Máta prosím skúsenosti?: ako prvý full bike je to ok.
http://www.kellysbike.com/SK/bicykle-2016/horske/celoodpruzene/xc-marathon-29/reyon-30#.VzWWsyH3OGk
13.05.2016 - 11:07:50
00
Ide aj o to,co s tym chces jazdit.Na nejaku divocinu a vysoke skoky to nebude.Skusenost nemam,ale osadenie vyzera fajn,pevna os vpredu aj vzadu tiez super.Na trail bike to mohlo mat aspon o stupen polozenejsi hlavovy uhol,ale myslim,ze ako prvy bajk uplne super.
13.05.2016 - 13:19:33
01
Mne sa napríklad moc nepozdáva uloženie tlmiča na týchto bikoch - konkrétne, že to vyzerá tak, že bordel od zadného kolesa bude pekne lietať na piestnicu tlmiča, alebo sa mýlim? Každopádne aj to by som zvážil... Myslím, že niekomu sa na podobnom prípade podarilo nainštalovať podomácky vyrobený blatníček/chytač nečistôt
13.05.2016 - 22:22:02
00
Skusal som Kellys REYON 50 , co ma lepsie kolesa a vidlicu a geometriou mi sadol paradne, dolekopcom po trailoch to slo ako blazon :) .. blatnicek je nutnost. Ale treba vyskusat.
13.05.2016 - 22:51:25
00
Rayon 50 som mal aj ja. po 4 reklamaciach vratene peniaze, pri neustalom praskani ani servis neprisiel na to, ze je to v kolese naboja a nie ram. a to vymenili ram... a vsimol si si ked ti sadol tak paradne, ako im do stran lieta zadna stavba a tym vobec nedrzi stopu?...totalny brak bike,....
25.05.2016 - 08:12:27
00
Bohvie, co si s tym robil :P .. ram ale nevyraba Kellys, ale pravdepodobne tajvansky Astro engineering. Ale mozem sa spytat double, ten tomu daval viac a urcite by si vsimol nieco take (ja to moc nevnimam), nech napise. Ale volna zadna stavba byva vec nedotiahnutych capov, alebo rozvaklanych lozisk. Ak si nedokazem urcit , ze puka koleso, tak by som sa neodvazil hodnotit zadnu stavbu :) .. okrem toho pisem o geometrii. Na nejake dalsie hodnotenie by som to musel vziat na dlhsie, preto pisem vyskusat. Ale vidim, ze mas tazke srdce na Kellys :lol:
25.05.2016 - 10:01:07
00
nemozem sa ja vyjadrovat kedze neviem ako 300664 jazdi kolko meria a aku velkost bicykla mal.a podobne ale ten bicykel je urceny XC cize tým myslim zvaznice a lahsi teren:) bohvie ci snim nejazdil v bikeparku a capy nemal dotiahnute.
25.05.2016 - 11:04:19
00
300664 napísal:
Rayon 50 som mal aj ja. po 4 reklamaciach vratene peniaze, pri neustalom praskani ani servis neprisiel na to, ze je to v kolese naboja a nie ram. a to vymenili ram... a vsimol si si ked ti sadol tak paradne, ako im do stran lieta zadna stavba a tym vobec nedrzi stopu?...totalny brak bike,....


Jazdim Kellys model Eraser 2015 a mozem to potvrdit. Rovnako aj na testovacke v BA som skusil endura Eraser 2016 a SWAG50. Vraj enduro kategoria, a ten isty problem. Testovacky sa asi extra nesetria, a preto som zasiel do vedlajsieho stanku na test od Giantu. Reign bol v tomto smere OK. Neviem uplne presne identifikovat kde je problem. Jedna z pricin je podla mna aj zla konstrukcia pevnej osky (RS Maxle lite 12mm) Mozno tomu len nerozumiem, ale preco je dosadacia plocha pevnej osky hladka, rovnako ako aj ram. Koleso sa tak sustavne povoluje. Kazdy tvrdi ako pevna oska zvysuje tuhost. Mam ale pocit, ze v porovnani s mojim starym fullom s obycajnym rychloupinakom je taketo riesenie horsie. Chyba drazkovanie ktore by polohu zaaretovalo, Predna osa to poriesene ma. Chapem ze sa to da poriesit kvapkou Loctitu ,ale tak ci onak to povazujem za konstrukcny fail.

podobne skusenosti tu :

http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/rockshox-rear-maxle-lite-updated-/rp-prod60309

Prílohy:

Komentár súboru: zadna
RS Maxle 12 rear.JPG
RS Maxle 12 rear.JPG 212.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: predna
RS Maxle 15 Front.JPG
RS Maxle 15 Front.JPG 191.64 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2016 - 12:15:30
00
Povodny ram servis skumal na rtg a natahoval aj na skripec...neprisli na nic a aj tak vymenili ram. pritom chyba nebola v rame ale v naboji mavic zadneho kolesa...minuly rok od konca juna chodil bike az do septembra po servise. (v sezone!!!) najskor dotiahnute capy a doplnene podlozky - problem nevyrieseny, vymena ramu - problem nevyrieseny.. sam som po 3 reklam. prisiel na to, ze problem je zadny naboj od mavicu. bike bol poslany do CZ kde bolo potvrdene, ze bola vydana vadna seria kolies. inak, To, ze chyba nie je v rame nedokazal na 3x urcit servis kellysu??? A to nejdem ani pisat, co na zadnu stavbu povedal servisak, kde som bike kupoval...keby ti jedno cele leto behal bike po servisoch, aj ty by si mal tazke srdce na tuto znacku...a to ze bike nedrzal stopu ani na ceste je dokaz v tom, ze ked som pustil riaditka, skoro vzdy som let k zemi, lebo bike tahalo do jednej strany...a to bol bike uplne novy...Z pocutia viem, ze jednemu kamosovi mojho znameho menili ram na bike 3x...aka je potom kvalita tychto ramov??? Ale aj nieco sa mi na bike pacilo...to, ako bol vyrieseny tlmic. Pri vyslapoch sa na bike nepohupujes...celkom dobre, az na to, ze z kolesa rovno na tlmic pada spina. ale to tu uz bolo spomenute a vyriesi to kryt...
25.05.2016 - 13:04:10
00
double napísal:
nemozem sa ja vyjadrovat kedze neviem ako 300664 jazdi kolko meria a aku velkost bicykla mal.a podobne ale ten bicykel je urceny XC cize tým myslim zvaznice a lahsi teren:) bohvie ci snim nejazdil v bikeparku a capy nemal dotiahnute.

Som chcel, len ci si na nom nieco citil :lol: .. kedze si vycitil problem s mojou stavbou a opravnene :)
25.05.2016 - 16:38:56
00
Nieco zo zarucnych podmienok Kellysu :

RÁM Z KARBONOVÉHO KOMPOZITU
"Karbonový kompozit poskytuje rámu vysokú pevnosť, nízku hmotnosť, tlmenie vibrácií a tým vášmu
bicyklu vynikajúce jazdné vlastnosti. Napriek týmto vlastnostiam, pri nadmernom preťažení alebo
náraze, sa uhlíková štruktúra môže poškodiť - prasknúť"
UPOZORNENIE :
"Pri správnom používaní majú rámy z kompozitových materiálov vyššiu únavovú životnosť
ako rámy z kovových materiálov."

Kellys poskytuje predlzenu zaruku na ramy 5 rokov kde ale :
"predĺžená záruka sa nevzťahuje na karbónové rámy"

Rozumiem, ze predlzena zaruka je cisto dobrovolna zalezistost danej znacky, ale logika tu tak trochu pokrivkava.
Jasne, Kellys vie, ze v absolutnych cislach je ine vymenit 10 hlinikovych zo 100 a 10 karbonovych zo 100.
Ale podla toho co tvrdi Kellys by tych karbonovych malo byt urcite menej ako tych hlinikovych.
Asi to maju len dobre zratane :)
25.05.2016 - 17:09:55
00
Jaj tak..tomu kellysu nic nebolo ale je urceny na zvaznice tak nemoze sa ocakavat ze na trialoch bude lietat.
25.05.2016 - 17:50:31
00
Neviem.preco to tak je ale vsetky znacky maju 2 roky zaruku na karbon a tie ktore nemaju maju to v cene bicykla
25.05.2016 - 18:22:11
00
Co by nemohol lietat .. sak na to das dobre pneumatiky , zamknes pruzenie a letis :D
25.05.2016 - 18:48:47
00
300664 napísal:
Povodny ram servis skumal na rtg a natahoval aj na skripec...neprisli na nic a aj tak vymenili ram. pritom chyba nebola v rame ale v naboji mavic zadneho kolesa

No vida .. a uz vieme pricinu. No ale toto predsa nie je problem Kellysu :) .. na tom bajku co som skusal boli Crankbrothers kolesa, nie Mavic. Ostatne som napisal, ze nic mensie ako 50tka (s Fox vidlou) sa nema zmysel zapodievat, ta vybava tam je uboha. Ako chapem, ze ak ti obchod preda bajk a nie je schopnu s tym nic spravit, tak to naserie. Ale to je normalne, je uplne jedno, ci Kellys, alebo Specialized za 10tisic eciek. Vsade je to rovnake, snad okrem Cannondale. Mavic kolesam sa ja osobne vyhybam ako sa len da. Crankbrothes by som bral len preto, ze su k bajku.Su prakticky nepouzitelne, ked sa s tym nieco stane. Nemozes hodnotit podla toho bajk .. to akokeby som povedal, ze je nahovno v blate, lebo to ma obute od predaja Racing Ralphy :) Bajk je len zmes suciastok, aj ked sa predajcovia kazdy rok snazia presvedcit o opaku. O tom, aky je bajk rozhoduje ram-tlmic-vidlica a k tomu si sam das kolesa, obutie a prevody. Sedlo a rajdy je kazdeho osobna zalezitost, a plus urcis si pedale a brzdy podla vlastnych preferencii.
25.05.2016 - 18:54:58
02
keyboard_arrow_up