tak z 500 na 750 to nie je az taky zabijak :D asi si sa pomylil, ci?
30.04.2016 - 22:03:31
01
tak ja keď som za mlada jazdil týždňovky, nemal som problém na 4.deň tlačiť na 200m kopec s 10% stúpaním.. 8)
tiež keď už človeka statočne tlačí prdel, tak využije každú príležitosť aby nemusel sedieť
30.04.2016 - 22:31:45
00
určite by som odporúčal si dať tak 2 dni po sebe po nejakých 150 km aby človek zistil na čom je a podľa toho sa rozhodnúť či na to vôbec má, aby to nebolo jedno veľké trápenie, ktoré môže v budúcnosti odradiť od ďalších podobných akcii aj pri lepšej kondičke
01.05.2016 - 08:50:51
00
Muradin: nepomýlil, rozdiel nadm. výšky údolia na rakúskej strane voči sedlu nie je veľký, ale to sú absolútne čísla. Nepodceňoval by som ten horský prechod. Ono sa to nazbiera. Naťukal som len tak narýchlo trasu podľa toho rozpisu http://tinyurl.com/hu7suve Je to trasa pre autá, ak ich potiahnu po bočných uličkách tipujem že to bude viac. Kumulatívne stúpanie vyše 3700 m. Pre rekreačného bikera to nebude brnkačka. Bude to 4. deň ich putovania, etapa dlhá 150 km, dlhé tiahle stúpanie, nič príjemné. Ale ten zjazd na Taliansku stranu musí stáť za to :-)
01.05.2016 - 13:08:26
00
Nezozerie ta Myka aj 29" kolesa s nejakymi 1,5" plastami? To by bol potom rozumny upgrade kde by sa v pripade potreby dalo ist spat na 26"
04.05.2016 - 10:54:20
00
Dakujem vám všetkým za názory :) Priznám sa,som dosť zmätená z toho,že každý to vidí inak... budem musieť ešte zvážiť čo nakoniec spravím
06.05.2016 - 16:21:11
00
Ak ta to laka a mas moznost ist, hlavne tu prilezitost nezahod. A je jedno, aky mas bike. To, ze by si na to netrufli ludia z tohto fora este neznamena, ze to nemas vyskusat. Ak to das, budes mat zazitok, ak sa budes trapit a nedas to, trochu sa spoznas a zazitok bude tiez. Ako hovoria nasi cesky bratia: "zazitok nemusi byt dobry, staci, ak je intenzivny".. O par rokov sa na tom tak ci tak zasmejes.. A tesime sa na fotky z cesty... :)
06.05.2016 - 17:16:46
02
@Claire, choď do toho :) Ak s vami ide sprievodné vozidlo (vozidlá, keď vás ide 30?), tak to znamená, že by v prípade potreby nemal byť problém zviesť sa. Napríklad nechať sa vyviezť na ten priesmyk, čo sa hore spomínal. Alebo rovno vypustiť jeden deň. Pretože tie denné dávky kilometrov vôbec nie sú zanedbateľné. Ale dajú sa zvládnuť, najmä keď idete viacerí. Pevná vôľa robí divy. A s prihliadnutím na to, že budeš ozaj celý deň v sedle (vychádzam z priemernej rýchlosti cca. 18 km/h krát 8 hodín).

V súvislosti s týmto sa skús v rámci prípravy zamerať na dlhé jazdy pomalou rýchlosťou (takou, aby si povedzme na začiatok dokázala krútiť vkuse cca 2 hodiny - 40 km) a uvidíš, ako sa potom budeš cítiť. Postupne to zvyšuj na cca 6 hodín, s prestávkami podľa potreby (60 - 100 km, podľa typu trasy a smeru vetra :)). Pravdepodobne ťa zo začiatku budú bolieť tie svaly, o ktorých by si to pri bicyklovaní ani nepovedala (krk, šija, ramená, predlaktie, kríže, rôzne kĺby). Tiež možno prídeš na to, že ti treba zmeniť posed, dokúpiť rohy, pohodlnejšie sedlo, po prvej jazde v daždi blatníky a pod. ...

Ku typu bicykla: ak idete v zmiešanej skupine, kde každý jazdí na tom, čo má doma, kľudne choď na horskom s cestnými (napr. Continental Sport contact) alebo cykluturistickými plášťami (napr. Schwalbe Marathon) natlakovanými na tlak bližšie hornej odporúčanej hranici. Ja som osobne za tie druhé, lebo slicky sa na mokrej vozovke veľmi ľahko dostanú do šmyku. A s dažďom treba počítať. Ak majú ostatní cesťáky a berú tú túru ozaj vážne, tak za nimi na horskom isto nebudeš stíhať. Osobne by som ti ale kúpu cesťáku neodporúčal, lebo je to pomerne jednoúčelovo zameraný bicykel. Krossový bicykel má oproti už spomínaným výhodám aj tie výhody, že naň prakticky bez problémov možno nahodiť rôzne prískušenstvo (blatníky, svetlá, nosiče, držiaky, ...), ktoré "nepasujú" na všetky MTB. Ak s tým ale nemáš problém, odporúčal by som ti ostať pri horskom s hladkými plášťami. Po odjazdení pár stovák km prídeš sama na to, aký bike je pre teba vhodný.
08.05.2016 - 14:54:48
03
Asi by som bral v úvahu aj počasie a v tom horskom úseku je to dosť premenlivé. Podľa mňa to nie je program pre rekreačných cyklistov.
11.05.2016 - 21:33:58
00
Claire išla si? Ako to dopadlo?
25.05.2016 - 23:03:50
00
Ešte sa len pôjde,ale rozhodla som sa že pre tento rok to nechám tak a do budúceho sa lepšie vytrenujem,potom pôjdem sebavedomejšie a viac si to (dufam) užijem. Toto leto plánujeme pochodiť po Slovensku,možno zabehneme aj do Rakuska,vlastným tempom,v klude a s tým,že sa môžeme zastaviť kedy a kde budeme chciet ak zbadame niečo zaujímavé. Snád to nevyznieva ako vzdanie sa,ja si len myslím,že to bude takto rozumnejšie a o nic nepridem,prilezitost budem mat aj o rok :-)
26.05.2016 - 07:45:27
00
Claire rozhodne to nie je vzdanie sa Prajem veľa úspechov
29.05.2016 - 23:03:59
00
Moja otazka je jednoducha mam Specialized rockhopper 29, chcel by som nanho dat nejake trekove gumy, teraz ma captain sport a su dobre ale skor do lesa. Aku sirku mam kupovat, pripadne poradte daco na rychle presuny po asfalte.
30.05.2018 - 20:28:23
00
A bude sa jazdiť aj mimo asfaltu?
Možno niečo ako https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/trekkingove-plaste/continental-travel-contact-trekingovy-plast-kevlar-37-622-120519.html by poslúžilo a dalo by sa to aj použiť na nejakých poľných cestách.

    30.05.2018 - 20:58:54
    00
    `Toto by malo byt cisto na asfalt,.Ale nechapem tie rozmery, 28-29 je jedno a co ta sirka?
    30.05.2018 - 21:20:52
    00
    keyboard_arrow_up