drifter_00 napísal:
Hehe, PhilJ a erikmir, vás dvoch som si mýlil, teraz vidím, že ste dvaja rozdielny ;)


lepsie ? :D
13.05.2016 - 10:20:05
01
uplne zbytocne kedze nova cyklotrasa od tej krizovatky uz ide ale je to dlhsie len o 1km mozno ako tato prezentovana
13.05.2016 - 10:34:28
00
milsu napísal:
Bolo to tu už riešené, ako píše randy.
Nedá mi, pridám sem odpoveď z diskusie, ktorá odpovedá tomuto článku (a aj podobným blogom) veľmi presne:

"Niekolko faktov k tomuto pribehu

1. poznam ludi , ktori trat stavali a su to slusni chalani, ktori tazko makaju pocas dna a po praci jazdia
2. trat je zlegalizovana - je k tomu povolenie o uzivani - TOTO je realny fakt , ktory p. PUk tazko opomenul
3. ten chodnik co spomina, nikdy neexistoval pre pesich , postavili ho bajkeri
4. drevo pouzite na stavbu nebolo NIKDY spilene na tento ucel, lezia ho tam kopy pozemi, chodi sa tam bezne drevo kradnut
5. cela oblast ma nazov Junkyard - smetisko - je to smetisko z vystavby koliba a okmolitych domov a zahrad, kludne sa tam chodte vsetci poprechadzat, zoberte aj sovje psy a deti a potom sa necudujte ze tam trcia drory zozeme, a je tam porozbijane sklo
6. celu oblast sa snazia bajkeri vycistit a uzivat v sulade so zakonom - JE POVOLENIE

7. P. Puk si nepreveril vsetky fakty, neoslovil druhu stranu a tvari sa ako poloboh so svojimi arogantnymi nazormi, ktore su NEPRAVDIVE"


najhorsie je, ze im to tam zacal niekto nicit .. niekto im rozobral ten velky skok .. muselo mu to dat naozaj vela namahy, lebo vytrhal koly zatlcene do zeme .. podla jeho nasadienia v clanku tipujem ze bol aktivny asi aj v terene ..
13.05.2016 - 11:05:28
00
erikmir napísal:
Čo myslíte, bude mať podľa vás využitie táto navrhovaná cyklotrasa?

podobné majú aj v chorvátsku na istrii...zreme inšpirácia odtiaľ...?
niečo o tom sa píše aj tu:
post731052.html#p731052
post213944.html#p213944
13.05.2016 - 11:48:15
00
milsu napísal:
Bolo to tu už riešené, ako píše randy.
Nedá mi, pridám sem odpoveď z diskusie, ktorá odpovedá tomuto článku (a aj podobným blogom) veľmi presne:

"Niekolko faktov k tomuto pribehu

1. poznam ludi , ktori trat stavali a su to slusni chalani, ktori tazko makaju pocas dna a po praci jazdia
2. trat je zlegalizovana - je k tomu povolenie o uzivani - TOTO je realny fakt , ktory p. PUk tazko opomenul
3. ten chodnik co spomina, nikdy neexistoval pre pesich , postavili ho bajkeri
4. drevo pouzite na stavbu nebolo NIKDY spilene na tento ucel, lezia ho tam kopy pozemi, chodi sa tam bezne drevo kradnut
5. cela oblast ma nazov Junkyard - smetisko - je to smetisko z vystavby koliba a okmolitych domov a zahrad, kludne sa tam chodte vsetci poprechadzat, zoberte aj sovje psy a deti a potom sa necudujte ze tam trcia drory zozeme, a je tam porozbijane sklo
6. celu oblast sa snazia bajkeri vycistit a uzivat v sulade so zakonom - JE POVOLENIE

7. P. Puk si nepreveril vsetky fakty, neoslovil druhu stranu a tvari sa ako poloboh so svojimi arogantnymi nazormi, ktore su NEPRAVDIVE"


