Presne to aj ja vravim. Zo syru mam vlastne "pecivo".
02.07.2016 - 23:38:24
00
predpokladam, ze alkohol nepije nikto z vas
03.07.2016 - 09:41:19
00
Len malokedy a len v malom mnozstve. Jedno pivo alebo jedno poldeci.
03.07.2016 - 09:45:26
00
Ja len jedno pivo- pivo radler za týždeň...keď dostanem slinu :lol:
03.07.2016 - 09:50:36
00
Pri tom ciastocnom hladovani, ked clovek je az na obed moze byt pre kavickara problem kava na lacno. Pokial viem, tak to na bachor skodi. Davam si kavu s maslom a niekedy este ako bonus 30% smotanu. Mam za to, ze to uz nieje na lacno kedze su v nej tuky.
03.07.2016 - 10:37:40
00
davider222 napísal:
co sa tyka zapecenia, je to vacsinou sposobene vyssim prijmom bielkovin - znaci to len, ze neprijimas dost vlakniny (a ak si myslis, ze ano, tak si to len myslis lebo zjes denne uhorku a 3 paradajky s ladovym salatom) a soli
prisiel za mnou jeden clovek s tymto problemom pri keto strave, poradil som mu dat si lyzicku-dve denne lanovych semienok (nepomletych = nestravitelna vlaknina) a do 2 dni bol problem solved :)
a nie je ani potrebne drzat nizsie bielkoviny, davnejsie bola taka fama, ze ich vysoky prijem ich poskodzuje, no vyskumami sa dokazalo ze to je sice pravda, no len pre UZ poskodene oblicky, takze ak su zdrave (u kazdeho bezneho zdraveho cloveka), tak sa nie je coho obavat a ani si postupne nic zle tymto nevyrobis
mna nic pod 3g bielkovin na kg telesnej vahy z ketozy nevyhadzovalo ani ziadne ine problemy nesposobovalo a dlhodobo (kvoli silovemu treningu v posilovni) chodim 2g/kg

moja teoria sa nezrutila, len skoda, ze si ju nedocital do konca (veta o vylucovani nevyuzitej energie) + este by som doplnil, ze cim nizsie so sachrami si, tym vyssie hodnoty budes mat


Ak sa vam chce postudovat, tu je taky vycuc studii zaoberajucich sa Ketogennou stravou, je tam aj kapitola neziaduce effekty, co sa tyka ladvin, tak zbeznym pohladom som nasiel iba nieco o obliclovych kamenoch...ale to mohlo byt sposobene nedostatocnym pitnym rezimom....
http://www.thepaleomom.com/wp-content/uploads/2015/05/Ketogenic-Diet-Literature-Review.pdf
03.07.2016 - 11:38:47
00
Skoda tej anglictiny.

Pridam svoje prve dnesne jedlo.

Parky Tesco Vita Kids 4ks co je cca 120g https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002120497732
Syr Ementaler 150g
Tatarska 80g
Pretlak 100g https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002014465934
Horcica 50g
Por a ladovy salat
Dorazil som sa olivovym a rybim olejom a ako sladkost som si dal 85% cokololadu - 20g

Cele dokypy teda T: 135 B: 60 S: 14 a cca 1450kcal

Prílohy:

IMG_20160703_105402.jpg
IMG_20160703_105402.jpg 214.95 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20160703_105535.jpg
IMG_20160703_105535.jpg 109.26 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2016 - 11:58:16
00
KinDo napísal:
predpokladam, ze alkohol nepije nikto z vas

taka zaujimavost ohladom ketozy je, ze sa pri nej clovek opije doslova aj z 2 poldecakov :D cital som to uz velakrat na zahranicnych forach ako aj na sk/cz diskusiach a ma to nieco do seba
neviem tu ja dat nejake vedecke vysvetlenie, ze preco, no napada mi len, ze to bude mat nieco spolocne s tym, ze pecen pracuje trochu inac a je cistejsia, nespracovava cukor pocas ketozy takze ked pride alkohol, ktory je povazovany za jed, ide na 100% aby ho spracovala nejako a mozno to bude ten efekt opitosti potom :D

ten dokument si precitam, anglictina mi nevadi a ked tak tu postnem nejaky report z neho ak bude o com

ta kava na lacno je individualna vec, niekomu robi zle, niekomu nie, niekoho prehana po nej, niekoho nie, ak ti ziaden problem nerobi, tak by som sa toho vobec nebal, nemal by si si skodit, jedine, ze spozorujes, ze ti telo hovori, ze mu to moc dobre nerobi, az potom to treba riesit tak, ze sa s tym proste prestane
03.07.2016 - 12:56:53
00
No ten report keby si spravil, tak by to bolo skvele :) Anglinu zvladam na beznej urovni ale toto vyzera uz dost odborne a rychlo by som sa zamotal.
03.07.2016 - 13:02:43
00
Odporucam toto pre chut ( aj do kavy ). Je aj 200ml verzia. Strasna pecka. Bud samotna lyzickou alebo zriedit vodou 1:3 a doplnim cimkolvek od stevie cez skoricu po cokoladu.

http://www.bio-produkt.sk/Cocomas-kokosova-smotana-1000ml-d771.htm?tab=description

Na vylety je zas ako skvely zdroj MCT tukov, cize pre nas top energia, skvele toto. Je to chutne a nezabera to prakticky ziadne miesto.

