tak sorry, ale len totalni blazni trenuju na nasich cestach tereziny
05.04.2016 - 12:54:50
03
cokupit napísal:
Chlapi nehnevajte sa na mňa ale táto téma má aj nejaký zmysel alebo len vyplakávate v krčme nad pivom?
To je také ťažké spraviť si fotku auta s TEČkou, alebo si ju zapamätať, nehovoriac keď máte kameru na prilbe a debila si priamo natočíte pri porušovaní predpisov... A potom to s podrobným popisom poslať na políciu?! Garantujem vám, že by sa tým zaoberali a pokiaľ máte aj video, pokutu majú istú.
To že napíšete niekde na internet je akurát tak masáž pre vaše ego, ale praktický prínos nula nula nič...


Tak urciteee..zapamat si SPZ auto iduceho 100+ :y: .To ci islo o porusovanie predpisov je otazne. Trubenie a vyblakovanie z okna neviem ci je porusenie nejakeho predpisu. Aj to obiehanie by bolo OK, keby ze netrubia a nevyblakuju. Necitil som, ze by ma ohrozili, akurat som sa podelil so skusenostou, ze aj v rakusku jazdia mentalne menej vyvynuti jedinci
05.04.2016 - 13:02:21
00
4volty

Zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§31 Výstražné znamenie
(1) Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla.

§4 Povinnosti vodiča
(2) Vodič nesmie
n) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať z vozidla predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží, blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,

Zdroj:slov-lex.sk
05.04.2016 - 13:16:49
01
Je tu x videí čo natočili cyklisti a xy TEČiek...

Beriem, že sa niekto chce vyrozprávať. Len keby sa vyrozprával do mailu polícii, tak už zopár kreténov dávno príde o vodičáky. Veď je tu 7200 príspevkov mlátenia prázdnej slamy...
Ak sa toho niekto bojí, rád pomôžem.
05.04.2016 - 13:57:43
00
Prepokaldajme, ze v rakusku platia rovnake/pobodne zakony. Ale uz len dokazat niekomu, ze na teba neopravnene trubil, zlebo ukazoval ti prostrednik a bliakal na teba je nerealne. Keby som si to natocil na kameru, tak by som si tym aj tak nepomohol, kedze v rakusku ohladne kamier plati okrem ineho aj toto: "...sa nesmú používať záznamy ani na dôkaz viny alebo neviny iných osôb. Pokiaľ autor záznamu toto pravidlo poruší, hrozí mu pokuta až do 10 000 eur."

http://autobild.cas.sk/clanok/200506/autokamery-vodicom-hrozia-likvidacne-tresty

Takze, trubili a bliakali, ja som sa pocudoval, ze ako to niektori jedinci maju vodicak, a siel som dalej :)
05.04.2016 - 14:06:54
00
Máš pravdu, nevšimol som si, že to bolo v Rakúsku. :)
05.04.2016 - 14:25:45
00
Priznám sa, že trúbenie zažívam iba na okreskách mimo BA. A je jedno či na Slovensku alebo v Rakúsku, poprípade v Čechách. Kde po mne absolútne netrúbia je mestská premávka v BA. A keď náhodou aj nejaký kix nastane v meste, z polovice sa na tom podieľajú cepečkári z horných-dolných, ktorý si tieto arogantné zvyklosti nosia so sebou do BA. Tí čo jazdia od narodenia v BA a každým rokom evidujú zhoršovanie dopravnej priepustnosti ciest sú medzi sebou oveľa ohľaduplnejší na preplnených cestách a aj voči mne, no je ešte čo vylepšovať. Zato cepečkár, ťa z bočnej uličky do stojacej kolóny na hlavnej ceste, nepustí ani za boha. Zipsovanie nepochopia ani pri umiestnení zvislej dopravnej značky.
06.04.2016 - 12:52:17
05
Fabian napísal:
no ja som bol tento rok v Sibeniku aj v Baske, a musim povedat ze som bol neprijemne prekvapeny. tolko trubiacich kktov som uz davno nestretol. niektori motorkari jazdili po pobrezi stylom Moto GP.

dokonca ma s kamaratom vytrubili policajti na Braci ked sme isli dvaja vedla seba - musim podotknut, ze nikde nikoho, protismer prazdny, ciara prerusovana. zlate rakusko...

