prevod 32-10 na jednoprevodniku je absolutne dostatocny na presuny, ja by som skor pristupil na 30T vpredu kvoli kopeckom

ps: ked si si myslel ze to je v cm, tak to by to musel byt snad odpruzeny velociped
22.04.2016 - 15:20:39
00
Tak som rozmyslal ze dal by som 500 navyse .... ktory z tychto dvoch?

https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/2016/spectral-al-7-0-ex.html

http://www.ctm.sk/model/full/scroll-xpert/matna-cierna-cervena/

140/150 a 12.8 kg alebo 160/160 s 13.9 kg?
22.04.2016 - 22:48:02
00
Pokial nejazdis tvrdo tazsie tereny respektive neskaces nejake vacsie veci tak na civilne vozenie 140mm s mensou hmotnostou posluzi zrejme lepsie. Aj ked Scroll ma asi slapavejsiu kinematiku zadnej stavby, ta hmotnost a tazsie kolesa urobia svoje v jeho neprospech.
22.04.2016 - 23:03:18
00
Za 2500 kupis bez problemov aj scroll pro, staci sa spytat napr v sadesport nech ti spravia cenu. Aj ked uz tie scorlly su k dispozicii? Osobne by som siel do spectrala z tychto dvoch ako dobry univerzal. Anglicania maju na to pekny vyraz ze mas " too much bike" na to co budes jazdit a to scroll podla mna bude. Ja by som bral spectral 7, preferujem fox a shimano, ale to je osobna preferencia.
22.04.2016 - 23:10:13
00
asi tak za cenu 2500 kupis scroll pro a ked vezmes ze ku spectralu nie su pedale tak vahu mas priblizne tu istu ako na spectrale
mozno dostupnost bude problem neviem aku velkost a farbu chces (S/M, cerveny/cierny)
kazdopadne musis vediet co planujes jazdit, ku comu by som sa priklonil je zrejme z podpisu jasne ;)
23.04.2016 - 02:51:08
00
marek_K napísal:
Za 2500 kupis bez problemov aj scroll pro, staci sa spytat napr v sadesport nech ti spravia cenu. Aj ked uz tie scorlly su k dispozicii? Osobne by som siel do spectrala z tychto dvoch ako dobry univerzal. Anglicania maju na to pekny vyraz ze mas " too much bike" na to co budes jazdit a to scroll podla mna bude. Ja by som bral spectral 7, preferujem fox a shimano, ale to je osobna preferencia.


No pozeral som ten pro x1 v sadesport a maju ze dodacia doba 2-7 dni.
23.04.2016 - 07:55:31
00
Yogisz napísal:
asi tak za cenu 2500 kupis scroll pro a ked vezmes ze ku spectralu nie su pedale tak vahu mas priblizne tu istu ako na spectrale
mozno dostupnost bude problem neviem aku velkost a farbu chces (S/M, cerveny/cierny)
kazdopadne musis vediet co planujes jazdit, ku comu by som sa priklonil je zrejme z podpisu jasne ;)


Aha, a ako si spokojny? Aku mas velkost? M? Ja som sa vcera meral ... mam 170 a 78 rozkrok a vysla mi velkost S. Aj ked zmenim rizkrok na 76 tak uz da veslkost XS, ale to bude asi dost male. Pise tam ze pri tej vyske zvycajne je rozkrok 81 cm.

Pozeram ze mas cerveny ... pozral som aj ja a iba cerveny S-ko maju skladom. Ten cierny az 13.6-18.6.

Je tu este jedna vec co ma odradzuje od Spectralu je ze ... ono to pride neposkladane. Este som bike neskladal (akurad tak dcerim kde som len buchol volant a bolo) a trochu sa toho obavam aby som to vedel zlozit a hlavne dobre.
23.04.2016 - 08:02:40
00
root_0x54No to tam mozu mat ale este pred 2ma tyzdnami soim cital ze CTM este tento model nedodava.