Prílohy:

IMG_20160612_072007.jpg
IMG_20160612_072007.jpg 469.67 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2016 - 13:51:35
01
Marinada napísal:
Pridam svoje prve dnesne jedlo.

Len to s nutričnou ketózou nemá nič spoločné.
03.07.2016 - 14:07:10
00
Vazne nic? No davaj, rozpis sa nech omudriem.

Trosku si teda zopakujeme ucivo ;)

http://www.paleo.sk/nutricna-ketoza
03.07.2016 - 14:08:09
00
Ja by som skor ketonovu dietu nazval - dieta s vylucenim potravinarskych cukrov. Je to jedina metoda, ktora zabezpeci, aby clovek schudol a nepriberal, pretoze, kam vsade dnes potravinarsky priemysel dokaze napchat cukry (tie klasicke), to by jeden neveril /namatkou chlieb,mlieko,pivo .../. A tam, kde maju byt (kvoli chuti alebo urcitemu procesu, napr. treska), tak tam strcia namiesto toho sacharin. Sacharidy telo/mozog dostava z rozkladu polysacharidov, takze ak sa konzumuje zelenina a syr, tak sa nic nedeje /tie potrebne sacharidy tam pridu/. Napr. pri jazdeni na bajku horalka,kofola a pivo su uplne najhorsie mozne kombinacie. Ziadna dieta zalozena na tom, ze telo funguje v nudzovom rezime nemoze byt ani zdrava, ani dlhodoba. Ako nudzovka mozon, ale len chvilu. Ten zakladny problem dnes je kvalita stravy. Kapitalizmus robi s potravinami to iste, co s tovarom. Lenze nekvalitne a kontaminovane potraviny neznamena, ze mavnem rukou a kupim dalsi nepodarok z aliexpresu. Tu ide o zivot. Doslova.
Inak ano, staci vylucit pecivo/chlieb (mozno s vynimkou overenej pekarne), mlieko, alkohol,pivo, sladkosti, cokolvek, co obsahuje cukor .. namiesto toho kvalitne syry, maso, omacky .. k tomu dobry spanok a bez stresu (to castokrat nie je jednoduche) a telo sa zacne vracat k normalu. Dalsia vec potom je este kvalita vody, ktory clovek pije. No a rozhodne nepit veci, ktore sa skladuju v plastovych obaloch.
Marinada: ten krem asi vyskusam , vyzera to dobre.
03.07.2016 - 14:29:57
00
Mozem suhlasit s tymto. A nejde len o vykony. Niektori si mozno myslia, ze to jedine sa tu riesit. To je dakde v trietiom rade. Ide tu o zdravie hlavne. Takze cukor, sladidla a ine aditiva uplne vylucit. Ja sa vyhybam aj lepku a fytatom. Vynimky samozrejme su a hadam aj musia byt. Taka vianocna vecer u maminy napriklad :)
03.07.2016 - 14:37:00
00
z dokumentu som sa dozvedel par veci (z toho .pdf-ka postnuteho par prispevkov dozadu) a rozdelil som to podla sekcii - je to dlhsie citanie takze si vyberte co chcete, aby som vas neodradil :D

pozeral som len na studie novsie ako rok 2010 (pripadne ak neboli take tak nad 2000), studie z 1933 a podobne ma fakt nezaujimaju a neprikladam im takmer ziadnu vypovednu hodnotu dnes

v prvej casti "Benefity" sa pise o roznych chorobach kde boli porovnavane high-carb-low-fat / high-fat-low-carb strava a kde keto strava mala lepsie vysledky - to su vseobecne zname choroby, kde sa uz davno vie, ze sa ketoze na liecebne ucely tam pouziva kvoli lepsim vysledkom ako epilepsia u deti/dospelych pocas ale aj po ukonceni diety, zlepsenia v spravani a kognitivnych funkciach, autizmus, alzheimer, parkinson, poskodenia mozgu atd.

