Axel
21.04.2016 - 17:13:47
00
boris.ko Co so mnou? Myslis vychod slnka na Kralovke?
Ked sa vratim z USA, zorganizujem niekedy v juni znova zajazd tohto druhu. Problem je iba kapacita noclahovej miestnosti na vrchole a pocasie :-D
Potrebujeme neskory zapad slnka (aby sme po praci stihli vysliapat hore), skory ranny vychod Slnka kvoli navratu do prace (resp. celodennemu pokracovaniu niekam) a aj kvoli zelenym zabkam. Snad o stvrtej nebudu cakat kdesi v lese na par bajkerov, co idu po ceste vyjazdenej od LKT...
21.04.2016 - 17:40:41
01
Ano, Axel. Napriklad. :D
Mal som tu cest byt pri tom aj ked mam aj sam nieco podobne na rovasi.
21.04.2016 - 17:42:46
00
len tak pozeram do mapy a mozno by som zajtra skusil tuto

Prílohy:

#2.jpg
#2.jpg 513.62 KiB thumb_up0thumb_down

22.04.2016 - 14:38:25
00
Dneska som bol Lajošku, otvorené, kapustová polievka celkom fajn.
Ja by som trasu trošku modifikoval. Cestou na Jahodnú by som zaradil Hupiky. Z Lajošky späť na Jahodnú hoci inou trasou ako tam, potom Jahoda a po zelenej na Nemcovu dôlku, a tak sedlo Repy. Z hrešnej po zelenej dole na Alpinku a Bankov, Lesmír a si doma. Šiel so v minulosti aj žltú z Lajošky, osobne ma neoslovila tá trasa. A z Belej na Nemcovu idem iba ak idem s partiou, sám by som nešiel, neznášam ju. Ale to je len môj názor.
22.04.2016 - 16:46:21
00
Rád by som poznal odpoveď na otázku, ktorú som si dnes položil po incidente na "Zlatoklopke". Pre koho sú tie KECY traily vlastne stavané?
Dnes som si chcel prejsť spomínaný trail. Bola to moja premiéra. Na tom kamenistom úseku som spomalil a šiel veeeeľmi opatrne. Zrazu za mnou brzdenie, pi...anie,... A že čo tu ku..a robím. Že nech sa pracem odtiaľ, keď som to nestaval a neviem tu jazdiť, lebo mu kazím čas na akomsi segmente. :worried:
Tak som sa ospravedlnil a povedal som si, že radšej už tadiaľ nebudem skúšať jazdiť. "Dokolečkoval" som sa na Šusterku a spustil sa už odvážnejšie dole. Doma som si dal dobre zachladené :beer: a bolo mi lepšie. Asi začnem radšej behať. :D
22.04.2016 - 20:28:23
00
Nevšímaj si takých debilov. On tie traily určite nestaval. Viem si ho predstaviť. Vek 16 - 22 rokov, oblečko za cca 200 €, prilba za ďalších 200 €, tretry detto a bike... od 3500 € vyššie. A všetko financuje maznáčikovi bohatý otecko.
22.04.2016 - 20:45:19
00
Asator napísal:
Rád by som poznal odpoveď na otázku, ktorú som si dnes položil po incidente na "Zlatoklopke". Pre koho sú tie KECY traily vlastne stavané?

