Zaujmalo by ma ci je možné na tomto modeli bez problémov dat aj Daky dlhší presun 20-30km po asfalte,poprosim názor niekoho kto ho jazdi .Ďakujem
29.05.2016 - 10:19:00
00
Keď to ma pedále, kolesa a reťaz presun je možný vždy. :)
29.05.2016 - 10:34:06
01
To som naozaj netušil:-)mna zaujma komfort ci je nato ten Bike troška prispôsobený a jazdu si budem užívať aj po asfaltových cyklotrasach ktore navštevujem tiez ...ak je to len hore kopec dole kopec nema potom tento Bike pre mna význam :-)
29.05.2016 - 11:02:14
00
Rozdiel medzi 2.4" plastami a beznymi 2.25" XC plastami budes na asfalte zozaciatku trochu citit. Po mesiaci si zvyknes a pride ti to uplne normalne. 20-30km je nic, to mozes ist aj na fatbajku.
Moj 7.0 EX je este "nevhodnejsi" na asfalt a napriek tomu nemam s asfaltom ziaden problem - na druhej strane nenahanam sekundy a po rovine idem pohodovych 25km/h. Ak planujes jazdit aj v terene tak kludne chod toho. Ak len zvaznice a asfaltky tak pozeraj skor Nerve.
29.05.2016 - 12:23:43
00
Praveze tie 2.4 Ardent/2.3 HR2 maju uzsiu vzorku aj (o dost) mensi objem, aj mensi drag na asfalte nez 2.4 Mountain Kingy. Ja som vzdy prekvapeny ako super sa to kombo odvaluje ked si poziciam priatelkin bike na chvilu. Je to masivny rozdiel oproti 2.4 trailkingom napr. a to az taky ze si myslis ze ci si neochorel zrazu.

Ale samozrejme, jazdi sa s tym OK a ako vsetci pisu ak to ma kolesa,retaz...., dobre nohy utiahnu vsetko :- ) Ale zabava to 3krat mozno nie je ak nahanas svizne tempo, ak by ti to nahodou vadilo, tak ten zadny vymenis za nieco low-profilove napr. Race King 2.2 ak by si chcel matchovat znacku a hned mas razom 'polo-ziletku'. Sice taky plast uz uplne nepasuje na 140mm bajky, ale poznam jazdcov co maju XC Rapid Rob na 160mm ked su v Karpatoch :- ).

Som onehda ked som nebol tlsty dal celodenny vylet z Ba na Babu a spet na 21kg zjazdaku z 36 pilou vpredu, 2.5 DHF plastami v 42durometri a nepametam si ze by som tlacil. Proste to fakt ide, ale citelny rozdiel to je tiez. Vsetko o prioritach kde chces robit kompromis.
29.05.2016 - 12:42:36
00
Ďakujem pekne,to je to ze nerve som mal al 29 8.9 samozrejme ze som si dal 2,4 plaste da sa povedať ze to bola pre mna raketa po asfalte aj horekopce šiel super dole pohoda,divočiny nejazdím len občas .určite to bude pomalší bajk na ceste plaste mi 2,4 nevadia som zvyknutý ,len ma zaujmalo ci tie 140tky nebudú moc hupat ,ani ci sa da uzamknúť tlmič na ceste rýchlosť 25 je vpohodičke ak sa da dosiahnuť bez toho aby som musel šlapať na plny výkon :-)rovnaký bike (nerve) nechcem ,tak isto používam Bike ako dopravný prostriedok po ceste občas takze jeho využitie bude asi 50/50 asfalt/kopce ten spectral aj koli tej zľave pokukujem ,urcite by som ho nevyužil na 100% ,len by ma mrzelo keby som ho kúpil a po ceste by to snim išlo trápením a musel ho predať ...
29.05.2016 - 13:54:02
00
ked nedupes narazovo do pedalov tak to nehupe vobec, ja napriklad tlmic uz vobec nezamykam. Mozno keby som mal slapat nejake dlhe tiahle stupania tak zamknem, na asfalt to ale netreba.
Ked som spominal vacsiu "nevhodnost" EX modelu, myslel som skor tu moju jednoplacku - tam prave na asfalte mozu dupacom chybat tazsie prevody, ak si prevodnik zvolia podla najlahsieho prevodu ktory chcu mat.

Pokial das na Nerve a Spectral rovnake plaste, tak rozdiel v slapani bude podla mna minimalny, a skor sa prejavi v prudkych stupaniach v rozbitom terene ako na asfalte.
29.05.2016 - 15:32:10
00
25-30km/h neni problém po asfalte tak aby nohy neodpadli
Ja tiež nikdy nič nezamykam(jazdím po chodníkoch ak sa to dá a obrubníky by ma zničili) jazdím 98% v sedle a nič sa nehúpe
29.05.2016 - 17:26:02
00
Presne to som potreboval vediet ,ďakujem pekne za vaše postrehy posledná vec načo som zabudol ked som mal ten nerve 29 vo veľkosti L ktory mi sadol ako uliaty tak spectral tiez L?
29.05.2016 - 20:55:17
00
keyboard_arrow_up