ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

14.05.2016
3. kolo - XCM Tour
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Udiča - Prosné (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (85)
ace123Alexiusalfismizany1anarchistaandrejxcxbikemano1bobcomBorislavBralajbranobbubakcarloscatcherxxcervodarina.denesovadon281eboriserichkfabkoFatZetor2federer1feltoFilip_95ital12jahomejanci30jancoojaroslav_hjelo520jjsanjohhhnyjoziCCJurajMTVJurošík1KeramsonkochhylavinaklegiLeroyLIGRlubo_sulolukassamoLukáš_TRMLukyMm.kerhatM8RIOmajkoMajkyFmali6Martin1411martinapbmato15Miloslavtabisminco87mirecpdMrKoubakmuropopradnemosoftObruckP3terPakerPozieracRadoCRBprorichtoškaRobo87rominatorsagatjurajsebutwsiso33skytakSodjagsolvostanokliStef30stefanbrvStrenkithe-redsoxTomikZAtritolUrsusvlsuwendoxbikerzihadlo 5
danciwo napísal:
Ja som si vcera nahodil conti race kingy rs 2.2, ale ako citam toto forum, tak asi je to takticka chyba :)

Neries. V bahne pred dvomi rokmi som mal race kinga vpredu a tancoval som na blate ako aj ostatni.
Aspon sa ti budu lepsie cistit. ;)
05.05.2016 - 16:00:19
00
siso33 napísal:
ja som minuly rok isiel dlhu na continental X-king 29x2,2 a pohodicke dalo sa :)


XKingy sú univerzálne plášte. Prejdú všetko. Ja ich jazdím dlhodobo...
05.05.2016 - 17:07:00
01
Hazard napísal:
XKingy sú univerzálne plášte. Prejdú všetko. Ja ich jazdím dlhodobo...

minulu sezonu som ich pouzival v predu. teda aj v zadu dokym som ich neopotreboval a potom som zacal jazdit vzadu na hutchinson python 2,1 a super. aj bladom idu (ak maju este novy dezen :) )
05.05.2016 - 17:19:48
00
Možno by som rád prispel niečím, ale nie ako niekto, kto sa podieľa na organizovaní, ale len svojím osobným názorom. Sledujem to tu celkom často, a občas mám pocit, že asi nie som na správnom fóre. Ja osobne mám obutý jeden typ plášťov, na ktorých závodim celý rok, a nezáleží na tom, či sa zrovna práši, alebo sa šmýkam po blate. Jediné, čo riešim, je tlak, ale to tak hodinu pred pretekom. Myslím, že riešiť plášte dva týždne dopredu je totálna *****. Bývam o dolinu vedľa, ale aj sem nám zavíta maratón. Včera nám tu pekne zlialo, no dnes už boli cesty pekne suché, a len sem tam nejaká tá kaluž. Bola totiž slabá zima, a pôda je suchá. Z toho mi tak nejako vyplíva, že počasie budem vedieť naisto tak sobotu ráno (lebo ja predpovediam doktora Ilka zásadne neverím). V septembri sme, ako niektorí možno viete, organizovali Sp XCO. V piatok sme mali takmer sucho, v noci padlo 10mm a bol riadny mordor, no už v nedeľu, na PSP bola trať preschnutá a po veľkom blate ani stopy. Tým chcem len povedať, že hodnotiť, či bude blato, je naozaj nemiestne. Aj z toho hľadiska, že sme si tam ako organizátori oddreli svoje, a keď si toto prečíta Udiče neznalý hobík, nebude mať ani len chuť, na taký maratón ísť, lebo sa zľakne toho, že by tam niekde mohlo byť blato. Ono to v podstate patrí k tomu, a to blatko môže byť koľkokrát zábava (veď inak by sme nejazdili Cx že? :-) )

