capulo, este jedna vec je k tomu potrebna - zachytne parkoviska pre dochadzajucich uz na predmestiach, kde by mohli auto bezpecne nechat a presadnut do MHD. Ked spocitame naklady na dotovanie MHD, na budovanie systemu zachytnych parkovisk, na minimalne dvojnasobne zväcsenie vozoveho parku MHD, tak su to tazke miliony eur a tam to vzdy skonci. Zodpovedni (naschval nepisem kompetentni, lebo to nie su) radsej nechaju ludi tlacit sa v autach, akoby mali zacat riesit dopravu v meste koncepcne. Nechcu "vyhadzovat" peniaze na dlhodoby projekt, ktoreho vysledky nebude vidno pred najblizsimi volbami...
29.10.2015 - 11:10:29
00
Zachytne parkoviska nema zmysel stavat kym nemame fungujucu MHD. Ak by som mal trebars z Race cestovat na Nivy MHD 45 minut, tak nema pre mna absolutne ziadny vyznam vystupovat vobec z auta. Bratislavska MHD je pomala jak svina. Ked rano okolo 7:20 vyrazim z domu, trolejbusmi sa dostanem do ofisu za cca 40 minut, autom za 15. Vecer pocas spicky to je hodina MHD vs 25-30 minut autom. Bez metra (pripadne poriadnej sieti elektriciek) je pre mna MHD nepouzitelna.
29.10.2015 - 11:35:53
02
asi tak.. ak stoja busy s ostatnými autami v zápche je to na hovno.. keby im vyčlenili komplet pruh tak je to o inom..
29.10.2015 - 11:42:38
02
Ako pise CraObs, MHD je nafigu, aj keby bola zadarmo, ked stoji v kolone. Keby MHD mala vsade volno, tak 3/4 ludi by chodila nou. Koho by bavilo trcat v kolone. Ale dalsia vec su spoje, v ramci manazerskych rozhodnuti tam narobili pekne hovadiny. Podobne vlakovy pripoj z Pezinka. Nic moc ... Stupava/Zahorska nic, luzne dediny nic, blizke Madarsko (tam stavaju domy o106 rovnako.
V Prahe zastanem niekde na Budejovickej na zaciatku mesta a sup na metro. Do 30km co su satelitne mestecka, integrovana MHD, vlaky kazdych 5 minut. Do hodiny som prakticky hocikde v Prahe, ked byvam aj 30km od nej.


Naposledy upravil lto dňa 29.10.2015 - 11:49:20, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2015 - 11:48:08
00
A zase sme pri tom citani s porozumenim... :)

capulo napisal "ja by som dal dopravu zadarmo, vyhradil pre nu pruhy" a ja som len doplnil, ze treba aj zachytne parkoviska. Neviem kde ste zobrali, ze zaklad su zachytne parkoviska. Ide to ruka v ruke.
29.10.2015 - 11:48:31
00
neboj čítal som celé.. to bolo na PhilJa..
ale keď si predstavím tú postupnosť, ako by proste pol mesta odstavili aby tam vymalovali BUS pruhy to by ešte len bola katastrofa v doprave :D
29.10.2015 - 11:52:50
00
Bratislava je proste jedna velka dedina, do ktorej sa kazdy den rano snazi nacpat polka Slovenska.
29.10.2015 - 11:57:20
01
nuž :) každý autíčkár musí priniesť obeť v záujme svojho mesta :)
29.10.2015 - 11:57:27
00
ved raz vyskusali spravit bus pruh od Noveho mosta po SAVku, a vieme ako to dopadlo :rofl:
Bratislava nema na to priestor, aby robila exkluzivne bus pruhy vo vacsej miere. Treba metro, alebo aspon tie elektricky poriadne spravit. Aby nesli vsetky len 3 smermi (dubravka, raca, ruzinov), ale aby tieto smery boli aj prepojene, nech clovek z Race sa nemusi trepat na Trnavske myto aby sa dostal do Ruzinova :fubar:

Siet elektriciek v novom meste je tiez uplne katastrofalna, nic nie je prepojene a clovek sa musi drbat vzdy na Trnavske aby sa niekam dostal...
29.10.2015 - 12:03:18
00
tak ono presun ludí z áut do busov sa neudeje za mesiac dva.. takže BUS pruhy sú na dlhšiu dobu a hlavne na druhej strane, keď ostanú busy a ich komfort tam kde sú tak ich rýchly pruh nevyrieši skoro nič..
29.10.2015 - 12:13:56
00
ved raz vyskusali spravit bus pruh od Noveho mosta po SAVku, a vieme ako to dopadlo :rofl: Bratislava nema na to priestor, aby robila exkluzivne bus pruhy vo vacsej miere.

Nespravny pohlad... Bratislava ma priestor na bus pruhy. Nema priestor na tolko aut.
29.10.2015 - 12:17:21
03
:y: všade kde sú 2 pruhy môže byť jeden autobusácky.. problém je tam kde je len jeden, resp ucpatých na križovatkách
29.10.2015 - 12:19:26
00
Bratislava uz nema priestor na nic... vsetko sa snazili napchat na jednu kopu a tak to teraz dopadlo... infrastruktura je v srackach... nehody kazdych 10 minut... je to dobre vsetko jedine na dvihnutie tlaku... aj to parkovanie... miesto parkovacieho domu radsej zacnu spoplatnovat parkovanie kdekolvek, na ceste, na chodniku, na strome... uplne na hlavu je to tam...
29.10.2015 - 12:37:05
00
BUS pruhy su fajn, ale tak ci tak prakticky vzdy a vsade to konci jednym jedinym pruhom, ktory sa nemoze namalovat ako BUS a tym padom je vymalovane :lol:
29.10.2015 - 13:05:31
00
ale nikto ste tu nespomenuli supersiet cyklochodnikov. na ne je miesta v BA dost akurat vôle nieto a :cash: :)
nepisem o cyklokoridoroch :lol:
29.10.2015 - 13:22:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up