koho budete volit?
SMER 6% [ 19 ]
Siet 8% [ 26 ]
KDH 2% [ 5 ]
SNS 5% [ 15 ]
Most 5% [ 14 ]
Olano 14% [ 42 ]
SaS 49% [ 151 ]
niekoho kto sa nedostane do parlamentu 12% [ 36 ]
Celkový počet hlasov : 308
Hosť napísal:
A chyba je urcite v zamestnavateloch...

Ak nie si spokojny so svojim prijmom, studuj a makaj na sebe. Nauc sa (dalsi) cudzi jazyk. Zmen pracovnu poziciu.
Manzelka sa zucastnuje vyberovych konani a ma problem zohnat NORMALNYCH ludi. Nikto nevie po Anglicky, nikomu sa nechce robit, kazdy ma vsetko v pazi. Vacsina 25 rocnych uchadzacov su lenive sproste deti.
A tomu potom zodpovedaju aj prijmy takychto ludi...


Ale prosím ťa. Väčšina 25 ročných uchádzačov určite nie sú lenivé sprosté deti. Zase si nenahovárajme, že len my starší sme neviem čo.... To si len niektorí personalisti myslia, že sú najmúdrejší na svete. Nehovorím, že tvoja manželka nie je kvalitná personalistka (ak som správne pochopil, že je personalistka). Ja som stretol aj s takou personalistkou, ktorá sa ma nevedela poriadne po anglicky opýtať... A otázky typu, kde sa vidíte o 5 a potom o 10 rokov sú nesmierne trápne. Ďalej si človek nevie koľko má pýtať - 600 eur je veľa 500 sa človek podceňuje. Inokedy "personalista" (často 20 ročná pipka, ktorá v živote nič nerobila) vyplaští oči, že bože čo by som nechcel za to pracovné miesto. Nikto nechce absolventov, ale ako majú nabrať pracovné návyky okrem vykladania tovaru v tescu teda neviem...
08.03.2016 - 20:42:51
010
kvakob napísal:
tuna v nasej mikroekonomike-"pozickovej republike" :lol: riadenej "par ludmi"-nam daju- mame platy take, aby sme mali po zdaneni na splatky ,no a splatkove spolocnosti vlastni hadajte kto ,takze vlastne este im cast vyplaty vratime v urokoch ....tomu sa hovori "tocenie penazi" :D
keby sa aspon tie dane nekradli ,ale aj na to maju "zvolenych" "ludi" - "politikov" ...


S tým točenim penazi je to u nás podobne ako v Amerike :D :D :D
08.03.2016 - 20:43:07
00
Hosť napísal:
Do práce som po VŠ nastupoval v roku 2007. Odvtedy sa mi plat zdvojnásobil. Buď robíš nejakú ozaj nekvalifikovanú prácu alebo inú chybu.


ja robim napr v statnej sprave som tam pol roka a su tam ludia co tam robia 20 rokov a plat maju mozno o par % vyssi ako ja takze to asi nebude tym ze by sme tam vykonavali "nekvalifikovanu pracu" alebo ze by som sa v skole neucil a pod...
08.03.2016 - 20:45:43
01
Čo robíš, teda ak ti nevadí to prezradiť. Ak áno, tak to rešpektujem. Lebo množstvo remeselníkov je napr. veľmi dobre platených. A niektoré profesie ako dobrí zámočníci alebo obrabači kovov takmer nemožné momentálne zohnať.
08.03.2016 - 20:45:48
00
dobi235 napísal:
ja robim napr v statnej sprave som tam pol roka a su tam ludia co tam robia 20 rokov a plat maju mozno o par % vyssi ako ja takze to asi nebude tym ze by sme tam vykonavali "nekvalifikovanu pracu" alebo ze by som sa v skole neucil a pod...

tak si zvolil jednoducho na prt robotu.... statna správa je sice stabilná, ale dobre platená len na vrchu aparátu
ak tvoja práca neprodukuje zisk, len stratu , nemôžeš očakávať adekvátne ohodnotenie.
PS: keby si sa lepšie učil, robíš sám na seba :)


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 08.03.2016 - 20:53:14, celkovo upravené 1 krát.

