tak ja by som sa s tym dotykom o tlmic neuspokojil, podla fotiek to vyzera ze tam je este dost vela zdvihu takze sa to dotykat bude, mozno nie casto ale niekedy urcite. Ja by som to reklamoval a ak ti budu tvrdit ze to je vlastnost a nie chyba tak by som trval na vrateni penazi a poobzeral sa po niecom inom.
19.07.2016 - 18:42:14
05
Presne tak, jedine reklamácia. Určite to nie je normálne.
19.07.2016 - 21:44:12
00
Jj pripajam sa k Polovi...Toto je kardinalny pruser vyrobcu a vyvojoveho oddelenia. Na Audi A8 sa mi dvere daju zavriet, ale na A2 nie, tak ich priviazem spagatom lebo to robi iba pri jazde z prudkeho kopca?
Preco by mala na novom biku menit komponenty len preto, ze nejaky technik pri vykrese nevie pocitat?
Alebo predajca resp. vyrobca Kellys zafinancuje vymenu komponentov ako satisfakciu v ramci zaruky, alebo vec nie je mozne podla obcianskeho zakonnika riadne vyuzivat a odstupit od zmluvy. Vratit peniaze.
19.07.2016 - 22:30:32
05
K tej sedlovke, presne tak ako to napisal Mikee. Aby sme sa vsetci chapali tak to uprenim rozmermi
Cela sedlova teubka je hlboka 27 cm
Sedlovka sa do nej da zastrcit iba 13.8 cm kvoli poistnej zarazke proti jej prepadu takze v spodnej casi zostava 13.2 cm nevyuziteho priestoru
Pri sliapani potrebujem mat sedlovku zdvihnutu nad objimku cca 18cm (merala som iba tu cast sedlovky ktora je urcena na zasuvanie, drziak na uchytenie sedla a sedlo v tom uz nie je zahrnute)
Na sedlovke bolo predtym vyznacene ze jej minjmalne zasubutie je 9.5
Dokopy teda potrebujem sedlovku o dlzke 27, 5 cm pri jej minimalnom zasunuti v polohe na sliapanie
Pri jej maximalnom zasunuti bude teda vo vyske 13,7 cm nad objimkou, co je len o 4,3 cm menej ako pri polohe na sliapanie a hlavne je to nepostavujuce znizenie pre zjazd

Samozrejme som uvazovala aj o jednoplacke no skvor o tom ze tu nevyuzitu 38 vymenim za 32, na to sliapanie sa mi ten 24 zubovy preved hodi faj,a ja celkom rada aj sliapem teda isto radsej ako tlacim bike, viem ze budem mat asi viac rovnakyh prevodo no vidi sa mi to byt ako celkom pohodlne riesnie na ktore som zvyknuta este z htcka kde som mala v predu 3 placky a vyuzit sa nedala len ta najvacsia

Teleskopka by bola tiez super ale nie su na to momentalne financie...a neviem ci vobec nejaka to by to vyriesila dostatocne dobre, neobzerala som sa zatial po ich presnych parametroch,uz zo spominaneho dvovodu,no zda sa mi ze su aj tak o dost dlhsie,no neviem, budem si to musiet nastudovat....☺

A nakoniec sa priklan k poslednym nazorom kolegov, ze by vymenu komponentov mal hradit kellys, napisala som predajcovi reklamacny mail s fotkami aj videom co som vam tu zavesila tak uvidime co navrhne...
Problem so sedlovkou som zatial neriesila lebo aj keby toto bol len vade privareny uchyt na presmykac pri sedlovke myslim ze budu mat vsetky swagy v tejto velkosti tento problem takze s tym nepohnu... tu by som sa vas nad opytala ci pri malych bikoch inych znaciej je to tiez takto nedomyslene respektive ci s tym mate problemi?

No a k tomu poobzeraniu sa po inych bikoch asi tolko,ze pred tym co som si kupila swag som sa intenzivne obzerala posledny rok a pol pokym som si nanho nenasetrila,je tiez treba povedat, ze pre moju vysku 163 cm mnohe znacky ako napr ctm, ktora by tiez bola financne dostupna, biky v tejto kategorii v velkosti,ktoru potrebujem nevyrabaju a ostatne su vsetky v cenovej relacii nad 2 tisicky a povedzme si uprimne, ze tohto svaga sa da zohnat za bezkonkurencnu cenu. Dalej som sa obzerala aj po bazari a vysledok ? Same Mka obcas nejaka stara raroha na 26 kolesach v mojej velkosti, pripadne nieco za podobne prachy co uz nieje v zaruke a ma nejaky zadrhel alebo nieco mega drahe takze to bolo marne