Dovolím si ťa upozorniť, že v Chorvátsku má vodič upozorniť predbiehaného na manéver húkačkou.V podstate aj u nás, len to skoro nikto nerobi... A rovnako ako u nás je zakázané jazdiť dvaja vedľa seba. Ešte ako-tak akceptujú dvojičky, ak ide väčšia skupina, ale sú alergický na dvoch cyklistov vedľa seba - ak sú len dvaja.
06.04.2016 - 23:12:48
01
rozlisujem medzi tymi, ktori chceli upozornit na svoju pritomnost, a tymi, ktori chceli dat najavo ze na ceste nie sme vitani. ludi z druhej kategorie sa tento rok naslo pozehnane.
06.04.2016 - 23:21:53
00
JoKo napísal:
...že v Chorvátsku má vodič upozorniť predbiehaného na manéver húkačkou.V podstate aj u nás, len to skoro nikto nerobi...

U nas nema, ale moze.

§ 31 Výstražné znamenie
(1) Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla.
(4) Výstražné znamenie sa smie použiť len v nevyhnutne potrebnom čase.
07.04.2016 - 08:55:04
00
Ja som raz urobil pokus na ceste Šamorín - Senec. Miestami je krajnica 0,5m široká a miestami len 10 cm, ale nakreslená je tam celý čas. Ak som išiel po širokej krajnici, nebol problém, autá sa odtiahli kúsok smerom k stredovej čiare. Ak som išiel po ceste cca. 30 - 50 cm od krajnice, ak tam bola široká krajnica, tak začala horor šou. Trúbenie, lízanie... celé zle. Zázrakom sa to skončilo keď skončila široká krajnica. Držal som stopu takú istú ako pred tým a všetci ma v pohode obchádzali až do protismeru ak bolo treba. Takže, ak sa človek správa na bicykli ako debil, tak sa tak k nemu správajú aj ostatný. That´s all. Samozrejme, že ak človek natrafí na programovo arogantné hovado, tak si nepomôže, ale takých je minimum. Ak ma atakuje viac ako 1 z 10 áut, je najvyšší čas zamyslieť sa nad sebou.
07.04.2016 - 09:27:30
02
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3522004/Texas-cyclist-Elizabeth-English-trapped-screaming-truck-dragged-2-000-feet-hitting-her.html

-Elizabeth English jazdila na biku v Austine, stat Texas, ked ju zrazil pickup.
-tahal ju pod sebou 600 metrov, z chrbta jej zmizla koza a odhalila sa aj chrbtica.
-hlavu si snazila udrzat nad cestou, aby si chranila mozog
-organy ma ok, ale skoncila s vaznymi zraneniami na nohe, chrbte a boku.
-Svedok vravi, ze najprv si myslel ze pod vozidlom sa nachadza zviera.
-Artemio Gomez Avila, 41 - vodic, bol zadrzany na druhy den po tom co z miesta cinu usiel.
07.04.2016 - 09:55:29
00
no do rici, nestaci len rukou ukazat zmenu smeru, ale aj pozriet treba.
Cyclist EXTREME close call vs Semi Trailer Truck! thumb_up0thumb_down
09.04.2016 - 09:25:52
00
Moze byt rad,ze to prezil
09.04.2016 - 11:57:06
00
ked jazdi v stednom pruhu jak debil....

...a bohvie ci tam vobec mohol jazdit - kazdu chvilu vidim idiotov na ziletkach jazdit po Novom moste po ceste napriek tomu ze tam maju zakaz
09.04.2016 - 12:17:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up