Kice napísal:
To by si neveril. Sú ľudia, čo na parkovisku nechajú na pár hodín aj 15 tisícové auto. Neskutočné, čo si tí ľudia dovoľujú.

uz ked si o tom zacal :)
ked ti niekto vezme auto za 500,-E, tak v tom vacsina ludi vidi kradez.
ale ked ti zmizne bajk za 5000,-E, tak je to IBA bajk, alebo "ved si za to majitel moze sam, ked si ho tam nechal"
a mam pocit, ze tak to beru aj policati (resp. poistovna) :(
06.11.2015 - 15:37:56
02
Mne ukradli bajk minulý týždeň v utorok na Gondovej ulici v BA, priamo zo stojana pred filozofickou fakultou. Myslel som si, že je to celkom bezpečné miesto keďže sa tam pohybuje kopa študentov a zámok sa teoreticky nemal dať preštiknúť. Bolo tam viac horšie zabezpečených bajkov. Možno som mohol mať viacero takých zámkov... Čosi som si s tým bajkom už prežil, v podstate som na ňom zistil, aká je cyklistika pekný šport. :) Dosť som doňho aj investoval, takže človeku je to ľúto...Ale zas ,nebol to zrovna bajk, aký by som kradol, keby som kradol. Bol som to nahlásiť aj na polícií, ale nič od toho nečakám. Snažím sa aspoň každý deň pozerať bazos.sk.
Teraz chodím MHD a všetko mi trvá trikrát tak dlho.
06.11.2015 - 18:29:44
00
KinDo Viem ako si to myslel, ale v tomto pripade fakt je ten, ze bike bol v aute na ociach a majitel si naozaj za to moze sam. Tak isto ak si nechas odomknute auto s klucami v starteri a slohnu ti ho, tak si za to mozes sam. Alebo doklady a telefon na sedadle a rozbiju ti okno a slohnu ich. V takychto pripadoch svojou nedbanlivostou vyrazne pomozes kradezi.
06.11.2015 - 18:43:42
01
Tomas-Lc napísal:
......
Teraz chodím MHD a všetko mi trvá trikrát tak dlho.


ked nemas iny bajk, tak sa vyskusaj zapojit do bike-sharing systemu, to su tie biele bicykle vsade po meste:
http://cyklokoalicia.sk/biele-bicykle/

ale viac o tom neviem, nie som clenom. Za pokus to azda stoji.
06.11.2015 - 19:38:05
01
Ďakujem, skúsim to. :)
Mám iný bajk, ale ten by som si nezamkol nikde, ani pod kamery desiatimi zámkami. :D
06.11.2015 - 20:40:46
00
Mne dnes ukradli riadne uzamknuty bike pri vysokej skole naproti Botanickej zahrade v BA. Bola to asi minutova zalezitost...niekto cielene tam kradne bike... Ak by ste niekde videli ten moj, dajte vediet...vopred dik

Prílohy:

GHOST.jpg
GHOST.jpg 380.97 KiB thumb_up0thumb_down

08.11.2015 - 15:20:31
00
:sweat: :swear: posekať..
08.11.2015 - 15:27:33
00
Mne dnes ukradli riadne uzamknuty bike pri vysokej skole naproti Botanickej zahrade v BA. Bola to asi minutova zalezitost...niekto cielene tam kradne bike... Ak by ste niekde videli ten moj, dajte vediet...vopred dik

Priamo spred školy? :o Držím palce, nech sa nájde.
08.11.2015 - 15:50:45
00
Stretol sa už niekto s podobným prípadom - ukradli mi bike z podzemnej garáže (Lakeside park) môjho zamestnávateľa, išiel som na políciu, boli to pozrieť v garáži, vypísali papiere. O mesiac nato mi príde papier že prerušujú konanie, kvôli nízkej kvalite záznamu.

Teraz mi došiel papier, že našli toho chlapíka čo kradol a k všetkému sa priznal. Bicykle samozrejme predal a prachy minul na živobytie a drogy. Môžem od neho teraz žiadať náhradu škody? resp. vie niekto poradiť či sa s tým ešte niečo dá robiť? Môj bike bol v hodnote cca 1100€, podľa dokumentu z polície ukradol 4 bicykle v hodnote cca 5500€.
11.11.2015 - 19:56:01
00
A od koho ich chceš vymáhať, snáď nie od tej prizivnickej trosky co ukradne 1000€urovy bajk a strelí ho obratom za kubík pika?
11.11.2015 - 20:00:27
00
laco findl - uprimnu sustrast :(

sk_tiger - podobne aj tebe, ale podla mna na takom drahom bajku by sa nemalo jazdit do prace. ja napriklad pracujem blizko domu, tak chodim peso, ale keby som to mal dalej tak si zozeniem nejaku totalne staru rachotinu, co sice funguje dobre ale inak vyzera strasne a clovek by za nu nedal ani 20 eur.
Nieco ako tieto (inzerenti iste prepacia :)
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/245396/bicykel-bartali.html
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/244443/predam-retro-eska-28kola.html

cim skaredsi tym lepsie :smoke:
ak ho aj nejaky fetacky zufalec cmajzne, tak to cloveka nemusi trapit a moze si ihned kupit dalsi podobny zazrak

--
a tiez by som este rozmyslal aj nad skladackou. to su super vecicky, ktore po prichode zlozis a zoberes so sebou.
http://www.ecyklo.sk/skladacie-bicykle.html

--
treti typ som uz pisal minule - zaclenit sa do http://cyklokoalicia.sk/biele-bicykle/
11.11.2015 - 20:08:01
01
Paradoxne ja mam v robote šťastie a bike mám v sklade na čipovú kartu hneď vedľa kancelárie lepšie chránený ako doma... Bohužiaľ, práve včera nejaký čierny lopkár vypálil o 13:00!!! na vedľajšom vchode plastové dvere, vylomil susedovi pivnicu a sused je ľahší o jeden bajk... Na domovej ochrane sa po včerajšku samozrejme intenzívne pracuje...
11.11.2015 - 20:41:58
00
To je super ze sa už intenzívne pracuje. Ale vždy sa to rieši až keď sa niečo stane. Presne pre tento dôvod mam bike v byte.
12.11.2015 - 11:28:17
00
Ludo napísal:
lopkár vypálil ...plastové dvere

Ako?
12.11.2015 - 11:44:56
00
Naco "palit" nech je to cokolvek, na tu bielu vypln v plastovych dverach ti staci aku priamociarka, reps ak mas stastie tak aj poriadny kopanec.
12.11.2015 - 13:12:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up