Na zaver by som este dodala ze ram jeho velkost aj celkovy posed na swagu mi sedi upne uliato takze o to vacsia smola... dufam ze aspon ta reklamacia bude mat pozitivny vysledok
20.07.2016 - 00:06:54
00
Teleskopka ti v tomto pripade nepomoze, alebo bude tazke najst taku, co splni tvoje kriteria. 125 mm reverb alebo LEV trci z ramu prave tych cca 18 cm. Lenze pri celkovej dlzke presahujucej 30 cm ju nezasunies dostatocne hlboko do ramu. BTW urcite je v sedlovej trubke zarazka proti prepadnutiu sedlovky? Pride mi to ako hovadina, ved sedlovku zastavi jej hlava. Nie je to len nejaka necistota? Mozno by stacilo prebehnut sedlovu trubku vystruznikom a aspon problem so sedlovkou by bol vyrieseny.
20.07.2016 - 07:31:37
00
Bruco na tych endurach kde je moznostze by ti v pripade, ze je sedlovka dlhsia ako sedlova trubka prepadla a rovno vrazila do tlmica, ako v mojom pripade, to pokial viem byva, uz bol napad to aj prebrusit ale obavam sa, ze by som tym stratila moznost reklamovat ram. Co som len tak merala priatelovu reverbu on ma tusim 420 so szvyhom 125 tak tam by som vedela vyuzit 5,8 cm zdvyhu, takze pri sedlovkach s mensim zdvyhom by to nemuselo byt take marne.
A takto to vyzera v sedlovej trubke

Prílohy:

received_1253108398033179.jpeg
received_1253108398033179.jpeg 292.69 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2016 - 08:40:21
00
V takychto pripadoch ma zarazka zmysel, ale urcite nie uprostred sedlovej trubky. :-) Ale podla fotky to nevyzera ako nieco, co bolo vytvorene zamerne, skor len zle opracovanie a to by vystruznik vyriesil. Ale vzhladom na problem s presmykom je reklamacia jasna volba, ale reklamovat aj problem s presmykom, aj sedlovu trubku.
20.07.2016 - 08:54:36
00
Nemyslim ze by to bolo vytvorene zámerne
20.07.2016 - 09:35:29
00
ahoj,
v tvojom pripade je to na velmi dlhy debat, takze skratim to:
zrejme konstrukcna vada celej serie. proste blbo navrhnute. nastastie si na to prisla relativne skoro.
ak je len trosku mozne, v ramci reklamacie odstupit od zmluvy a ziadat plny refund. (hned viac dovodov) !! a to DOHODOU!! komunikuj s predajcom.,
papierovo je zakon na tvojej strane, zial pravna norma neurcuje ako ma byt zavada odstranena., v SR som sa stretol s tym ze zakaznikovi sa pilnikovalo, lepilo a dokonca zvaralo... co nepovazujem za idealne riesenie.
v tvojom pripade keby ti zrovna dali novy ram na 99 percent to tam bude rovnake. v ziadnom pripade sa nepustaj do prestavieb a pod., max. akceptuj vymenu presmyku - ak to riesi problem..
ohladom tej sedlovky = existuje freza na sedlove trubky, ktorou by to malo ist v pohode, no vobec by som sa do toho nepustal.. = znovu len riesil cez predajcu.
idealne NEJAZDIT. cize nepouzivat bike, kym sa to cele nevyriesi..
20.07.2016 - 11:01:03
00
Mna by vo vseobecnosti zaujimalo, kolko ludi, ktory maju tento typ virtualneho capu, ma v sedlovej trubke taku zarazku. Pretoze ja to mam na mojom CTM Scroll tiez. Ram je v Lku a zarazka je hlboko (rozumne), takze ma to netrapi, ale je tam.
20.07.2016 - 11:23:18
00
Ja ju tam mám tiež
20.07.2016 - 11:30:11
00
pato162, mango ako nate prosim vas riesenu tu zarazku vy? Vyzera to rovnako alebo je tam nieco navyse ako zarazka ?
20.07.2016 - 14:54:22
00
S reklamackou by nemal byt problem, kellys sa stava rozumne k takymto veciam. znamemu pred x rokmi vyreklamovali prasknuty superlahky xcckovy mobster a bol pol roka po zaruke.
20.07.2016 - 14:57:52
00
Na tom meiste kde je ta "zarazka" je zvonka privarena trubka? Mne to pride ze to tam urcite byt nema, ked chcem davat zarazku dam ju predsa na koniec trubky. To ze sa da sedlovka zasunut len 13cm do ramu je podla mna vada ktoru treba reklamovat, hlavne kedy to vyzera takto.
20.07.2016 - 15:37:28
00
Agera napísal:
pato162, mango ako nate prosim vas riesenu tu zarazku vy? Vyzera to rovnako alebo je tam nieco navyse ako zarazka ?



mám ju 23 cm od vrchu sedlovej trubky a sedí aj sedlovka sa zasunie 23cm, veľkosť mám M
20.07.2016 - 16:20:10
00
keyboard_arrow_up