to ma mrzi, urcite to nevyjadruje nazor vacsiny ludi, ktori buduju KE.CY traily, no bohuzial najdu sa aj taki jedinci.. nenechaj sa odradit, jazdit samozrejme mozes aj ked si ich nestaval, jednym z cielov je priblizit tento druh cyklistiky ludom, ktori nemaju skusenosti s jazdenim po singletrackoch, traily su odstupnovane aj podla narocnosti, najjednoduchsi je DrzHubu. Ak viac ludi pride na chut takymto trailom, casom tak snad ziskame aj viac trailbuilderov, len dufam, ze nie takych ako si stretol dnes..
22.04.2016 - 21:02:24
08
Asator vôbec neschvaľujem také správanie. Tiež jazdím KECY na čas, teda na www.Strava.com. To sú tie segmenty. Tiež ma naserie keď pred koncom ma niekto zbrzdí, hlavne keď mám dobrý čas, ale zase to nie je dôvod a pič..ng a vytlačenie niekoho z trialu. A aj keby to chlapec staval (čomu veľmi neverím, lebo pár ich poznám z KECY a tí sa veru správajú trošku inak).
Však si to môže zopakovať nie?
KECY sú pre všetkých a keď prídeš na brigádu tak budú aj Tvoje.
Kašli na behanie a bajkuj.
Ja dneska po 40km v nohách 2x Držhubu a raz Zlatoklopku, grip je parádny, vystrelilo to na osobák a ani sa mi veľmi nechcelo makať na rovinkách. Až doma som zistil, že ešte dve sekundy lepšie a budem... však to je jedno. Sezóna začína.
22.04.2016 - 21:22:03
00
minule som žasol... na trase šusterka - kamenný hrb som stretol 4roch cyklistov a iba jeden mal prilbu. Z toho samozrejme dvaja zjazdovali ostošesť... neviem ale myslel som že prilba je už štandard
23.04.2016 - 09:24:55
00
Na včerajší popoludňajší výjazd (64 km/1440 m) ma inšpiroval KarolM, ktorý minule hovoril o jednej kedysi zarastenej, dnes už ale zjazdnej prepojke z konca širokej lesnej cesty pod Lajoškou (tá lesná cesta, ktorou na Lajošku chodia autá) smerom hore na červenú hrebeňovú TZT pod Tisícovkou (Hubertusom).

... vyznačil som ju na mapke žltou. Je strmá, v pohode však zjazdná. Na dvoch miestach som krátko potlačil. Oplatí sa ju zaradiť do repertoáru. Z Nižného Klatova dolinou Myslavského potoka smerom hore, viď priložená mapka, je to asi "energeticky" najľahšia trasa, ako sa dostať pod Tisícovku.

Ak sa KarolM neurazí, :) navrhujem tú prepojku pomenovať "KARČIHO BÁJPAS". Však teraz sú bájpasy v móde (Fico).

... ešte jeden poznatok, žltá zo Sedla pod Suchým vrchom smer Kojšov je OK. Aspoň po miesto, kde som ju opustil a spustil som sa dole do doliny k medvediemu cesnaku.


... a pozdravujem vokalvokal, ktorý mi robil spoločnosť z Kojšova po veľkofolkmársku križovatku.

Prílohy:

MCesnak_Kojsov_2016-04-22_12-51-16.gpx [714.55 KiB] Zobraziť na mape

Komentár súboru: Žltá TZT zo Sedla pod Suchým vrchom smerom do Kojšova
rps20160423_111219.jpg
rps20160423_111219.jpg 344.12 KiB thumb_up0thumb_down

prepojka.jpg
prepojka.jpg 575.31 KiB thumb_up1thumb_down

mapa.jpg
mapa.jpg 808.13 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2016 - 11:38:12
08
Laco, som rád :) Scénericky je to vďaka výhľadom krajšie vyjsť z Hýľova, ako som písal tu. Ale obe cesty majú svoje čaro. Ja som tlačil hore len raz tesne pod hrebeňom (10 m). Mlaďasi to však iste dajú čistým štýlom :)

Inak v poslednom čase som objavil viacero pekných ciest doslova za humnom. Napríklad túto (viď foto v prílohe). Pozná ju niekto? (pomôcka: na obzore je sídlisko Furča a Slanské vrchy)

Prílohy:

_baskatour_16apr 829.JPG
_baskatour_16apr 829.JPG 167.25 KiB thumb_up0thumb_down

23.04.2016 - 18:50:59
00
To je luka medzi V. Klatovom a Vrbicou
23.04.2016 - 19:34:29
00
Nie.
23.04.2016 - 19:48:00
00
Niekde na cervenom brehu?
23.04.2016 - 20:05:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up