mam sigmu 2006 a vyzera, ze s nou budem spokojny, jednoduche ovladanie, nastavenie a hromada funkcii

Taktiež uvažujem o Sigme 2006 MHR. Na nete som skúšal demo a vyzerá to zaujímavo aj ked mi chýbaju dalšie funkcie pulzu, kadencia .... ale toto je strop do čoho som ochotný investovať.
Ako si s ním spokojný? Obsluha, spolahlivosť ....
05.09.2007 - 09:39:36
00
som s nim vcelku spokojny: obsluha je jednoducha v pohode
nastavenia sa mi zdaju celkom jednoduche, ma to pamat, ked vymienas baterku, okrem toho sa daju nastavit aj celkove km a vlastne vsetky veci pomerne jednoducho, jednoducho sa kalibruje aj vyskomer, ma to funkciu domacej vysky, ktora sa da taktiez jednoducho nastavit, teplomer sa mi nezda nejako extra presny, hlavne ked svieti slnko nan, ale podstatna funkcia to asi nie je
vyrobca udava vzdialenost snimaca do 45 cm, co je asi dost malo, ale da sa to poriesit
co sa tyka spolahlivosti...hm, parkrat sa mi stalo (aj na maratone), ze akoby prestal merat, symbol ktory ukazuje, ze meria svietil, ale aktualnu rychlost neukazoval a takisto stal aj cas, ale akoby vzdialenost meral dalej, pretoze po chvili funkcie naskocili a prejdenu vzdialenost akoby ciastocne dobehol, nie vsak cas, tym padom vzdialenost na konci sa mierne odlisovala, ale vysledny cas jazdy sa odlisoval viac, mozno to bolo spojene s tym, ze mi parkrat ukazalo "battery low", tak som ju nedavno vymenil a v hodinarstve mi povedal, ze je este celkom dobra, pravda vsak je, ze odvtedy sa mi to zatial nestalo a mozno mam snimac na hranici predpisanej vzdialenosti
merac tepu je ok a myslim, ze aj vyskomer
05.09.2007 - 10:09:21
00
...hm, parkrat sa mi stalo (aj na maratone), ze akoby prestal merat, symbol ktory ukazuje, ze meria svietil, ale aktualnu rychlost neukazoval a takisto stal aj cas, ale akoby vzdialenost meral dalej...

hm... toto iste sa mi stavalo so starou sigmou bc800 (obyc kablovy komp, 8 funkcii)... odvtedy sigmu nemusim... a vidim, ze to soudruzi stale nevychytali...
05.09.2007 - 11:32:44
00
vysvetli mi preco to stoji za nic? mal si moznost testovat ho aspon rok aby si toto mohol sudit?


Ja som používal Longus Beta-3 a už nikdy viac o ňom nechcem počuť (na druhú stranu musím povedať, že kamoš ho jazdí 3 roky bez problémov), prvú sezónu ako tak ok - aj keď som musel meniť baterku, a druhú sezónu to začalo - neočakávané výpadky displeja, vynulovania - menil som v ňom počas sezóny 3x baterky a vždy sa neočakávane nepredvídateľne vynuloval a vybil vždy úplne novú baterku- asi zlý kus ale akurát keď som bol v jednom cykloshope a rovnaké problémy mal aj jeden chalan a predavač mu povedal, že na vybíjanie baterky sa záruka nevzťahuje. Samozrejme že som s tachometrom nikde nenarazil ani som ho neutopil. Skoro som ho tresol kladivom, ale nakoniec som sa ukľudnil. Teraz jazdím nejaký Lidl a je to takisto riaden shit - 2 krát sa pri rýchlosti vyššej ako 60km/h vynuloval... asi sa chudák zľakol. A to mi ešte medzitým odišiel nejaký Cyclocomputer Echo7 čo mi dal kamoš zadara... ten mal zas úplne psychedelické výpadky. Asi by som už nemal toľko šetriť.
05.09.2007 - 11:51:33
00
Ďakujem
05.09.2007 - 14:05:49
00
podlamna naj cyklo komputer je LONGUS B-3 neni funkcia ktoru by to nemalo
http://www.abcdshop.sk/fotos/1134923023.jpg

Ten sa pozdáva aj mne a rozhodol som sa kúpiť ho.Niekto tu spomínal,že pri nízkych teplotách displej ide do dúhových odtieňov,ale na funkciu to hádam vplyv nebude mať :wink:
30.11.2007 - 11:04:28
00
tie bezdrotove tachometre sa mi nezdaju velmi spolahlive ja mam BlackBurn 6 nemal by to byt ziaden shit ale ked idem rychlejsie ako 47.8km/h sa zrazu na displeji zobrazi 12.6km/h alebo hodnota podobna tejto :-D
Neviete ci je slaba bateria vo vysielaci alebo to mam ist reklamovat lebo skoro cele leto isiel v pohode a az teraz mi zacal blbnut hoci je pravda, ze v lete som nejak vela nejazdil na nom...
30.11.2007 - 12:55:00
00
alebo sa ti oddialil magnet od detektora... ale moze to byt aj ta baterka
30.11.2007 - 14:10:15
00
[quote=""]tie bezdrotove tachometre sa mi nezdaju velmi spolahlive
Ja mám práve tem Longus za káblový :wink:
02.12.2007 - 05:45:17
00
Kupil som si dnes CatEye Velo 8 za 600 Sk, no som na to zvedavy...Lebo par ludi tu pisalo, ako sa im zasekava tlacitko...:)
16.01.2008 - 16:57:07
00
hej zasekava sa...tento rok su ale nove modely, na tych by sa to stavat nemalo, ale ak mas stary, 100% sa ti raz za cas zasekne.

Inak, vcera som chcel tachac vynulovat tak som vybral bateriu...akonahle ju ale vlozim spet pristroj je mrtvy ... :( to teraz asi musim kupit novu bateriu? Nechapem preco to teraz nejde...mam velo 8..
16.01.2008 - 17:46:29
00
Ak si si istý, že si bateriu vložil správne a nič si na nej neskratoval, tak je v čavese. Kúp novú.
16.01.2008 - 18:25:25
00
To sa stáva, keď je batéria slabá. Vysvetľujem si to len že tachometer ju podľa napätia považuje za vybitú tak sa ani nepokúsi naštartovať, hoci počas prevádzky by ešte nejaký čas fungoval.
16.01.2008 - 20:15:17
00
VYHODA SIGMA KOPMU JE VELIKANSKY DISPLEJ ! :wink:
16.01.2008 - 20:38:02
00
ja mam longus beta 3 myslel som si ze je to sunka ale funguje spolahlivo uz 3 rok teraz som menil prvy krat baterku lebo uz cisla boli take bledsie a chcel som predist strate udajov v strede sezony. Preco by som mal davat viac penazi iba za znacku ked tento longus fugnuje spolahlivo radsej si prilozim na podstatnejsie veci :P
16.01.2008 - 20:38:25
00
keyboard_arrow_up