Ak jej nejde para z vyfuku a nema vodu v oleji (emulziu) tak to najskor nebude tesnenie pod hlavou a ani blok. Skor si myslim, ze to bude len nejaka blbost. Drzim palce :-)
27.12.2015 - 14:05:10
00
R3Z0R napísal:
No to som navrhol, ale odmietla tak keď mi bude volať proste poviem nech si to dá na vlastné náklady opraviť prípade nech to rieši ako uzná za vhodné. Mala testovaciu jazdu, šla na tom cez 100km domov a ozvala sa až po 3týždnoch čo mohla stým auto urobiť hocičo.

nemá najmenšiu šancu,aby vyhrala prípadný súd-pri takomto starom aute sa môže potentovať hocičo hocikedy,po troch týždňoch jazdenia proste smola,musela by dokázať,že na aute bola v čase kúpy skrytá závada,o ktorej si vedel a neupozornil na ňu,to nemá šancu-predajná cena bola asi nízka-adekvátna stavu a veku vozidla,takže nerieš,a už vôbec nepristupuj na to,aby si hradil opravu u jej známeho servisáka-je celkom možné,že ťa len skúša obabrať o nejaké peniažky,pritom žiadna porucha ani neexistuje (dúfam,že si to auto nepredal cigánom-teda ehmm rómom... )
27.12.2015 - 17:41:45
02
Nie nie cigánom by som to ani nedal a ani previesť by sme sa neboli, bola to moja srcovka strávil som pri nej kopu času ani by som ho nepredával keby sme nekúpili forda, teraz to stálo len v garáži cez mesiac a pol raz za týždeň som to šiel vyvetrať. Preto som ho predával, z ceny som ani nespustil a pri tom čo som do toho dal € tak som prerobil cez 500€ ale rátal som vtedy keď som ho opravoval že ho budem mať minimálne 2roky čo sa nestalo, Dával som tam Sachs, Lemforder,... všetko kvalitnejšie, nie čínske náhrady, prípade originál veci z druhej ruky, Tak som kupoval chladič napríklad. V auguste som robil komplet brzdy aj zo Silentbloky zadnej nápravy a to stáli veci okolo 400€. Mohol som tam dávať račej Meyle :D by som o polku ušetril.

Dano5
Osobne ja by som sa pre 2000€ ani netrepal na súd, musela by veľa investovať a nemá istotu že by to vyhrala.

peter1976
Ja by som začal hľadať pri termostate, vodná pumpa a pokračoval ďalej

Veď ak mi bude zajtra volať poviem nech si to dá na svoje náklady opraviť alebo nech robí ako uzná za vhodné, ja stým nič nemám keby sa to stalo na testovacej jazde alebo po ceste domov nepoviem nič ale ozvali ste sa mi o 3týždne. Niečo v tom zmysle poviem.
27.12.2015 - 18:02:28
00
ak ti môžem poradiť ...ak sa kupujúca začala priamo alebo nepriamo vyhrážať, ...
povedz jej do telefónu, že ju žiadaš, aby ti všetko, čo chce, dala v písomnej forme
a ty jej obratom odpovedz (písomne) samozrejme ... s tým že jej vysvetlíš slušne, ale jasne
"ŽE MÁ SMOLU"
auto užívala 3 týždne (a ty nemôžeš vedieť akým spôsobom, napr. jazdila na 2.ke 120 hm/h ... 80 km) ... v žiadnom prípade nesúhlas,(ani nesľubuj) ani sa nezaväzuj, že jej niečo uhradíš,
ja keby som si bol špekulant a dal si opraviť auto sám, na "tvoje" náklady ... nechám si urobiť generálku ... :-(

inak formulka
"auto je používane a v primeranom stave zodpovedajúcemu veku a počtu najazdených kilometrov"
by bola hneď na začiatku všetko vyriešila ...
27.12.2015 - 20:53:53
00
V zmluve som uz videl aj napr. "Auto sa predava ako celok na nahradne diely"... Pri tom veku je to risk, ktory bud znasas, alebo do toho nejdes... A vyssie padla poznamka, ze vsetka komunikacia pisomne, s tym treba jednoznacne suhlasit a trvat na tom. Velku hubu ma kazdy, :-/
28.12.2015 - 00:13:58
00
.- alebo súbor náhradných dielov
LL napísal:
...a ty jej obratom odpovedz ...

