Presne tak, ja som si len kvapol jar do rozprašovača, ostriekal boky plášťa a ľahko sa nahodil aj chytil pri nafukovaní. Ale každý plášť aj ráf je iný, pre niektoré to možno stačiť nebude.
19.05.2016 - 08:48:49
00
fofo050 napísal:
JurajTalcik ako nie je problém naliať hneď mlieko ale stava sa a to potvrdia viaceri tu v tejto teme že malí problém s ventilmi. Bu´d zle osadený, buď bol špatný a pod. naposledy čo som robil Tesak ovi
a davali sme kit supravu kde by človek nepredpokladal problém tak na zadnom kolese nám ten ventil problém urobil. Po niekolkých zborká -rozborka sme omotali teflonovu niť okolo ventilu a koleso drží aj po skuške pod vodou.
Vieš si predstaviť ako by sme vyzerali pri tom mlieku? :tmi:


Vdaka, chapem. Ventilok som nastastie uz mal dobre usadeny predtym, len som menil jeden bezdusak za novy bezdusak.
19.05.2016 - 09:10:11
00
lto napísal:
Tomas11 : hlavne potom nezabudni nosit so sebou kliestiky .. az nastane situacia, ze tu dusu budes musiet dat :) Mne sa to raz stalo, nastastie kamos kliestiky mal. V kazdom pripade sa vam cudujem , ze za kazdu cenu chcete mat bezdusaky .. nepoviem normalne rafky a normalne UST gumy, ale takto ? Nic, ale vobec nic tym neziskate (200g dusu snad uz nikto nevozi) .. ani vyhodu vahy, ani vyhodu objemu, len problemy .. ale kazdemu, co on chce :P


Kristina napísal:
Tomas11: a to sa ti oplatilo investovať do bezdušového systému a míňať na pokusy mlieko a šetriť pritom na plášťoch??? Kúp kvalitné TLR plášte a nemusíš sa na výjazdoch obávať a nosiť so sebou batoh z tonou náradia :)


Máte obaja pravdu, určite to nebol najlepší nápad, v tejto konfigurácii je s tým očividne spojených len mnoho problémov. Ja som totiž čakal, že s obyčajnými pneumatikami to bude len náročnejšie nahodiť a možno bude treba trochu viac tmelu na utesnenie samotnej pneumatiky, ale vidím, že som si to asi predstavoval príliš jednoducho :)
A pravdupovediac, aj od toho tmelu som si sľuboval podstatne viac, no zistil som, že v realite to ani zďaleka nie je taký zázrak, ako ho prezentujú výrobcovia v tých svojich "propagandistických" puncture demo videách :)
19.05.2016 - 09:36:30
00
Tak tie normalne pneumatiky (dratove maju zle patky) maju boky viac menej len tkanina .. klasicke UST plaste to maju z hrubsej gumy s tkaninou a povodne sa este dovnutra daval gumeovy potah, ktory zabranoval uniku vzduchu. Ja sa domnieval, ze tie videa (ako som uz spominal) robili s UST plastami .. tie by to mohli vydrzat, kedze sa diera ciastocne zavrie aj tlakom gumy na gumu vdaka vacsej hrubke. Taktiez ktovie co mali vo vnutri naviac okrem tesniacej tekutiny .. tesniace kruzky a pod :lol: .. a taktiez vaha toho celeho. Holt, video sa da spravit ale co si sam nesfalsujem ... :D
19.05.2016 - 10:08:21
02
Zdravim vas chlapi a dievcata:-)Este sa chcem opytat ked mam 19mm rafik, pasku musim dat 25mm? Dakujem.
19.05.2016 - 11:39:44
00
Tak ako pise lto... Moja skusenost: ja som mal tlr plaste s tmelom (cca 4 roky), teraz vozim uz rok klasicke UST plaste bez tmelu vahovo sa to cca vyrovna tlr+tmel. Pre pripad defektu vozim na dlhsie vyjazdy trocha tmelu, zatial som raz pouzil. Po vyjazde som umyl a znovu bez tmelu. Pri tlr rieseni je problem hlavne bocne prerazenie a ako pise lto vrstva gumy zabranuje/spomaluje defekt, alebo prerazenie. Momentalne je to pre mna najlepsie riesenie.
19.05.2016 - 12:15:00
00
Blbe je, ze sa mi zda, ze je tendencia prestat tie UST vyrabat :( .. holt, su tazsie a ludia vidia v prvom rade len tu vahu :( .. ono vyhoda UST pneumatiky je aj v tom, ze kvoli prepichnutiu trnom nie je nutne vozit tmel vo vnutri, ak teda trn zostane vo vnutri :lol: Zas ja mam momentalne tendenciu, ze pokukujem po TLR s iba trochou tmelu, lebo vaha :lol:

Zdenal .. skus odmerat niťou, natiahnes ju priecne cez rafik vo vnutri, ale pravdepodobne ano, zalezi ako hlboky je zliabok, 24-25mm to imho bude .. co mam WTB i23, ten ma 28mm pasku, ak si dobre pamatam, ale zliabok nema velmi hlboky.
19.05.2016 - 12:25:51
00
To je teda kým človek urobí bezduše a nemá to vychytané tak to občas bolí, ale dal som sa na to tak to už dokončím, už mi teda chýba len páska:-)
19.05.2016 - 14:33:08
00
Ale predpokladam že keby bola páska dlhšia o 1mm, 2mm že sa to dá odrezať a nevadí to nie, skor zapadne plasť, či sa mýlim?
19.05.2016 - 14:35:50
00
Pali65 napísal:
Ešte jedna taká elementárna otázka: čo máte na mysli pod pojmom "hustý mydlový roztok"? Nastrúhať šichtové mydlo do vody? Alebo aké mydlo? Koľko mydla, koľko vody? Ďakujem vopred.


Ano ako píšeš nastruhať mydlo. Ja som nemal šichtové ale žena sa snažila vyrábať mydlo ktroré som postruhal nechal ho rozpustiť na hustú gebuzinu :) a tým som to potieral. Mydlo má totíž tendenciu sa chovať ako jemné lepidlo.
19.05.2016 - 15:22:32
01
Myslim ,ze aj klasicke tekute mydlo by mohlo byt.
19.05.2016 - 15:29:11
01
Ja som už kapituloval :) Nemalo to význam, tie diery v bočniciach tmel nedokázal utesniť, bude treba prejsť na TLR plášte.
19.05.2016 - 22:21:36
00
RANDAL ale jedine Dove kvoli PH :D
20.05.2016 - 01:06:22
01
No hej,ale ktore?S uhorkou,kokosom,alebo bambuckym maslom? :-) Ale nie.Sak ked sa struha mydlo a necha sa rozpustit na hustu gebuzinu,tak hentak uz to mam hotove.Zatial s tym nemam skusenosti,len sa pytam.Lebo niekde davali len trosku napenenu vodu.
20.05.2016 - 15:15:21
00
Ano ale niečo musi byť navyše v tekutom mydle oproti jadrovom alebo tom čo žena vyrobila. Chemici by vedeli viac.
20.05.2016 - 16:04:55
00
keyboard_arrow_up