Co sa tyka velkosti spectral, tak kalkulator canyon ani neber do uvahy. Treba brat to co ti v nom vide + 1 velkost . Canyon ma klasicky ram stavany na 125mm teleskopku takze sa da riadit takym zakladnym pravidlom ze dlzka sedlovej trubky by mala byt 0,57 x nohy, tj 44cm. To iste vide aj tu http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike/size-sheet?utf8=%E2%9C%93&u=cm&r=man&h=1700.0&i=780.0&b=Calculate Takze skor Mko odporucam. Meridu mas aku velkost a je ti v tej velksoti dobra?
Co sa tyka toho ze bajk je neposkladany to nieje pravda. Vsetko je poskladane, nastavene a skontrolvane, musis nahodit len riditka do predstavca, kolesa a pripevnit bovdeny srobami. Teraz tu bol o tom aj clanok http://www.mtbiker.sk/clanky/8211/unboxing-canyon-spectral-al-fotoreport-z-vybalovania-a-skladania.html

Rozobrany bajk vyzera inak(pozicane z galerie bajkov)
23.04.2016 - 10:09:23
00
http://marek_k.mtbiker.sk/ , no tu Meridu co mam je 17" http://www.merida.sk/horske-bicykle/bigseven-300-0 . Je mi tak akurad, mohla by byt aj trosku mensia. Porovnaval som to s Spectral, neviem ake su najdolezitejsie udaje porovnat. Podla geometrie Spectralu cisla su zoradene Spectral S M a Merida co mam:

Sedlova trubka (A):

395 440 432

Dlzka hornej trubky (B):

566 596 585

Hlavova trubka (C):

100 120 105

Reach (I):

405 430 403

Stack (H)

580 598 594

Stredna vyska (J):

776 782 734

Ta sedlova trubka na meride je blizsie ku M Spectral ale zase Reach a Hlavova trubka je blizsie ku S Spectral. Neviem co vybrat. Podla tych vypoctov co si dal by to malo byt M ale bojim sa ze to bude velke. Skusim sa asi popytat ci tu niekto nie je s M-kom/S-kom v okoli BA/PK a bol by ochotny dat skusit. Alebo v najhorsom v maju bude nejake testovanie som cital robene mtbikerom, kto vie co tam budu mat za modeli a velkosti. Ale to je az v maji :( .

No a ohladom toho skladania .... ked som videl ten obrazok ci so postol som sa zlakol :D , ale potom v tom link je pekne vidiet ako to pride. To by som zvladol ... asi.

Edit: Pridal som stack nech to mam pokope.


Naposledy upravil phobus dňa 23.04.2016 - 21:11:00, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2016 - 12:21:24
00
Canyon pride skoro poskladany, treba len nahodit kolesa a volant. Postelovat veci a je hotovo.

Na druhej strane o kazdy bike a najme full sa treba aj starat a ked si nevies sam porobit veci ako nastavit/odvzdusnit brzdy, nastavit radenie a pod. tak potrebujes spolahlivy servis. Plus aspon raz do roka by si mal dat vidlu, tlmic a teleskopicku sedlovku na full servis. Potom vyjde lepsie bajk s dobreho kamenneho obchodu (napriklad toho co mate v Pezinku :) ) kde sa ti o bajk aj postaraju.

CO sa velkosti tyka, najdolezitejsie je porovnavat reach (horizontalna vzdialenost od slapaciaho stredu k osi hlavovej trubky) a stack (vertikalna vzdialenost os slapacieho stredu po vrch hlavovej trubky). Ked si k tomu priratas dlzku predstavca a sirku riaditok (sirsie rajdy akoby predlzuju kokpit lebo sa musis viac naklonit) vies celkom dobre porovnavat rozne bajky. U tych udavanych cisel sedlovych trubiek je potom uz len dolezite mat dost kratku sedlovu trubku aby sa ti tam zmestil plne vysunuty reverb.

