B3-jka je klasika...ma ho skoro kazdy :P ...inak mam ho aj ja aj ocino a musim suhlasit s mlieckom, ze je to spolahlivy tachacik...a za tie peniaze :)
16.01.2008 - 21:32:07
00
Používam Sigma BC1106 DTS Wireless
Funguje spolahlivo, no raz na štarte maratónu sa medzi ďalšími jazdcami pochaosil a začal fungovať až keď sa ľudia okolo mňa rozpŕchli.
Žeby mu vadili tachometre v jeho blízkom okolí? hehe
17.01.2008 - 09:34:32
00
Ktosi tu písal o dúhových displejoch a podobne. Pokiaľ mi je známe, tak všetky cyklopočítače, ktoré využívajú displeje z tekutých kryštálov, by sa nemali používať pri teplotách pod O stupňov Celzia. Hrozí sčernanie displeja a po dlhšej dobe takýto aj ostane. Keď idem na tréning na bike v zime, robím to tak, že občas naň položím dlaň a on opäť zbledne. Doma nenechávajte počítač aj s bikom na mraze aj keď je vypnutý, opäť sčerná a fertich mariška koniec. Elektronike to nevadí, ale zobrazovačka bude hotová. Rýchlejšie poškodenie hrozí aj keď je prasknuté sklíčko nad displejom.Dúhová farba býva pri prasklinách a keď displej jemne stlačíme. Hodinkovým meračom to nevadí, musia ostať na ruke, pretože telo zahreje hodinky a displej nesčerná. Môžu byž zapnuté aj počas mrazu na rukáve termobundy. Aj táto malá teplota stačí, aby spoľahlivo fungovali.
17.01.2008 - 16:00:47
00
no... ja som si asi pred rokom kupil tachometer z LIDLu :) . Znacka TRONIC, bezdrôtovy, 20 funkcii vecsina nepotrebnych napr. meranie kalorii, tuku a takych somarin ale co vyuzivam je: aktualna rychlost, kolko som presiel za den, cas ako dlho som jazdil a hodinky... a ma aj teplomer... sice nie nejak super presny ved co by som cakal od tachometra za 350 korun :) a ma aj ten solarny panel tak na vrchu... nico podobne ako na niektorych strsich kalkulackach ked si to pamätate... a dokonca to funguje... :lol: teplotu meria s odchylkou asi +- 1-2 stupne no a otestoval som ho aj v mraze... 8) co sa stalo? Skoro zamrzol.. hah ked som prepinal funkcie tak bol uplne spomaleny... prepnutie funkcie trvalo asi 1 sekundu, a na teplomery ukazalo teplotu -3 °C som. Mam ho asi rok a baterku som este nemenil a sem tam ho nechavam aj v garazi na bike ked je vonku pod nulou... display necerneje a ked sa trochu zohreje ide v pohode.. som s nim spokojny.. za tu cenu...
26.01.2008 - 10:42:53
00
Ukradli mi bike asi pred pol rokom a kedze som poctivo daval budik tachometra dole ostal mi ale konzola pravda zostala na biku. A minule mi ktosi hovoril ze sa predavaju tie TWIST konzoly aj s nahradnou kabelazou a snimacom - tak ze ci viete nieco o tom lebo v obchodoch na nete som to nenasiel a kupovat novy sa mi nezda potrebne sak slapal ako svajciarske hodinky.
26.01.2008 - 13:58:57
00
mne zatial displej nescernel ani pri zjazde pri -7 stupnov. jazdim sigma bc1200. ale ked je pod nulou tak je poriadne spomaleny
26.01.2008 - 17:24:20
00
Čo mi je známe, tak rozsah pracovných teplôt v návodoch je od 1 do 55 stupňov Celzia. Pozor displej sčerná aj pri zohriatí na slnku. Taká teplota je napríklad v uzatvorenom aute cez horúce leto, potom sa môže uškvariť. Pri mrazoch je typickým prejavom spomalená funkcia a na Tronicu mi sčernali trvale len prívody na kraji displeja, ostali farebné pásiky. Dôležité je, či na mráz idete z tepla, koľko a na akom silnom mraze ste a nezanedbateľná je aj kvalita púzdra cyklopočitača a displeja.
S počítačmi z Lidla mám tiež skúsenosti. Kto si nepotrpí na značke a chce lacný cyklopočítač, tak mám odskúšaný jednoduchý odnímateľný drôtový za 179 Sk. Funguje spoľahlivo, meria presne. Mal som aj bezdrôtový s hrudným pásom na meranie tepu za 699, ale po pol roku začal trvale blbnúť a vrátil som ho. Ďalšie dva fungujú bezchybne.
Akcie v Lidli bývajú zhruba marec-apríl a v pohode vám vrátia peniaze kedykoľvek v záruke, ak nie ste spokojní. Podrobnejšie napíšem na otázku.
26.01.2008 - 19:14:43
00
Mal som computer ventura bol dobry ale iba do 30stupnov potom scernel a prestal fungovat, a tiez pri hmle a dazdi sa okamzite vynuloval, tiez sa mi stalo ze som rozdrvil spicu tym debilnym srobovacim magnetom - tak taky neradim. Potom som mal Sigmu a nemozem si vynachvalit uz prezil so mnou aj burku a ani ho nehlo.
26.01.2008 - 19:52:12
00
[quote=""]computer ventura ,sa mi stalo ze som rozdrvil spicu tym debilnym srobovacim magnetom - tak taky neradim.
Tak to si dosť dobre neviem ani predstaviť :shock: :?:
27.01.2008 - 05:48:22
00
ver tomu - da sa to!!! :lol:
27.01.2008 - 14:54:59
00
A preto ak mrzne, tak si dám HAC nie do konzolky, ale na ruku, a nič černať nebude ;).
27.01.2008 - 15:44:57
00
urcite sa oplati kupit znackovy computere ...Sigma, Cateye, VDO, Cyclosport, ale ak chces bezdrotovy tak do 1000,- sk sa nevopchas.......bezdrotove ako je Kellys a podobne znacky, niesu velmi spolahlive, a je tam lepsie voli drotove verzie, ktore stoja menej a v pripade, ze prestane fungovat, tak ho vyhodis, alebo kupis novy
27.01.2008 - 16:44:42
00
Cateye velo 8.....uplne stačí.....dobrý tacháč....a cena je primeraná
20.03.2008 - 21:07:57
00
ciclo CM 8.3A...
20.03.2008 - 22:06:40
00
B3-jka je klasika...ma ho skoro kazdy :P ...inak mam ho aj ja aj ocino a musim suhlasit s mlieckom, ze je to spolahlivy tachacik...a za tie peniaze :)

Tiež som ho začiatkom roka kúpil.Mám s ním najazdených necelých 400 km a zatiaľ "nevysadil" ani v daždi ani v mínusuvých teplotách.
Doporučujem :D
21.03.2008 - 07:15:44
00
keyboard_arrow_up