A na záver, myslím, že vačšina z nás nepatrí medzi tých, ktorí by sa delili o prvých 5 miest, a ako vravieva starý Gavenda, keď som už ten cáty páty, tak aj spravím nejakú tú parádičku pre diváka, aj si ten pretek užijem :-) Tak možno by sme mali prestať riešiť také veci ako plášte dva týždne pred pretekom. A nezáleží na tom, či je to pretek v Udiči, alebo niekde inde. Ja osobne si vyberám preteky podľa toho, kde sa mi páči, a nie podľa počasia. Lebo pekný pretek je zážitok aj za toho najhoršieho počasia, a po nejakom tom čase spomíname najviac práve na tie, kde sme na 60. kiláku tlačili bike dole kopcom, po boku priateľa-bikera, a bolo nám už úplne jedno, koľko kíl blata je na bicykli :-D

Edit: pokiaľ poviete organizátorom, že sa vám niečo nepáčilo, určite vás nezahlúšia, a koľkokrát sa riadia poznámkami bikerov, len možno by bolo lepšie voliť osobnejšiu cestu, ako to napísať verejne na fóre. A tiež keď si na pive alebo v čete zanadávate, nikto sa nebude hnevať, veď aj ja koľkokrát poviem všeličo, a nie zrovna slušne, ale kedže k tomuto tu má prístup celkom široká verejnosť, možno by bolo vhodnejšie voliť nejakú tú korektúru, aj keď sa tu medzi niektorými členmi vytvorila veľmi priateľská atmosféra.
05.05.2016 - 22:16:25
025
milé :-)
06.05.2016 - 00:52:08
01
Uplny suhlas s tymi plastami mam jedny plaste a nebudem si na kazde podmienky kupovat ine jazdim na tych istych od asfaltu cez strk,blato, kamene, sneh a co ja viem co este :D
06.05.2016 - 22:43:16
01
Dnes som bol vyskúšať 40km trať, o blate či mokrých úsekoch zatiaľ ani chýru, trať je suchá
07.05.2016 - 21:13:37
01
Ale zatiaľ na piatok, sobotu hlásia dažde :(
08.05.2016 - 17:52:36
00
Zrejme to blato je tej Marikovej sudene
08.05.2016 - 19:38:35
01
Dat maraton na Bonifaca je vzdy tak trochu risk...no nic, vidime sa na starte :-)
09.05.2016 - 08:38:26
00
Kedysi ten maratón býval začiatkom júla (bolo horúco a sucho), avšak teraz je to na "zmrzlých" a väčšinou je chladno a sychravo, blatisto, škoda že sa ten termín presunul..
09.05.2016 - 08:47:58
02
Nikdy som v Maríkovej nebol, od januára čítam fóra vybral som si tento rok niekoľko maratónov, ktoré chcem absolvovať a Maríková bola jasná voľba od začiatku, práve kvôli mnohým desivým opisom trate....už sa teším na sobotu....
09.05.2016 - 12:06:20
06
nic desive tam nie je :) je to pohodova jazdiva trat kde si kazdy najde svoje a nie je sa treba nicoho obavat. Samozrejme v pripade zleho pocasia je to horsie ale ty co absolvovali pamatne rocniky napr na Sulove, Dubnici..... sa len pousmeju.
09.05.2016 - 12:14:04
03
pamatny rocnik v sulove ma stal retaz kotuce kazetu platnicky stred a oblecenie nebolo uz nikdy v povodnom stave. Odvtedy nikdy nejazdím v dazdi alebo tesne po dazdi. Kto si chce len zasportova a nejde o podium nema zmysel takto sutazit. Ale tak mozno kazdy sa musi presvedcit sam. Predpoved sa môže ešte stále zmenit.
09.05.2016 - 12:43:28
04
zabudol si zodrete nohy na vidlici a tlmiči,zhrdzavene čapy a ložiska, poškodene piesty na prascoch,zhrdzavene hlavove, zodrane kladky prehadzovačky,doškriabané okuliare... :D tiež som si už niektore bahnačiky preluskal...
09.05.2016 - 13:30:04
00
keyboard_arrow_up