To vyzerá fajne. Kde to je? Na červenej značke, či niekde inde?
22.06.2016 - 12:35:37
00
Pridavam este gpx. Isiel som busom, vystupit v Handlovej - majer (na hornom konci).
Ten nastup na retaze je troska tazsie najst, kuknite aj na stranky HK Prometheus Handlova.
Inak s nimi som pred vystupom komunikoval aj ohladom otazok, ci retaze su bezpecne a udrziavane a pripadne ci su este stale tam (pocerni obyvatelia to este nezistili, zeby ich dali do zberu). Tak vraj v ramci ich moznosti to kontroluju...
Retazovy vystup som este spojil s turistikou na M. Gric a Tromi studnickami - byvale "oddychove" miesto banikov - stali tam male drevene chatky aj velka chata, kolotoc. Asi tam byvali dobre opiase volakedy :D. Teraz su tam iba pozostatky :( . Cesta do PD potom uz dost nezazivna...

Prílohy:

20110916_093752_V. Gric retaze.gpx.zip [184.96 KiB]

22.06.2016 - 12:44:52
01
AdMich, drobcek205, čo vy na TÚTO trasu?
22.06.2016 - 13:58:18
00
Zvažnicová nuda.... :-)
22.06.2016 - 14:05:47
00
V mojom veku a hmotnostnej kategorii je ciel dostat sa hore :D
22.06.2016 - 14:08:08
00
Ludo našlapeš sa hore fajne a s vtačnika homolka vrvrava atd je totalne o ničom!
22.06.2016 - 14:08:39
00
Pojdem pravdepodobne iba sam, tak do nejakych velkych downhillov a kamenistych trailov by som sa nerad bez partaka pustal.
Ale ked tak napis pls. pre horeuvedene podmienky (fakt nejazdim ziadne divociny) lepsi variant, vsak tych vyklikanych tras je tu uz plno... Z Vrvravy do Lehoty bola ta zvaznica rozbita minuly rok hodne...
Vdaka.
22.06.2016 - 14:12:49
00
Ludo napísal:
Sa to tu pekne rozvírilo tým Vtáčnikom :y:.
Ja sa opýtam na opačný "extrém" - aká je najľahšia cesta na Vtáčnik pre cyklistu zvážnicového typu?
Kamenec - Sekaniny - Horný dom - Zadná lúka - Rúbaný vrch - po červenej na Vtáčnik?
Prípadne po asfaltke na Vrvravu, ďalej po zelenej na Malú Homôlku a Vtáčnik?
Ak je v pohode zjazdná červená, tak kľudne aj na Veľké Pole...
Samozrejme krátke tlačenie, nosenie ok... Len nie nejaké ťažké AM/EN (to je pre mňa Amen :) ...).
Cieľom je dostať sa tam, ja si to užijem aj po zvážnici...
Vďaka, Ľudo.

Kamenec - Sekaniny - Horný dom - Zadná lúka - Rúbaný vrch - po červenej na Vtáčnik tá je v pohode asfalt zvažnice , dá s vytiahnuť celé, prípadne len krátke tlačenie na hrebeni, zo Siah sa to tiež dá ako spomínal aj AdMich no je tam pár strmých úsekov ktoré vytiahnú len najväčší dupači :) takže bežný smrtelnik si trochu potlačí-ponosí Hrebeň V. Pole je super, no lepšie z Vtáčnika cca 1 hod. na VP opačne je to celkom zaberačka, dá sa vytiahnúť, ale treba na to dobrú kondičku, robil som to za cca 2,5 hod. a keď to nepoznáš tak treba dávať pozor na značky najmä od Suchej hory je zjazdík-zvažnica na Tatru, červená ide po pár metroch doľava, kto to nepozná tak to ľahko minie, ale aj opačný smer sa dá trochu pomýliť, najmä ak si to pustíš trochu viac. Dobrá výstupová trasa je ešte aj cez Hornoveskú dolinu na Zadnú lúku, Rúbaný-všetko šlapavé v sedle aj pre človeka s priemernou kondíciou, potom už len hrebeň :)
22.06.2016 - 15:17:47
00
Vdaka imro1
22.06.2016 - 15:22:23
01
AdMich napísal:
pao zle som si pozrel smer, no poradím ti - z Vtáčniku potiahni až na Jarabú skalu. Tam je vysielač a hneď za ním sa nachádza trail Jarabá, ktorý ústí na Sekaniny, nad Lehotou pod Vtáčnikom. Je to enduro trail, oveľa zábavnejší ako ten zjazd na Vrvravu.... GPX asi nemá nikto, ale napríklad gulfast by ti mohol poradiť presnejšie.


No tak zrovna na tomto traile som sa v sobotu skoro zahlušil, chcel som zbehnúť do Podhradia po žltej a nejak som sa ocitol tomto traile... :devil: ale aký som bol rád, keď som bol dolu...
btw, dá sa zbehnúť z červenej medzi jarabou a bielym kameňom do podhradského kamenolomu? ako to tam vyzerá, vie niekto?
22.06.2016 - 21:12:05
00
tak guardia pokial maš fullko ,tak sa tam da fajne zajazdit na jarabej.do kamenolomu neviem,ale ked pojdeš dalej zvažnicou ako je vysielač na jarabej,tak zideš pekne do podhradia a to je cele zjazdne v pohode
22.06.2016 - 22:16:50
00
Príloha:
gulfast napísal:
tak guardia pokial maš fullko ,tak sa tam da fajne zajazdit na jarabej.do kamenolomu neviem,ale ked pojdeš dalej zvažnicou ako je vysielač na jarabej,tak zideš pekne do podhradia a to je cele zjazdne v pohode

Dnes som siel po tej zltej od Jarabej do Podhradia, kde tam je ten enduro trail do Sekanin?
Ani ma tak nezaujima ze "enduro" ale spojka na Sekaniny. Vid hore moj zaznam. Dik.
22.06.2016 - 22:29:09
00
gulfast napísal:
tak guardia pokial maš fullko ,tak sa tam da fajne zajazdit na jarabej.do kamenolomu neviem,ale ked pojdeš dalej zvažnicou ako je vysielač na jarabej,tak zideš pekne do podhradia a to je cele zjazdne v pohode


No práve tú zvážnicu som netrafil", tak ma vytriaslo na traile, až mi ladvinové kamene povychádzali... :rofl:

Dnes som siel po tej zltej od Jarabej do Podhradia, kde tam je ten enduro trail do Sekanin?
Ani ma tak nezaujima ze "enduro" ale spojka na Sekaniny. Vid hore moj zaznam. Dik.


odbočíš doľava okolo vysielača a rovno medzi stromy, sú tam na kmeňoch nastriekané kruhy žltým sprejom

Prílohy:

trailJaraba.jpg
trailJaraba.jpg 136.66 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2016 - 22:41:31
01
v poslednej dobe dosť často počúvam o tom traile z Jarabej, tak som naň strašne zvedavý, gulfast pri najbližšom výjazde na Vtáčnik by sme si ho mohli dať :) nemá z toho trailu náhodou niekto fotky?
22.06.2016 - 23:10:44
00
imro1 mozme to dať k rubanemu vrchu ako včera ,vziat to hrebenom k vtacniku a odtial pak na jarabu a trailik dole :-) aj ten usek od vtacnika na jarabu je fajny ;-)
22.06.2016 - 23:17:18
00
keyboard_arrow_up