kazeta nikel-chrom asi vydrzi viac ako Alu samozrejme vaha je vyssia a retaz co ti vadi cena:-) alebo nitovanie:-)
06.08.2016 - 15:44:27
00
Pripomina mi to hadky typu nVidia vs ATI a intel vs AMD :D
06.08.2016 - 18:23:46
02
Staci ti chorus.rekord a sr ma cenu giganticku.za tie gramy je to chore hlavne ked si uvedomis ze prvych 5 pastorkov je totožných
06.08.2016 - 21:05:57
00
alebo Potenza
06.08.2016 - 23:06:15
00
Už som to tu raz vysvetľoval a vysvetlím to ešte raz. Zo sadami je to rovnako ako so šunkou...

Pražskú šunku za 60 centov 10 deka si v akcii kúpiš v každom hypermarkete a tak si ju kúpi každý, čo si chce len naplniť brucho. Labužník si však kúpi prosciutto za 3-4 eurá. Rovnako Shimano dostaneš v každom cykloobchode, hypermarkete, možno aj v zelovoci sa dá nájsť a tak ho vozí (a vychvaľuje) skoro všetci. Campu treba hľadať, trochu priplatiť a tak si ju kúpi len fajnšmeker.
06.08.2016 - 23:14:45
00
Ale JoKo, to sa mne zda celkom podobne oveckam s jablkom :)
06.08.2016 - 23:23:26
00
Campa robí aj "lacáky" pre hypermarkety - inak by už nevyrábali ;)
07.08.2016 - 08:07:36
00
joko zase melie hnede tocene:joko ako fajnsmeker neje a nikdy nejedol sunku, za sociku si plnil brucho PROSCIUTTOM vzdy

chcel som zistit aky flame sa da spravit v tejto teme a vidim,ze to ide vcelku jednoducho :D :D :D

stale som nedostal odpoved: co s tou priblblou packou v spodnom uchope: zial,odpoved som dostal iba na FB od ludi co to vozia a vsetci na to picuju
a co je na CAMPE fajnsmekerstvo? to by ma teda zaujimalo: v LV v servisoch to nikto nechce servisovat: podla mna je to o tom,ukazat sa,ze na to mam a to je asi tak sicko
07.08.2016 - 09:26:09
00
ja som si teda skúsil všetko, začínal som na campe, potom sram nakoniec sh, všetko mechaniky a každé má niečo pre a proti, ale jednoznačne tá campa je na logiku a poslušnosť ovládania a radenia najlepšia... mne najviac nevyhovoval SRAM, to už by som si nikdy dobrovoľne nedal, to ovládanie dvoch funkcií pohybom jednej páky mne osobne vôbec nesedelo... zasa na ultegre mi zo začiatku vadili tie "plávajúce" páky, zle sa napríklad podraďuje pri brzdení, alebo sa mi stávalo, že s mojimi malými prstami som pri radení na veľkú robil taký oblúkový pohyb pákou, že som si rovno aj pribrzdil... to som ale neskôr vyriešil naklopením pák na maximum k baranom.. čo viem ale isto, že ďalšiu sadu ktorú niekedy kúpim, tak nebude mechanická.
07.08.2016 - 10:07:45
00
:D servisovat to nechcu lebo su to mantaci vacsinou alebo lenivi lepsie je predat babke bike a je zarobene:-) a ze sa chce niekto ukazat ze nato ma tak to je pekna blbost nebudem na tom jazdit ked to bude zle len preto ze sa chcem ukazat pritom ta campa je cenovo skoro rovnaka tak ake hrdinstvo ze ja mam campu ja nato mam :-)
07.08.2016 - 10:12:44
01
canopus už som ti povedal že v spodnom úchope nieje problém radiť palcom :) je to ergonomicky na dobrom mieste a nieje problém to tým palcom šťuknúť

a servisovať? wtf? veď nastaviť campa radenie a shimano radenie je to isté... o nič ťažšie...
07.08.2016 - 11:11:00
01
Dobre, chlapci. Ponaťahovali ste sa ako malé deti na pieskovisku, ale už stačilo! :x

Tak všeobecne:
Shimano sadu nechcem, lebo sa mi nepáči. Ani vzhľad (Dura-Ace viac ako Ultegra), ani to, čo popísal Bikejoring - preraďovanie pri brzdení. To mi vadí aj teraz. A za ďalšie ho majú všade. Rovnako ako Specialized. Ten nemusím tiež. Až mám strach, že niektorá značka z nich vybehne na mňa, aj keď otvorím chladničku :lol: Cena za Dura-Ace je síce zaujímavá, ale pre popísané dôvody oželiem ušetrené dukáty. Sadu kupujem iba raz. Môžem mať elektronickú Ultegru, ale je to Shimano, neurobím doma prípadný servis, nebaví ma nabíjať baterku a vadí mi ten bzukot pri preraďovaní. Prípadnú elektronickú verziu Campy v tom budgete tiež nechcem, lebo samotná elektronika nespĺňa pre mňa dôležitú požiadavku - jednoduchosť.
janherich ďakujem za vysvetlenie direct-mount :)
07.08.2016 - 11:39:47
02
Nabijat baterku? Mam elektriku uz 3 mesiac este som nenabijal.je to sakra pohodlne ale da sa bez toho zit
07.08.2016 - 12:28:50
00
Nejde o to, ako často. Ide o to, že vôbec nabíjať :) Pre mňa je to rovnaká zbytočnosť až absurdita ako elektrický mlynček na korenie darovaný na meniny. Potočiť párkrát rukoväťou ešte viem :D Doba je síce taká, že veľa vecí funguje na baterky. Často však aj také, ktoré nemusia. Pri kalkulačke, mobile alebo vibrátore to pochopím, pri mlynčeku na korenie, ani elektronickej sade na bicykli nie. Bicykel je pre mňa jednoduchý a spoľahlivý dopravný prostriedok, závislý iba na mojej energii, nie nejakej elektrickej. Stačí, že musím nabíjať cyklopočítač, svetlo alebo v krajnom rozmare powermeter :)
07.08.2016 - 12:43:57
03
canopus, ta mala packa sa mi zda byt pre spodny uchop prave na dobrom mieste. Skor ma zaujima pri hornom uchope. Uvidim, ked vyskladam. Na starej Sore 3400 (3300?) boli packy dalej a bol prave problem dosiahnut na ne pri spodnom uchope.


Naposledy upravil martink dňa 07.08.2016 - 14:18:32, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2016 - 14:16:55
00
keyboard_arrow_up