tak najnovsia skusenost...... zmena je zivot a treba skusat..... takze MAXXIS DHF isiel dole, MAXXIS HR II zozadu dopredu a kupil som MAXXIS Ardent..... na foto mlieko JOE'S po mesiaci.... no problem...... predne koleso s HR II no problem, rychlo a lahko nahodene, stare mlieko prec, nove dovnutra....................... ale pri zadnom s Ardentom zase pôrod.... netesnilo okolo ventilku.... pred casom sme sa s fofo050 potrapili a nevedel som preco... tiez netesnilo okolo ventilku.... predtym som mal tie gumene pasy s ventilom JOE'S..... teraz som pouzil pasku WTB 28mm a ventilky JOE'S.... nedalo mi tak som pouzil teflonovu nit jak predtym, nepomohlo..... po asi stvrtom rozoberani som si vsimol malinku preliacinu na rafe okolo diery na ventil.... zvazoval som viacej moznosti az nakoniec ma napadlo na pasku WTB nalepit jednu samozaplatu TOPeak (druha foto) ... makky material, snad sa tej preliacine prisposobi... a ....... ZABRALO..... kolesa nafukane, doliaty JOE'S 90ml, natlakovane na 4 a drzia ....

Prílohy:

IMG_0972.JPG
IMG_0972.JPG 498.81 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0974.JPG
IMG_0974.JPG 346.68 KiB 3 thumb_up0thumb_down

09.06.2016 - 22:44:41
05
gratulujem postupuješ do ďalšieho levelu. ;) Už je s teba TRENER. :y:
09.06.2016 - 22:52:15
01
tak ziak by mal predstihnut ucitela :-D
09.06.2016 - 23:25:16
01
Ja som sem tam vedel odstrihnúť kúsok zo starej duše a to strčiť medzi ventilok a ráfik aby to lepšie tesnilo
10.06.2016 - 05:28:55
00
Takze, nakoniec som bol v servise, ale chalan mi nebol ochotny ukazat, ako povolil ten plast, vraj mi to povie, az si u neho kupim bike. Defekt opravil, ale do rana mi koleso aj tak pustilo. Zavolal som kamosa, ale nevieme ten plast dat dole, ani som nikde nevidel video, vobec tam nevieme dat montpaky. Inak, rafik a plast je bezdusovy, tak na kery ... tam je dusa? Rozmyslam, ze si to dam prerobit na bezdusove kolesa, aj ked mi urazeny chlapik v servise povedal, ze sa to neoplati.
Je tu teda niekto, kto by mi nejakym videom, alebo radou poradil, ako ten plast dat dole?

P.S. Ked mi uvolnili v servise plast, tak som tam mal takto nalepenu pasku, este ze som nemal viac defektov. (alebo mal, ale odbornik mi vsetky nepolepil)

Prílohy:

DSC_0264.JPG
DSC_0264.JPG 241.1 KiB thumb_up0thumb_down

DSC_0263.JPG
DSC_0263.JPG 234.89 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2016 - 19:15:17
00
dajo26 napísal:
Takze, nakoniec som bol v servise, ale chalan mi nebol ochotny ukazat, ako povolil ten plast, vraj mi to povie, az si u neho kupim bike. Defekt opravil, ale do rana mi koleso aj tak pustilo. Zavolal som kamosa, ale nevieme ten plast dat dole, ani som nikde nevidel video, vobec tam nevieme dat montpaky. Inak, rafik a plast je bezdusovy, tak na kery ... tam je dusa? Rozmyslam, ze si to dam prerobit na bezdusove kolesa, aj ked mi urazeny chlapik v servise povedal, ze sa to neoplati.
Je tu teda niekto, kto by mi nejakym videom, alebo radou poradil, ako ten plast dat dole?

P.S. Ked mi uvolnili v servise plast, tak som tam mal takto nalepenu pasku, este ze som nemal viac defektov. (alebo mal, ale odbornik mi vsetky nepolepil)


https://m.youtube.com/watch?v=x9sY3-3dnas
10.06.2016 - 20:00:04
01
By som to odniesol frajerovi naspäť že ti to To nemôže byť nejaký veľký problém dať dole plašť . A prejdi v pohode na bezdušak .
10.06.2016 - 20:01:17
00
fofo050 napísal:
double ja by som to vyskušal. na aute to fungovalo perfektne.
xpeter88 myslím že Crossride je na TLR a ano stači paska, ventil a tmel. Pokial ten Crossride nie je UST. Tam pasku nepotrebuješ.


UST nieje. Aku siroku pasku potrebujem? Vnutorna sirka rafiku je 20mm. 25mm paska bude ok? Co som cital tak vnutorna sirka rafiku +3 az 4mm k tomu, no vyber je obmedzeny.
12.06.2016 - 20:10:37
00
Dokážeš to aj s 25mm páskou len dobre naťahuje a pomaličky ukladaj do zliabku.
12.06.2016 - 20:23:58
00
fofo050 napísal:
By som to odniesol frajerovi naspäť že ti to To nemôže byť nejaký veľký problém dať dole plašť . A prejdi v pohode na bezdušak .

Ako prepáč, ale poradiť chalanovi prejsť na bezdusaky keď nevie dať dole plášť z rafku? Radšej nech sa naučí základný servis keď ho servisak odrbava o €čka.
12.06.2016 - 21:13:01
03
Bade napísal:
Ako prepáč, ale poradiť chalanovi prejsť na bezdusaky keď nevie dať dole plášť z rafku? Radšej nech sa naučí základný servis keď ho servisak odrbava o €čka.

Čítaj lepšie on chce asi prejisť na bezdušaky. Ja som ho len povzbudil v tom aby presiel. Frajerovi preto lebo mu za to zaplatil a nechcel mu prezradiť ako tie plášte dá dolu.
12.06.2016 - 21:24:10
00
Zdar, asi som to napisal nejasne, ale plaste na obrazku by som vedel dat dole, ale ako ich uvolnit? S kamosom sme skusali hadam vsetko, ale ani za nic sme tam nevedeli dostat montpaku. Kolesa som uz nalozil do auta, zajtra by som ich zaniesol do Rivalbiku, nech ich prerobia na bezdusaky.
V tom servise som od chalanka chcel vidiet, ako ten plast UVOLNI, ale poslal ma do kelu s tym, ze tiez by som nemal rad, keby mi stoji za chrbtom a tiez v autoservise by mi nedovolili pozerat sa, ako mi opravuju auto, lol. Sranda, ze mu to teda vadilo, ale kym som bol v predajni, plast uvolnil, to mu robilo taky problem mi to ukazat?
Inak, na prerabku by mi malo stacit len vymenit ventily a dat tam tmel? No dufam, ze sa najde niekto, kto mi ukaze, ako sa ten plast uvolnuje a budem moct pokojne spavat. :-)
12.06.2016 - 23:28:10
00
amen tma az ty niekde na vyjazde dostanes defekt.
13.06.2016 - 06:39:39
01
dajo26 robil si ty už niekedy defekt? Na o obrazkú to máš uvoľnené, daj tam nontpaky a vyzuj. Skús s opýtať suseda.
13.06.2016 - 07:08:52
00
WTB drzia jak svina - teda niektore modely. Takze von vzduch, chytit za plast a potiahnut a ked to urobis postupne na viac miestach, tak to pojde.
13.06.2016 - 07:46:58
00
keyboard_arrow_up