Dakujem za vysvetlenie, cital som potom aj diskusiu. Skandal ako postupoval ten novinar i policajt. Pokial existuje povolenie a tato cinnost je legalna a nespochybnitelna, osobne by som na Vasom mieste i s tymto povolenim kontaktoval autora clanku, eventualne samotne SME aby clanok stiahli alebo nalezite upravili, nie je zrovna legalne, a SME sa nemoze ani uplne cez disclaimer vyvinit zo zodpovednosti, sirit nepravdive informacie, ohovarat a osocovat, urcite by sme na to nasli paragraf ktory porusil Puk a SME a preto by sa mal clanok stiahnut i ked je to blog, neoverene informacie sa davaju predsa na nekotrolovatelne servery.
13.05.2016 - 13:05:45
00
Ano, po kontaktovani redakciu SME a uvedeni reality, by takyto clanok mal byt stiahnuty. Ak ho nestiahne dobrovolne autor... ti, ktori si vybavili povolenie by kludne mohli pozadovat od autora ospravedlnenie vo forme clanku.
13.05.2016 - 13:45:52
01
ma niekto aktualnu spravu, ako to vyzera s podkladom na trasach v okoli kamzika? vela blata po vcerajsom dazdi?
13.05.2016 - 13:55:31
00
naprsalo cca 30mm co je dost. moze to byt asi rozmocene blatove na vrchu a uplne blato asi len tam kde sa to rozjazdi..
13.05.2016 - 14:03:38
00
Ano, po kontaktovani redakciu SME a uvedeni reality, by takyto clanok mal byt stiahnuty. Ak ho nestiahne dobrovolne autor... ti, ktori si vybavili povolenie by kludne mohli pozadovat od autora ospravedlnenie vo forme clanku.


zase je to len blog, nie oficialny clanok z redakcie, SME to asi len tak nebude davat dole...

inak na to ze to tu bolo tak utajovane, na FB so zverejnovanim nemaju ziadne problemy, su tam aj videa z trate:

https://sk-sk.facebook.com/JunkyardBratislava
13.05.2016 - 14:05:12
01
Tak ano, pokial to nie je nic proti LBGT, tak nie je dovod :D
13.05.2016 - 14:17:23
02
Sranda, tuto trat som nevidel v navrhu mtb trati pre MLB. Vedel by sem autor trate hodit ake povolenia dostal? Myslim, ze ine zdruzenia sa tu celkom snazia mat veci legalne, papierovacky v pohode (OZ Pedal, Trail Biely Kriz). Tato trat existuje uz viac ako rok, cize urcite vznikla ako nelegalna. Btw stazovalo sa na nu niekolko ludi z Koliby, pred cca rokom som sa na nu pytal OZ pedal. Preto ma zaujima, co na to SOPka, MLB a ine organizacie co sa musia vyjadrit k zasahom do lesa. Lebo potom taketo nelegalne trate dost ztazuju pracu tych co sa snazia o legalne trate. Najma teraz, ked budovat legalne trate ide, na rozdiel od rokov minulejsich...
13.05.2016 - 15:03:08
00
Syndi napísal:
Vedel by sem autor trate hodit ake povolenia dostal?

Tu je nejaký úrad na kontrolu povolení???
13.05.2016 - 15:15:42
01
pan milsu, preco dokola ta nenavist. Nie, nie som ziadny urad na kontrolu povoleni, ide o moju zvedavost. Avsak bolo tu ako obhajoba napisane, ze trat je legalna. Uprimne, som celkom prekvapeny (najma ak viem ze sa o tuto trat v minulosti zaujimali clenovia komisie zivotneho prostredia Bratislava Nove Mesto kde som clenom). Preto sa zaujimam o to, ci ide o neformalne povolenie zo strany MLB, alebo oficialne povolenia (od mnohych subjektov statnej spravy a samospravy) ako ste napr aj Vy potrebovali pri stavani Cerovky. Nic viac.
13.05.2016 - 15:26:42
00
Syndi napísal:
pan milsu, preco dokola ta nenavist.

Nerozumiem vete hore, hľadáš emócie ktoré tam nie sú.
Neviem si predstaviť z môjho pohľadu, prečo by som mal nejaké povolenia dávať napríklad sem (pre ujasnenie ja nemám s tou traťou nič spoločné). Platia zákony a podľa tých sa riaďme.
Občiansky preukaz tiež neukazuješ každému kto by ho po tebe chcel.
13.05.2016 - 15:36:10
00
omg, rozmazat meno a osobne udaje adresata je otazka 30tich sekund - podstatne je aku formu a co je predmetom toho povolenia a kto sa pod to podpisal - a toto by mali byt verejne veci. Naozaj ked je na internete zavesena zmluva medzi mnou a mestskou castou o tom, ze nase dieta navstevuje skolku, tak zverejnenie povolenia vystavby a prevadzky zjazdovej trate v nasich lesoch by mala byt uplna samozrejmost

...pokial nejake povolenie teda vobec existuje....
13.05.2016 - 15:44:04
02
keyboard_arrow_up