Chalan asi nepobral že sú tu normálni ľudia ktorí si radšej navzájom pomôžu ako sa navzájom odrbú. A ak má menej ako nejakých +-25r. tak sa ani nečudujem, takéto správanie asi nemá odkiaľ poznať.
14.06.2016 - 22:41:59
03
Poprosím Vás, tuto je článok a nejaké rady, ako sa vyhnúť podvodníkom a na koho sa obrátiť, ak sa niečo zistí: http://www.mtbiker.sk/clanky/7577/kupa-veci-z-bazaru-rady-a-tipy-ako-nakupovat-bezpecne.html .
My to nevieme zistiť, kto je podvodník a kto nie, my nie sme policajti.... my sme len sprostredkovatelia, je nám to ľúto, ale tak to je....
15.06.2016 - 10:25:17
00
Toto je z toho Vášho článočku:

7. Pomoc iným: Ak sa stanete obeťou podvodu, dajte nám o tom vedieť. Ak sa podvodný inzerát nachádzal na stránke MTBikera, kontaktujte nás. Pri riešení problémov nám pomôžu aj Vami zhromaždené dôkazy, ktoré získate z korešpondencie, fotografií atd. Po preverení situácie a uznania nekalého konania zablokujeme predávajúceho užívateľa. Takýmto spôsobom aspoň pomôžete iným kupujúcim pred nepríjemnou skúsenosťou.
Navyše sme v redakcii MTBikera pripravení akokoľvek pomôcť pri riešení a pátraní pri problémoch, ktoré vznikli podvodným konaním predávajúcich v bazári. Záleží nám na tom, aby sme podobné konanie čo najviac obmedzili.

Ten chmulo sa očividne dopúšťa trestného činu keď nakupuje nové lacné veci a ďalej ich predáva bez dokladov, povolení, bez toho aby mal na to živnosť a pod. O tom bazár nie je. Ľudia na to upozornili, tak by bolo milé keby ste s tým dačo spravili...
Nejaké pravidlá predsa musia platiť aj na bazári.
15.06.2016 - 11:19:08
05
nanoslav napísal:
Ten chmulo sa očividne dopúšťa trestného činu keď nakupuje nové lacné veci a ďalej ich predáva bez dokladov, povolení, bez toho aby mal na to živnosť a pod.


Nechcem sa ho zastavat, ale na taketo tvrdenie nemas dokazy. A najst hranicu medzi bazarovym predajom a nedovolenym podnikanim bude IMHO hooooodne tazke. ;-)
15.06.2016 - 11:26:26
02
Bruco napísal:
Nechcem sa ho zastavat, ale na taketo tvrdenie nemas dokazy. A najst hranicu medzi bazarovym predajom a nedovolenym podnikanim bude IMHO hooooodne tazke. ;-)


Sam sa predsa priznal k tomu, ze tie veci nakupuje v cinskom eshope a ze s tym ma strasne velke vybavovacky na colnici. Urcite to deklaruje ako tovar na nekomercne ucely. Ak to predava dalej, tak to uz moze byt problem. Ale to len tak na okraj.
15.06.2016 - 12:03:25
00
Podla mna to ale nenaplna definiciu podvodu. Nakupit lacno a predat draho je predsa to, co zivi kazdeho obchodnika. V bazare boli aj lidlovske stojany, pokial si dobre spominam.

Ked tam niekto predava 5 cinskych blbosti z aliexpressu, nevidim v tom velky problem. Pokial nejde o fake-y. A proti pouzivatelom ktori si chcu z bazaru spravit vlastny obchod by malo byt v podmienkach upozornenie ze bazar je urceny na sukromnu inzerciu a aktivity obchodneho charakteru su zakazane a konta budu vymazane.
15.06.2016 - 12:10:02
06
AlePeter napísal:
Urcite to deklaruje ako tovar na nekomercne ucely.


Niekto tu videl jeho colne deklaracie?

A keby aj to mal deklarovane na nekomercne ucely, moze roztocit kolotoc s tym, ze to predava lebo: zla farba, zla velkost, zla geometria.... Riesit nieco take je uloha inych organov, nie fora. Ale ak sa tu najdu ludia, ktori su si isti, ze je pachany trestny cin, mali by to tym organom oznamit. Z toho, co tu prebehlo, sa da povedat len tolko, ze predava za neprimerane ceny. A kedze na bazare sa ceny tvoria dohodou, nikto ju nemusi akceptovat.
15.06.2016 - 12:12:59
01
je uplne jedno ako to nazveme ,podstata je jasna a netolerovatelna "aspon" tu v "nasej" komunite by mala byt ...hranie sa so slovickami nam nepomoze ...ked uz nic ine aspon na taketo "jednanie" upozornovat ...
15.06.2016 - 12:18:28
03
Upozornit, zverejnit, vytesnit z komunity, to ano. Ale obvinovat z trestneho cinu len na zaklade dohadov je kus za ciarou.
15.06.2016 - 12:20:52
05
Treba kazdemu takemu jedincovi, ktory predava drahsie ako sa to da bezne kupit, zneprijemnovat zivot davanim nepacikov a pridavanim odkazov na dany produkt, kde ho mozu zaujemcovia kupit lacnejsie. To je jedine ucinne riesenie. Ak nie je uplne tupy, tak po par pokusoch pochopi, ze na tomto serveri mu snahu o okradanie ludi resp. prizivovanie sa na ich nevedomosti tolerovat nebudu. Keby som sledoval bazar, tak to robim aj sam, takto to zostava na tych z vas, ktori ho sledujete.
15.06.2016 - 13:04:30
07
Ja sa čudujem na tej vašej nečinnosti. Asi to máte nariadené zhora alebo co. Pripomína mi to tak trochu nás štát a ako to v ňom funguje resp. Nefunguje.
15.06.2016 - 13:16:49
00
marian909 je este aj Slavo1970 :) a nech mi nevravi ze nie... staci precitat diskusiu...
http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-prilby/242009/prilby-tinkoff-saxo-specialized-rozmer-54-60.html#komentare-57002

činí :D

Jezus duplicitne konta su myslim dovod na ban, takze nech sa paci.. dovod tu je, a tych duplicitnych kont ma tento pan na svedomi viac... vid diskusia na predoslych stranach.
15.06.2016 - 13:18:35
00
Bruco napísal:
Upozornit, zverejnit, vytesnit z komunity, to ano. Ale obvinovat z trestneho cinu len na zaklade dohadov je kus za ciarou.


Prečítaj si prosím znovu môj príspevok - všimni si tam slovo "KEĎ" (rovnaký význam ako "AK") - to je podmieňovací spôsob. Tzn. že ak to tak robí, trestného činu sa dopúšťa - čo je pravda. Zamysli sa nad tým a povedz či nemám pravdu.
15.06.2016 - 13:22:14
00
Pokial ma pre teba KED rovnaky vyznam ako AK, tak mas pravdu. Az na to, ze ked a ak nemaju rovnaky vyznam. Ked pojdes = je iste, ze pojdes, ale nie je iste kedy. Ak pojdes = nie je iste, ze pojdes.
15.06.2016 - 13:28:04
03
Strasne sa kosim na diskusiach pod tymi inzeratmi. Made my day ! :D Chalanko ma evidentne dake svoje vlastne narecie :D

Edit: Uz presiel na cena dohodou, je to obchodnik telom a dusou !

http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-riaditka/270036/nadstavce-carbonove-.html


Naposledy upravil bubulak dňa 15.06.2016 - 13:35:00, celkovo upravené 1 krát.

15.06.2016 - 13:31:53
00
keyboard_arrow_up