//edit: ak ti ta merida je dobra, tak podla mna ti to Mko spectral bude akurat. Nanajvys si tam das kratsi prestavec o 1cm.
23.04.2016 - 12:59:11
00
root:
ja som spokojny(velkost L) vedel som do coho idem(reklamacny servis na dlhe lakte) a bike som vyberal tak aby vyhovoval mojim podtrebam, tebe mozno treba nieco ine bo vyberaz medzi 160/160 a 150(140)/140 je docela rozdiel, aj ked ta geometria je podobna
urcite ti teda neviem objektivne povedat co je lepsi bike, jazdil som na scrolle 2015(LG) tusim comp(nie top vybava) a nebolo to ono, no prave tebe by sa na tom mohlo jazdit paradne
myslim ze CTMko nie je problem pozicat na vyskusanie v nejakom obchode(sportservis, kaktus a podobne) a to by ti najlepsie povedalo ti je to bike vhodny pre teba

ferisko dobre si to naznacil s tou sedlovkou, 44sedlovka + 19,5reverb + 17,5kluky = 81cm od spodnej polohy kluk po vrch sedlovky jasne niekto moze polemizovat ze tam este prirata vysku topanky pripadne SPD, ktore spravia este o kusok viac, zase nezabudnut este na vysku sedla samotneho
ja mam na svojom L-ku reverb vysunuty o 1,5cm z ramovej(miery 189/86 - tiez kratke nohy v pomere ku vyske)
23.04.2016 - 16:09:37
00
Ferisko napísal:
Canyon pride skoro poskladany, treba len nahodit kolesa a volant. Postelovat veci a je hotovo.

Na druhej strane o kazdy bike a najme full sa treba aj starat a ked si nevies sam porobit veci ako nastavit/odvzdusnit brzdy, nastavit radenie a pod. tak potrebujes spolahlivy servis. Plus aspon raz do roka by si mal dat vidlu, tlmic a teleskopicku sedlovku na full servis. Potom vyjde lepsie bajk s dobreho kamenneho obchodu (napriklad toho co mate v Pezinku :) ) kde sa ti o bajk aj postaraju.

CO sa velkosti tyka, najdolezitejsie je porovnavat reach (horizontalna vzdialenost od slapaciaho stredu k osi hlavovej trubky) a stack (vertikalna vzdialenost os slapacieho stredu po vrch hlavovej trubky). Ked si k tomu priratas dlzku predstavca a sirku riaditok (sirsie rajdy akoby predlzuju kokpit lebo sa musis viac naklonit) vies celkom dobre porovnavat rozne bajky. U tych udavanych cisel sedlovych trubiek je potom uz len dolezite mat dost kratku sedlovu trubku aby sa ti tam zmestil plne vysunuty reverb.

//edit: ak ti ta merida je dobra, tak podla mna ti to Mko spectral bude akurat. Nanajvys si tam das kratsi prestavec o 1cm.


No to keby zoberem tan Spectral tak hadam by som uz nasiel nejaky servis kde by mi vedeli spravit rocne prehliadky.

A ratam toto spravne?

Merida: Sedlovka 432 + 155 (co mam vysunutu trubku pod sedadlom) + sedadlo 45 + plus kluky 175 = 807 mm (takto to mam som to pomeral a v pohode dociahnem na pedale)

Spectral M: Sedlovka 440 + 125 (max vysunuty reverb) + sedadlo 45 + plus kluky 175 = 785 mm

Takze na tom Spectral M budem musiet vysunut reverb ticku o 22 mm aby som dociahol na pedale pri plnom vysunutom reverb (125 mm). Mozno 10 mm, ked odratam topanky a pedale.

Tak sa to pocita? Rad by som tomu porozumel.

No a meral som tu Meridu a dlzka rajd je 680 mm kde M-kovy Spectral je 740 mm.

Neviem ci tu neratam zbytocne somariny. Ak ano tak sa ospravedlnujem. Dik.