v druhej casti "Ziadna vyhoda" sa hovori o vyskumoch, kde neboli zaznamenane rozdiely medzi stratou vahy pri keto alebo pri sacharidovej strave pri rovnakom kalorickom deficite
to dava samozrejme zmysel, keto nie je nejaky zazrak na tavenie telesneho tuku z tela pri chudnuti, je to len jedna z moznosti a je na ludoch co si vyberu, co im bude viac sediet a hlavne - pri com dokazu dlhodobo vydrzat pocitovo v pohode a telesne zdravy (to sa totiz pri vyskumoch neporovnava)
keto sa preto tak vychvaluje pri chudnuti, lebo dokaze udrzat cloveka velmi dlho syteho, bez pocitu hladu, bez vykyvov energie a zachovat viac svalov na tele (toto uz je len moj komentar zo skusenosti pripadne inych vyskumov neuvedenych v tom dokumente)

tretia cast "Nepriaznive ucinky" sa zacina hned gastro problemami, co ma vobec neprekvapuje :D
hnacka, zvracanie, nevolnost, zapcha, "kyselina"
tie vyskumy isli na to dost drasticky poniektore a mali az 80%-90% energie z tukov, to uz znamena minimalne mnozstvo bielkovin (<50g) a sacharid bud vobec ziadny alebo este ukrojene z bielkovin na ukor aspon nejakych sacharidov
nikde nie je napisane co presne jedli, lebo napr. spomenute zvysenia cholesterolu (aj toho zleho LDL a triglyceridov v krvi) sa daju velmi lahko sposobit nekvalitnou stravou lebo to, ze je keto nie je hned zazrak a ak sa budem denne pucit len kupnymi klobasami, slaninou a olejom tak tiez necakam nejake zazraky v zlepseni zdravia pripadne pocitov v bruchu
ostatne problemy ako ta hnacka a zapcha nie su nic nove pri akomkolvek drastickom zmeneni stravy, no ak si na to dame pozor (vlaknina, sol, elektrolyty ako som pisal vyssie v inom prispevku) je to lahko odkontrolovatelne (ja som take problemy nikdy nemal a studia s 5 ludmi nie je o nic lepsia vzorka)
oblickove kamene - o toto som sa zaujimal viac kedze ma to zarazilo a potvrdilo sa mi to, co som si myslel (pozeral som na ine vyskumy, ktore sa zamerali priamo na tie oblickove kamene, ze preco vznikali na keto strave) a bolo to sposobene nedostatkom jedneho mineralu - draslika...takze opat len nekvalitna strava bez zeleniny, ovocia
co som cital diskusie ludi na reddit-e (diskusne forum) v /r/keto sekcii tak ti co to pisali tvrdili, ze proste zanedbali prijem vody pri vysokom prijme bielkovin (co nie je podmienka pri keto strave, to uz je viac high protein diet ako keto) - to iste sa stalo aj mne, na keto som nebol vobec smadny lebo uz ma nemalo za cim smadit (cukor natahuje vodu a toho som prijimal minimum) a boli dni kedy som vypil len 0,8-1.2 litra vody a to som este tie dni aj cvicil takze na to by som dal pozor (rada pre ostatnych) - pozn. este - ja som ziadne problemy z toho nastastie nemal
taktiez velke davky vitaminov to vedia sposobit takze ak si niekto mysli, ze prijmom 1,5g vitaminu C bude zdravi ako lusk, tak sa moze mylit a doplatit na to neskor
vsetky tie problemy co sa tam dalej uvadzaju ako krce svalov mi pride dost blbost prisudzovat strave ako takej vseobecne - je to chyba ako som spominal nekvalitnej stravy a nie toho, ze je to keto, tak ako mozeme mat krce svalov (v nohach casto) na klasickej strave, mozeme aj na keto strave a nema to nic s tym spolocne - neprijimame jednoducho dostatok mineralov a hotovo, je to nasa chyba, nie toho, ako sa vola nasa strava

stvrta kapitola je na tak odbornej urovni (skor uz nejaka makrobiologia), ze jej ani ja nerozumiem a nebude pravdepodobne mierena beznym ludom a takisto je tam dost vyskumov na potkanoch a mysiach namiesto ludi
jedna sa o vysvetlenia postupov pri tych vyskumoch

piata kapitola je o Inuitoch (eskimakoch) ako sa im nedarilo dosiahnut ketozu kvoli vysokemu prijmu bielkovin a sacharidov z masa, ktore jedli kedze zvierata tam maju tiez ulozeny glykogen a maso nie je spracovane ale casto surove (takze sa tam stale nachadza glykogen)
zaujimave cisla inak, ich typicka strava denne priemerne: 280g bielkovin, 135g tuku, 54g sacharidov (~2550 kalorii)
ti z Aljasky su este viac pazravi dokonca, maju 3000 kcal priemer a podobne rozlozenie makier
03.07.2016 - 15:01:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up