08.03.2016 - 20:48:38
00
Skôr by som sa opýtal inak. Myslíš, že mali taký istý plat aj v roku 2000? U nás tiež novoprijatí ľudia nedostanú toľko čo ja pred 9 rokmi ale o dosť viac. A nezarabam raz toľko ako oni. Len raz toľko ako som mal pred tými 9 rokmi.
08.03.2016 - 20:52:06
00
Chlapci mne este skolu komunisti vyberali, komisia 5 ludi...
08.03.2016 - 20:55:51
01
V štátnej správe sa nezarába. Tabuľkové platy nepustia. Ale zároveň sú tam relatívne stabilné miesta, pokiaľ niekto nie je na volenom alebo vymenúvacom mieste...
08.03.2016 - 20:58:50
00
Hazard napísal:
Ale prosím ťa. Väčšina 25 ročných uchádzačov určite nie sú lenivé sprosté deti. Zase si nenahovárajme, že len my starší sme neviem čo.... To si len niektorí personalisti myslia, že sú najmúdrejší na svete. Nehovorím, že tvoja manželka nie je kvalitná personalistka (ak som správne pochopil, že je personalistka).


Manzelka nie je personalistka, ma manazersku poziciu mimo HR. A ma problem prijat schopnych ludi na pozicie vyzadujuce akurat tak maturitu. Nikto neovlada jediny cudzi jazyk, nikomu sa nechce pracovat ani rozmyslat. Nehovoriac o zodpovednosti.
Ju nejake HR bulsity vobec nezaujimaju - ona chce vediet ci clovek je schopny samostatne uvazovat, alebo je to dute poleno ktore treba 2 roky vodit za ruku a za ziadnych okolnosti nenechat sameho.
08.03.2016 - 21:01:20
02
podobne to má kamoš v jednom velkosklade, problém zohnať šikovného rozmýšľajúceho mladého človeka,čo chce aj robiť....
08.03.2016 - 21:06:40
00
volodaj tam su tabulkove platy ktore sa sice o nieco kazdy rok zvysuju... ale to nie je len o vyske platu ale aj o tom "kolko" si toho za ten plat kupis... dam len priklad.. darmo zarobis o 20% viac ked vsetko zdrazie o 30%

aby som bol k teme.. Sulika nemam moc rad... ale jak to tym "nemcurom" v tej relacii natrel za to ma u mna 100bodov :rofl:
08.03.2016 - 21:06:59
00
Áno, to je mi jasné. Ale keď mi to zvyšovanie nepokrýva ani len mieru inflácie, tak asi fakt stojí za to pouvažovať či má význam v takej práci pokračovať.

Niektorí idealisti ju síce berú ako poslanie ale my reálne uvažujúci ľudia ju asi máme hlavne ako zdroj príjmov :)


Naposledy upravil volodaj dňa 08.03.2016 - 21:17:36, celkovo upravené 1 krát.

08.03.2016 - 21:12:15
00
chcem ist na PhD tak tu snad dlho nebudem lebo sedet v kancli ma moc nebavi..ale na druhu stranu je lepsie mat v zivotopise ze som pracoval na ministerstve ako to ze som stal za pasom v samsungu :rofl:
08.03.2016 - 21:14:58
02
To je jasné. Odboru sa treba držať a hlavne ak chceš hento pokračovať ako píšeš. Držím palce ;)
08.03.2016 - 21:16:19
01
Hosť napísal:
Manzelka nie je personalistka, ma manazersku poziciu mimo HR. A ma problem prijat schopnych ludi na pozicie vyzadujuce akurat tak maturitu. Nikto neovlada jediny cudzi jazyk, nikomu sa nechce pracovat ani rozmyslat. Nehovoriac o zodpovednosti.
Ju nejake HR bulsity vobec nezaujimaju - ona chce vediet ci clovek je schopny samostatne uvazovat, alebo je to dute poleno ktore treba 2 roky vodit za ruku a za ziadnych okolnosti nenechat sameho.


Tak potom neviem. Súčasný človek s maturitou by mal aspoň niečo vedieť. Nechce sa mi veriť, že mladí sú takí dutí a nevedia samostatne rozmýšľať. A zase človek s praxou, žeby nevedel rozmýšľať a nechcel pracovať?
Jazykový problém mi je tiež čudný, lebo aspoň základy by mal človek dnes s angličtiny ovládať. Ale je pravda, že napr. ja mám štátnicu z nemčiny, ale angličtinu som mal voľakedy štyri roky a viem ju lepšie. Napr. na ZŠ som mal výborné základy z nemčiny. Na strednej škole sme nebrali absolútne nič nové, lebo sme mali v skupine aj začiatočníkov, no a na výšky sme len čítali nejaké texty + raz do týždňa dvojhodinovka. V angličtine je zase výhoda, že človek ju má všade...

Ale nemôžeme vyčítať ľuďom, že nevedia jazyk keď napr. niekto robí 20 rokov a v živote nepotreboval angličtinu. Teraz sa ju nemá ako rýchlo naučiť a pritom môže byť v odbore dobrý...
08.03.2016 - 21:34:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up