Dado, bafang este nema torque? Kedysi som rozmyslal prestavat nejake enduro, ale padlo to na umiestneni baterie do ramu fulla a designe, ale rad by som to vyskusal, musi to chodit ako gula :)
03.11.2015 - 13:04:37
00
lapso napísal:
Akonahle by existovali baterie, s ktorymi by si vedel dat s prsom v nose bez pohnutia a priemerkou >30km/h aj 150km po horach, ani pes by nestekol s pedalovanim
Tymto smerom urcite vyvoj nepojde z toho dovodu, ze uz dnes to je nelegalne. Ak budu raz tak silne baterie, tak sa len zdvihne dojazd. 250w bude stale limit na to, aby bol pedelec pred zakonom rovny bicyklu a pochybujem ze to niekto zmeni.

Tak sice na 30km/h priemerku tych 250w z motora nestaci, ale povedzme, ze by stacilo na vozenie sa .. s tou legalitou .. no .. to by ma zaujimalo, ako by to kontrolovali :lol:
03.11.2015 - 13:08:43
00
DaDo.Bzz napísal:
Ito, pockaj kuknem do slipov...sakra nic, nepredlzilo, stale 23cm. ;)))
Ja si skor myslim, ze to zle vplyva na nie ebajkerske ego, ked ho dava babenka do kopca a preto tolko hejtov.
Nevzrusujte sa uz nad kategoriou, proste ebike bol definovany, ze moze pripomahat, iba ked pedalujes. Dobre, ze vyrobcovia tam dali aj torque senzory a znasobuje to tvoju silu a teda mas z toho stale bajkovy pocit. V bafangu to nemam.

Ok, ale co je potom to, co mas ty ? Ved od zaciatku pises o ebiku :lol: .. to znamena, ze tu kazis ebikovu atmosferu :P
03.11.2015 - 13:12:00
00
DaDo.Bzz napísal:
Chalani, nebojte, ebike nikdy nebude mat taky vykon, aby si mohol ist na priemerku 30kmh. To uz si kupte elektricku krosku, radsej. Mozno o par rokov zmensia a odlahcia baterky, motor sa tak skoro nepodari odlahcit. S 50 kilovou kravou (stealthbomber) to neni ono jazdit.

Ito, aku posmesnu poznamku si myslel? Ten hreben nizkych tatier? Chce niekto video pozriet? Len som kameru zle namontoval a neni vidiet horizont.

Nie, to som ani nevidel .. som sa prehrabaval dozadu v teme, ale moc sa tu toho nagenerovalo. Kasli na to :).
Ja osobne by som za urcitych podmienok motor + baterku bral, nejaky som uz unaveny a nevladzem , furt nejake problemy :x .. kvoli cykloturistike by sa mi to hodilo, lenze este je to prilis tazke a maly dosah a mam specificke poziadavky :lol:
03.11.2015 - 13:14:35
00
DaDo.Bzz napísal:
A neporovnavajte vykon ebajkov s motorkami uz konecne (ani mopedmi). Stara kosacka ma tak 15x vacsi vykon! A taka zehlicka ma 2x vacsi prikon ako ebike na Turbe!

Tak ano, ale musia tahat aj vacsiu zataz :lol: .. spalovacie motory maju maly krutak, vysoke otacky .. ale kludne by som bral aj spalovaci motor, vo flaske v kosiku cisty alkohol, s palivom na Ukrajine nie je problem :lol: .. len by to muselo byt tiche. Mne vadi aj rapkajuci naboj :) Ale zvuk elektromotora mam rad :) Trolejbus je moj oblubeny dopravny prostriedok :D .. to ma privadza k myslienke .. co takto vytvorit singalace pre ebiky s trolejovym vedenim ?
03.11.2015 - 13:17:30
00
to ma privadza k myslienke .. co takto vytvorit singalace pre ebiky s trolejovym vedenim ?
to si mozes kupit crosku a vozit sa na legalnej trati do koliecka ako ovca.
03.11.2015 - 13:35:26
01
Croska je hlucna a smrdi :P
03.11.2015 - 13:54:18
00
lto napísal:
Ok, ale co je potom to, co mas ty ? Ved od zaciatku pises o ebiku :lol: .. to znamena, ze tu kazis ebikovu atmosferu :P


No vsak ja sa netajim, ze mam 750W, o ilegalich je zbytocne tu disputovat. 95% ebajkov bude standardnych.
03.11.2015 - 17:49:10
00
lto napísal:
Nie, to som ani nevidel .. som sa prehrabaval dozadu v teme, ale moc sa tu toho nagenerovalo. Kasli na to :).
Ja osobne by som za urcitych podmienok motor + baterku bral, nejaky som uz unaveny a nevladzem , furt nejake problemy :x .. kvoli cykloturistike by sa mi to hodilo, lenze este je to prilis tazke a maly dosah a mam specificke poziadavky :lol:


Na vahu si zvyknes a da sa uz poriesit aj pod 20kg. Ako myslis maly dosah? Chodis viac ako 80km? Treba vediet setrit batt na dlhe vyjazdy. Najlepsie su aj tak kratke 25km, kde to mozes kotliiiiit na debila. ;)))
03.11.2015 - 17:53:22
00
lapso napísal:
Dado, bafang este nema torque? Kedysi som rozmyslal prestavat nejake enduro, ale padlo to na umiestneni baterie do ramu fulla a designe, ale rad by som to vyskusal, musi to chodit ako gula :)


No nema, ani ten najnovsi 1kW nebude mat. Tusim iba ten bafang, co musis mat na neho specialny ram. Ale nechyba mi ten torque senzor, treba si to naprogramovat podla tvojich predstav a ides. Ked dosiahnes naprogramovanu kadenciu, tak to znizuje vykon.
03.11.2015 - 17:57:15
00
hallloooo chlapci na ebajkoch,
zajtra na obed z PP na skalnate pleso? aj tam maju dobru kávičku:-ň)
ale môžu sa pridať aj driči na ukrajinách..
03.11.2015 - 20:14:17
00
Dondzi do BA ;)
03.11.2015 - 20:34:36
00
ked tam docahneš Skalnaté pleso, ta idzem:-)
03.11.2015 - 20:40:30
00
wamp napísal:
hallloooo chlapci na ebajkoch,
zajtra na obed z PP na skalnate pleso? aj tam maju dobru kávičku:-ň)
ale môžu sa pridať aj driči na ukrajinách..


Aj by som sa pridal, ale na tej svojej ukrajine, by som sa neskutocne hanbil popri tom tvojom motorovom "ENDURE" ;)
04.11.2015 - 08:30:53
01
nekecaj, ved ani si nik nevšíma, že to ma motor......a v kopci vymeníme:-)
04.11.2015 - 08:33:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle / Horské)
keyboard_arrow_up