ŠKODA Svätojurský maratón - 1. kolo

30.04.2016
1. kolo - XCM Tour
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (116)
77tomasace123adam_saraglaalex.blackalex8AlexiusanarchistaandrejxcxASmanbastylicabikewolfbobcombombtrackbranobbrunicekbubakcervocipo1Colovladocripodakeyrasdancekdanciwodeacikdobi235dodoBDomestikdon281doubledrifter_00DURI76dusan.osifeborisemsiennioerichkfabkofeltoForestRunnerHooKooAndKooigor65ikar1968jancoojaro180jaroslav_hjelo520jjsanjohny29jojo1970joziCCJurajMTVkdanielkochhylavorkamLeroyLIGRlubo_sulolukassamoluky64majjermajkoMajkyFmali6MamelaMareKMMMarianPavkomaros1974Martin1411MartinMiskovicmatko001mikeetmilsuminco87monn87myabarthnameless_oneondrokP3terPakerpepemskpernera1petagpeter1976peter22peterppportopsiloradovan3richtoškaRobo87robozvRoman74rominatorsagatjurajsaki66Samuelllsebutwsiso33slavomilsolvoStef30STEFAN74StenlykStevik221Strenkithe-redsoxTomikZAUrsuswendoxbikerzboZdejak
Srandovne je, ked je zjazd a v oboch stopach jazdia dvaja borci s rovnakou rychlostou. Predbehnut? Ani bohovi.
Na jednokolovej trati je recept jednoduchy. Utiect im niekde a uz vam nezavadzaju. Ale co na viackolovych pretekoch? Neustale sa prebijate medzi brzdami. :-)
06.05.2016 - 17:02:27
00
presne ako napisal iron.hide. mnohi si komplex v stupani potom kompenzuju v zjazdoch :D
06.05.2016 - 17:09:14
01
Ano, na endure su vacsinou ludia trochu vyjazdeni, ale zase i tie zjazdy su o nieco viac narocnejsie. A lepsi jazdci z top 15 mozu dat na dlhsich rs-kach viacerych. Neviem ako to vyzera na maratonoch teraz, za nejakych sedem rokov sa to asi dost zmenilo, pribudlo pretekarov. Ked som ich este jazdil tak som malokedy niekoho v zjazde predbiehal, bud to bolo kratke a neoplatilo sa to alebo to bolo uzke a i ked ma pustali tak som to radsej neriskoval. Mozno skusim bratislavsky alebo green bike.
06.05.2016 - 17:10:43
01
Report Forza Racing Team Hungary
http://www.forzaracing.hu/?p=3604
12.05.2016 - 07:05:46
01
Kristina napísal:
Na margo ohľaduplného súťaženia na zadných pozíciách iba niekoľko mojich postrehov a skúseností. Kedysi som v ČR vyskúšala aj masovky typu KPŽ a tak zo skúseností môžem povedať, že aj bajkeri "súperiaci" o 300+ flek dokážu byť pekne agresívni a vulgárni pri predbiehaní. Je to veľmi zarážajúce, pretože naozaj o nič nejde a jedinú trofej, ktorú si s pretekov môžu odviezť je výhra v tombole. Alebo si vôbec pri predbiehaní neuvedomujú, že napríklad predbiehané ženy, juniorky, kadetky, ... môžu byť na medajlových pozíciách resp. bojovovať o ne. Pred pár rokmi som na jednom singli v zjazde asi v polovici pretekov došla pomalšieho týpka, ktorý to zjavne moc dole kopcom nedával. Do kopca bol asi rýchly keďže bol na na pozícii ktorej bol. Celkom dlhá zjazdová pasáž a ja som ho niekoľko krát požiadala o uvoľnenie ľavej stopy. Bezvýsledne. Asi na štvrtý krát ma ale pustil a keď som ho obehla zakričal za mnou niečo v zmysle "si ma nepraj keď keď ťa dôjdem v kopci". To človeku úplne vezme chuť z bajkovačky :(
Na druhej strane som však napr. na tomto maratóne zažila aj situáciu kedy rýchlejší bajkeri nevedia ako požiadať o stopu. V jednom z posledných strmších stúpaní ma došiel bajker (asi z dlhej trate) a zavolal "hop hop". Tak som sa ho spýtala, že či to znamená, že ho mám pustiť zľava alebo sprava. Po chvíli zavolal sprava a tak som sa mu uhla doľava :) Aj toto sú také maličkosti, ktoré treba vedieť aby boli preteky bezpečnejšie :)


S tým uhýbaním sa rýchlejším to podľa mňa nie je až také čiernobiele, nie každý kto okamžite neuhne je automaticky arogantný debil.
Určite je to slušnosť a prejav ohľaduplnosti, no sú situácie, kedy sa to vzhľadom na vlastnú bezpečnosť nedá. Vtedy tomu rýchlejšiemu žiaľ neostáva nič iné, len počkať na miesto, kde sa to opäť bude dať. A zo strany rýchlejších je v týchto prípadoch prejavom ohľaduplnosti, ak si nechajú určitý odstup a "nedýchajú tomu pomalšiemu na krk", čím väčšina ľudí aj tak len znervóznie a o to skôr spraví chybu.
Ani majstrovský titul podľa mňa nestojí za to hulákať tam po pomalších, vynucovať si ideálnu stopu, či nedajbože niekoho zostreliť... A samozrejme aj tí pomalší by mali umožniť rýchlejším predbiehanie, ak je to v ich možnostiach.

A ak sa nemýlim, hop hop znamená niečo v zmysle "uhni k niektorému okraju cesty a ja Ťa predbehnem tým druhým"
13.05.2016 - 16:13:19
012
"Hop hop" sa krici mozno na konov :-D Z mojich skromnych skusenosti upozornenie "prava", "lava" funguje. Niekedy, ked ta strana nie je uplne ista, zakricim "mozem?" a bez problemov sa bezpecne navzajom vyhybame. /na Sele takych situacii bolo vela/ Opacne to funguje tak isto. Ak ma niekto obieha a nepovie stranu, tak sa ho na to opytam, ak este nie je vedla mna. Na singloch, alebo v zjazdoch /nejazdim az tak pomaly/ ich nepustam, ked sa neda. Neriskujem opustenie bezpecnej stopy, ale hned ako je to mozne, uhybam. Fakt je ten, ako pise Tomas, ze niekedy sa predbehnut bezpecne neda a vtedy treba byt trpezlivy.
13.05.2016 - 18:45:20
01
Report z maratónu od Radky a Šimona Tabačkovcov
17.05.2016 - 16:05:03
01
Report z maratónu na stránke ŠK Topolčianky
27.05.2016 - 07:07:34
00
ja dopĺňam prehľad všetkých linkov, ktoré som zatiať našiel :)
27.05.2016 - 08:18:35
02
keyboard_arrow_up