Ahojte,
mam od kupy na Sram X1 retaz KMC X11-93. Kupil som aj nitovacku, ale nakoniec vyzera, ze 11sp nepodporuje - celkovo bolo/je tazke najst nejaku, co by 11sp podporovala..?). Retaz je s rychlospojkou, ale iba na jedno spojenie.
A teraz dilema:
- rad by som nasiel rychlospojku, pripadne kombinaciu retaze s rychlospojkou, ktora by bola na viacnasobne pouzitie z dovodu rozpojenia a nasledneho cistenia ci rotacie viac retazi...Prosim, viete o nejakej?
- dalej mi nie je uplne jasne, co so sebou nosit do terenu v pripade pretrhnutia - bude stacit ta nekompatibilna nitovacka a nahradna rychlospojka?
-a nakoniec, pre rotaciu viac retazi, odporucate ist opat do KMC, alebo radsej SRAM, ci nieco ine?

Vdaka!
11.06.2016 - 21:18:22
00
Čo? Ja som z toho jeleň čo píšeš, ja mám tu istú reťaz dal som ju samozrejme dole aj hore a rýchlo spojka drží samozrejme perfektne
Mne skôr príde nekompatibilita s tvojimi rukami nič v zlom
Každopádne s novou reťazou dostaneš poväčšinou aj rychlospojku
Tú potom môžeš nosiť ako rezervu
Nitovačka ti je akurát na skrátenie reťaze keď kupis novú

Na to aby si v teréne nahodil rychlospojku potrebuješ akurát kliešte alebo teda nadľudskú silu, ale to som možno len taký cajicek

Ps: ja tocim tu kmc s sram pg 1170
11.06.2016 - 22:13:58
00
Yogisz napísal:
Čo? Ja som z toho jeleň čo píšeš, ja mám tu istú reťaz dal som ju samozrejme dole aj hore a rýchlo spojka drží samozrejme perfektne
Mne skôr príde nekompatibilita s tvojimi rukami nič v zlom
Každopádne s novou reťazou dostaneš poväčšinou aj rychlospojku
Tú potom môžeš nosiť ako rezervu
Nitovačka ti je akurát na skrátenie reťaze keď kupis novú

Na to aby si v teréne nahodil rychlospojku potrebuješ akurát kliešte alebo teda nadľudskú silu, ale to som možno len taký cajicek

Ps: ja tocim tu kmc s sram pg 1170


KMC uvadza, ze ta rychlospojka je na jedno pouzitie. Preto sa pytam, ci existuje riesenie, kde je oficialne uvadzane viacnasobne pouzitie rychlospojky pri 11sp.
Ak dostanem jednu s novou retazou, zase len ju musim nahodit spolu s nou, pretoze staru by som mal vyhodit. Mozno ako zaloha by bola ok.

Ak sa mi na vyjazde roztrhne retaz, predpokladam, ze sa nejako musim zbavit chybneho clanku (nitovackou?) a nahradit bud znitovanim alebo rychlospojkou.. Ci?

Moje ruky nechaj tak, tie su ok, len skusenosti pomenej :)

PS: Ale je dobre vediet, ze si to dal dole a naspat a drzi.. Daval si to uz viac krat tak? Drzi to aj po viacnasobnom zhodeni ok?
Diky
11.06.2016 - 22:19:31
00
http://www.kmcchain.eu/connector-mtb-multispeed-11_speed
-> vsetky su non-reusable
11.06.2016 - 22:26:43
00
ja mám sice 10spd retaz mam tam KMC spojku. rozopnuta bola uz aspon 30x teraz ju nosim na shimano retazi a ziaden problem. je pravda ze ide tazsie nahodit aj zhodit. pouzivam tiez kleste. ma odkrutenych niekde okolo 1800km a nie je problem
11.06.2016 - 22:36:18
00
matko055 napísal:
ja mám sice 10spd retaz mam tam KMC spojku. rozopnuta bola uz aspon 30x teraz ju nosim na shimano retazi a ziaden problem. je pravda ze ide tazsie nahodit aj zhodit. pouzivam tiez kleste. ma odkrutenych niekde okolo 1800km a nie je problem


vdaka.. vies aj, ci mas nejaku na viacnasobne pouzitie?
pozeram, ze na stranke ich maju 4 a len jednu jednorazovku..
http://www.kmcchain.eu/connector-mtb-multispeed-10_speed
11.06.2016 - 22:40:39
00
11sp retaz rozpojis aj "nekompatibilnou" nitovackou, schvalne som to teraz vyskusal s topeak multitoolom ktory ma len 10sp nitovacku

Prílohy:

DSC_0119~01.jpg
DSC_0119~01.jpg 109.08 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2016 - 22:47:51
01
Drží aj po viacerých zhodeniach, ide stále rovnako ťažko hore aj dole ako prvý krát
Samozrejme môžeš si nakúpiť rezervné rychlospojky, zase tak často sa nestáva aby buchla v teréne, a kľudne aj jednorazovú (ja ako šťastný človek som ešte bez pokazenej reťaze)
Teraz som mal 450km na liptove len som olejoval bo nebolo kde čistiť a reťazi nič neni
11.06.2016 - 22:53:12
01
shaolin vsetky co mam su na jednorazove pouzitie, nekupoval som nejake specialne. jeden mam sram powerlock nahradny. a momentalne mam nahodeny kmc a pohoda stale. myslim ze sa nemas coho obavat pri tom spajani a rozpajani nech mas spojku aku chces. ak sa bojis ze sa roztrhne. kup si este jednu do zasoby a nos so sebou.
11.06.2016 - 23:51:11
01
Vdaka pani, potesili ste ma. Ten multitool mam aj ja, takze prikupim dalsiu retaz, kde je nahradna spojka pribalena a mal by som mat vystarano.
12.06.2016 - 09:03:52
00
..a na jednoduche rozpajanie aj spajanie odporucam tieto klieste:

MLP-1.2 Master Link Pliers thumb_up0thumb_down
12.06.2016 - 09:15:06
01
Na jednoduché rozpajanie sa dajú použiť aj kliešte. Scvaknúť spojku do kríža.
29.06.2016 - 14:25:57
00
Ties som tu rychlo spojku nevedel rozpojit staci ju v strede stlacit a posunut do boku vuala
12.10.2017 - 11:57:24
00
Popripade zobrat snurku a zatiahnut :)
12.10.2017 - 19:24:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze / Spojky a nity)
keyboard_arrow_up