Naposledy upravil phobus dňa 23.04.2016 - 23:09:08, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2016 - 23:03:37
00
Yogisz napísal:
root:
ja som spokojny(velkost L) vedel som do coho idem(reklamacny servis na dlhe lakte) a bike som vyberal tak aby vyhovoval mojim podtrebam, tebe mozno treba nieco ine bo vyberaz medzi 160/160 a 150(140)/140 je docela rozdiel, aj ked ta geometria je podobna
urcite ti teda neviem objektivne povedat co je lepsi bike, jazdil som na scrolle 2015(LG) tusim comp(nie top vybava) a nebolo to ono, no prave tebe by sa na tom mohlo jazdit paradne
myslim ze CTMko nie je problem pozicat na vyskusanie v nejakom obchode(sportservis, kaktus a podobne) a to by ti najlepsie povedalo ti je to bike vhodny pre teba

ferisko dobre si to naznacil s tou sedlovkou, 44sedlovka + 19,5reverb + 17,5kluky = 81cm od spodnej polohy kluk po vrch sedlovky
jasne niekto moze polemizovat ze tam este prirata vysku topanky pripadne SPD, ktore spravia este o kusok viac, zase nezabudnut este na vysku sedla samotneho
ja mam na svojom L-ku reverb vysunuty o 1,5cm z ramovej(miery 189/86 - tiez kratke nohy v pomere ku vyske)


No ta reklamacia je taka. Ale to mi neprekaza. Ja som nejazdil ani na 160/160 alebo 150(140)/140. Som len pozeral podla ceny. Ale ako nadtym uvazujem a aj po rozhovore tu na fore ... tak si myslim ze 160/160 my bude na nic. Uz sa pomaly rozhodujem pre ten co mas ty ale si musim byt isty tou velkostou. Uz traja povedali ze M-ko bude okey. Mozno aj tu istu farbu zoberem co mas ty, aby som ho mal skor. :) Dik.
23.04.2016 - 23:06:22
00
phobus napísal:
No to keby zoberem tan Spectral tak hadam by som uz nasiel nejaky servis kde by mi vedeli spravit rocne prehliadky.

A ratam toto spravne?

Merida: Sedlovka 432 + 155 (co mam vysunutu trubku pod sedadlom) + sedadlo 45 + plus kluky 175 = 807 mm (takto to mam som to pomeral a v pohode dociahnem na pedale)

Spectral M: Sedlovka 440 + 125 (max vysunuty reverb) + sedadlo 45 + plus kluky 175 = 785 mm

Kluky tam ratat netreba tie su rovnake takze teraz na meride mas od stredu kluk po vrch sedla 632mm? Ja mam nohy 82cm a od stredu kluk po vrch sedla mam cca 74cm. Tj o 10cm viac ako si nameral ty. A pri tom nohy mas kratsie o 4cm. To by znamenalo ze mas velmi ale naozaj velmi zle nastaveny posed, sedlo neskucovne nizko(ked das patu na pedal ked je dole ma byt noha vystreta) alebo si meral nieco zle.
Sedlovku treba merat po liziny sedla a sedlo od lizin po vrch. Reverb teda nema 125mm, ak si spravne spominam na komplet reverb od objimky po liziny treba 190mm. Ja mam lev integra a ten ma 175mm.
23.04.2016 - 23:58:02
00
sice si tu pripadam trosku ako na hodine matematiky ale tak rad to napisem, nakolko kratke nohy ku vyske trapili pri vybere aj mna
ako bolo napisane 125 je trabel(zdvih) nie celkova velkost
cize odratajme kluky a sedlo a je to 432+155 vs 440+190

zase dlhsi reverb sa da vyriesit rozne, nechat ho skratit(tusim to robia v suspe clinic), alebo skusit s niekym vymenit za iny teleskop kratsi, alebo predat a kupit kratsi teleskop alebo ne-teleskopicku sedlovku rovno

Prílohy:

reverb.jpg
reverb.jpg 585.55 KiB thumb_up0thumb_down

24.04.2016 - 01:00:31
00
keyboard_arrow_up