodovka?
Pozn. A my nie sme sviťáci ale ppkári. A navyše warzone je níderlanďák. :P
14.10.2007 - 23:55:32
00
Natuurlijk Dutch,het hart Slovaak :mrgreen:
15.10.2007 - 07:05:13
00
Ik houd van ook aan fiets 8)
15.10.2007 - 09:15:19
00
Ik houd van ook aan fiets 8)

:) hey langzaam... Ik spreek zeer goed Nederlands niet :P beter Engelse en beste Slowaak
15.10.2007 - 11:31:13
00
Ukončím toto internacionálne OT okienko všetkovystihujúcimi a nezabudnuteľnými slovami okrem iného aj lingvistu svetového formátu Jári da Cimrmana:
"Éreš piklóš neméči huňád cépeň kámoš!!!"
howgh
15.10.2007 - 21:52:55
00
2 all :

zdravim Vas , ja len tak ze ci je to iba moja mantavosť alebo je to naozaj zákon gravitácie :-) ale od úseku Štôla až po liečebný ústav Vyšné Hágy mam pocit akoby ma niekto za sedlo chytil, proste ako slapem tak slapem viac ako 12 km/h tam proste nedam :oops:
20.12.2007 - 16:27:51
00
to sa treba spustit opacnym smerom :) inac to tam poznam :wink:
20.12.2007 - 17:35:06
00
keyboard_arrow_up