Nie obratom, počkaj si na zákonom určenú lehotu (30 kalendárnych dní, bolo kedysi, neviem ako sa to pomenilo).
Ak má dotyčná takýto nekompromisný prístup, začni manévrovať.
Na maily nereaguj, nedoporučené listy do koša, v telefóne zablokovať číslo. Ty ak budeš reagovať, len písomne, doporučene, podací lístok odložiť.
Takto reagoval dodávateľ plastových okien na moju reklamáciu. Dokonca nepreberal doporučenú poštu. Až som sa nasral a celú agendu aj s fotodokumentáciou som postúpil ŠOI-ke. Pán podnikateľ prišiel osobne závady odstrániť a ešte chcel antidátumovať odstránenie závad, aby mal nižšiu pokutu. Nasrať. Ale to už je od veci :geek:
28.12.2015 - 07:49:23
00
razor pokial podpisala hentu zmluvu co si tu dal ,nema narok...zav.ustanovenia bod 1. a 2. ...pri zmene majitela stylu jazdy vacsinou vyjdu napovrch taketo "zavady" ...ten termostat pozriet ako prvy ;) vlastna skusenost...
28.12.2015 - 09:20:55
00
.


Naposledy upravil Matvej15 dňa 04.11.2017 - 17:24:06, celkovo upravené 1 krát.

28.12.2015 - 12:41:53
00
Nejaky ten mesiac pozorujem zvysenu spotrebu o cca 0,5 l a vcera som si vsimol, ze sa mi cestou do prace - cca 19 km motor nezohrial ani na 70 stupňov. Asi to nie je normálne ani pri 1.9 tdi, bude problém s termostatom alebo nieco iné?
30.12.2015 - 11:49:33
00
BUFIK!!! (teda ak mas stale ten Sharan, alebo co to bolo)
A ked chces, tak ti napisem do SS nejake detaily okolo toho.

Alebo teda moze byt aj termostat, ale bufik je velmi casta chyba tychto aut a drviva vacsina uzivatelov ani nevie, ze tam take nieco maju.


Naposledy upravil matko001 dňa 30.12.2015 - 11:53:49, celkovo upravené 1 krát.

30.12.2015 - 11:52:23
00
Bufik mam odpojeny odkedy to auto mam a tento problem som nikdy nemal, ani cez zimu.
30.12.2015 - 11:53:37
00
A to sa ti to auto v zime v pohode zohrialo? Poznam az moc ludi co jazdia v zime v bundach, lebo im nejde bufik a nevedia to za menej ako hodinu zohriat.

Ale ak tak, tak potom termostat.

BTW: preco ho mas odpojeny?
30.12.2015 - 11:55:17
00
Chlapi vtedy v servise - obaja mali sharany - tak poradili. Vraj blbost, dym, smrad, spotreba. Zatial mi nikdy nechybal a nebol problem ani s vykurenim auta. Sice nie tak rychlo ako benzin ale nic strašne. Teraz potrebujem vyriesit toto: spotreba + teplota = termostat?
30.12.2015 - 11:58:34
00
Teplota = termostat
Spotreba = neefektívne spaľovanie čo je spôsobené teplotou

Ja som funkčný bufík postrehol hneď - kúrenie sa mi spúšťa za 3,5 km od domu bez ohľadu na vonkajšiu teplotu
30.12.2015 - 12:15:26
00
Hmm, bez ohladu na vonkajsiu teplotu? Kolega s Touranom to ma vraj nastavene defaultne tak, ze sa bufik zapina pri minus 5.
30.12.2015 - 12:27:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up