ďakujem za odpovede, beriem na vedomie a prehodnotím :)
02.05.2016 - 21:41:38
00
Inak, tiež odporúčam MR a to čo najskôr. Ja som bol na MR kolena kvôli podozreniu z inej diagnózy a tá sa síce nepotvrdila, ale sa ukázalo poškodenie meniskusu 3. stupňa z troch... a tak som preventívne dal aj MR druhého kolena a to ukázalo poškodenie 2,5 stupňa z troch ... :-) Občas pichne, občas zabolí, ale zatiaľ ešte bicyklujem, ale už mám zakázané horekopce a silové šliapanie vôbec a za pár týždňov pôjdem na jednu operáciu a potom na jeseň na druhú. A potom v roku 2017 opäť hurá do kopcov :-)

Takže MR a potom vyšetrenie kolena for ever !
02.05.2016 - 21:51:41
01
Vikina napísal:
a ešte mám jeden postreh. Zvyknem sedávať na stoličke tak že jednu nohu mám úplne skrčenú pod sebou (neviem či si to viete predstaviť) Minulý týždeň keď ma bolelo to koleno, tak som takto sedávať vôbec nemohla, teda pri úplnom pokrčení kolena som cítila bolesť.


to co popisujes dost dobre poznam. skus klasiku - obvodny - chirurg - idealne ortoped (u mna traumatolog)... MR je viac menej nutnost., mozes mat chytenu chrupavku no skor meniskus. ak je to do 2 stupna, nezvykne sa to operovat. neda sa to totiz vidiet.. existuje ale celkom urcite pomoc., v nasom pripade jedna inekcia a 5 mesiacov absolutny pokoj., ziadne tazkosti... ak si z BA, viem ti dat tip na dobreho lekara. (minimalne mna a moju polovicku dal celkom slusne dokopy)
02.05.2016 - 23:01:23
00
marina_militare mozes mi odporucit. Som z BS no zijem v NR a teda do BA je to kusok
02.05.2016 - 23:08:08
00
Vikina na to prechladnutie pozor. Ja nosím návleky, kým nie je nad 20stupňov vonku. Raz som zo riskol bez, v minulý rok a po dlhom zjazde som cítil, akoby mi mrzlo koleno. Ráno som sa ledva postavil na nohy a odkráčal do k autu. Pomohol Voltaren a teplé zábaly.
03.05.2016 - 06:17:14
01
ja mam na kolene poskodenu chrupavku (2. stupen).... zatial to risiem 1x do roka hyaluronovou injekcou pod jablcko... o mesiac idem do BA na Sportclinic si dat pichnut uz 2. v poradi, kedze este len pred rokom mi zistili, co s kolenom mam... a to problemy s nim mam uz 20r... no nasi statni lekari si ma len podavali od jedneho k druhemu a bez vysledku..vyruesila to az sukromna klinika... coz je dost smutne... kedze je to aj dost drahe :(
ta injekcia pomaha, no skoda ze to nelieci, len potlaca priznaky...
03.05.2016 - 06:43:51
00
Nuž veru, chrupavka sa už moc liečiť nedá, v najlepšom prípade sa dá spomalovať jej degradácia, ak vôbec... lepšie to už nebude a začínam sa nejako viac zaujímať o cyklotrasy popri riekach :-)
03.05.2016 - 07:38:14
00
V CR uz robia zakroky, kde vyberu cast chrupavky, dopestuju z nej vacsi kus a potom daju naspat. Ale netusim pre ake pripady je to pouzitelne, ale lacne to urcite nebude a predpokladam, ze ked sa na to clovek podujme, sezonu ma v tahu - http://www.natic.cz/pro-pacienty/lecba-poranene-kloubni-chrupav

Nieco sa pisalo aj o kolagenvych implantatoch - http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zodratu-chrupavku-kolena-nahradi-kolagenovy-3d-implantat.html ...ale je to asi hlavne PR...

Su aj moznosti injekcii kmenovych buniek, ale je to drahe a podla mnohych aj neucinne.


Naposledy upravil MageZ dňa 03.05.2016 - 09:42:53, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2016 - 09:26:58
00
Mage: tie kmenove bunky absolvoval moj sef 3x (po niekolko sedeni) a cele zle. ziadne zlepsenie. Akurat to dobre boli - 2x som ho tam viezol a nic moc pohlad na neho.
03.05.2016 - 09:38:22
00
Ja používam na bolesť masť MUAY,zatial mi to vždy pomohlo.

Prílohy:

20160503_100425.jpg
20160503_100425.jpg 290.31 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2016 - 10:12:31
01
neviete kto a kde by mi v okoli TN, pripadne NM alebo PN vedel aplikovat tu kyselinu hyaluronovu pod jablcko? nechce sa mi len za navstevu kliniky v BA platit 30e a este + 25e za injekciu... :)
03.05.2016 - 10:19:19
00
Nieco na klby odporucaju tu na ceskom fore : :-) http://www.bike-forum.cz/forum/kloubni-vyziva-ta-pro-kone-nebo-jina-extra-ucinna
03.05.2016 - 18:45:36
00
Vikina skus pozriet ci sa ti nejako nepootocil kufor na tretre, a to sposobilo problemy
03.05.2016 - 18:48:30
00
kimlo napísal:
neviete kto a kde by mi v okoli TN, pripadne NM alebo PN vedel aplikovat tu kyselinu hyaluronovu pod jablcko?

Hociktorý šikovný ortopéd alebo traumatológ. V Trenčíne v špitáli určite nejaký bude... Taký, čo každý týždeň pichne aspoň 5x do kolena.

A nezáleží na tituloch. Pred rokmi mi ich pichal starý pán profesor, slovenská ortopedická kapacita, ktorý si privyrábal k dôchodku na ambulancii. Prvé dve boli celkom dobré, tretia dosť bolela a so štvrtou som skoro utiekol zo stola - keď som ju mal v kolene. Ešteže ma držala aj sestrička.Ospravedlňoval sa, že asi trafil nejaký nerv. Piatu mi dal kolega - v tom čase pauzujúci traumatológ (hrajúci sa na úradníka) - pichol mi ju na pohovke v kancelárii a ani som nevedel, kedy mi ju dal.

Minulý rok v auguste - septembri som nafasoval ďalších 5, za 3 týždne. O jednej som ani nevedel, druhá dvojitá bola bolestivá. Pred treťou dvojitou som sa doktora pýtal, či bude bolieť, lebo pred týždňom to hodne bolelo. Len odpovedal, že asi nebol vo forme, môžno sa zle vyspal. Ale dnes je vo forme - a naozaj, trochu ju bolo cítiť, ale v pohode.
03.05.2016 - 20:32:20
01
Dakujem :-)
03.05.2016 - 21:31:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up