Len jazdiť a jazdiť a jazdiť. Nič iné nepomôže. Ja som si na bajku doprial otvorenú trieštivú zlomeninu ľavého lakťa pred pár rokmi. Minulý rok mi už chlapci na Cerovke hovorili, že či viem, že dolu kopcom šliapať netreba :lol:


Naposledy upravil astro dňa 08.08.2016 - 15:22:59, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2016 - 15:19:48
01
Cherrysmile jazdiť s niekým kto ťa potiahne ďalej...
08.08.2016 - 15:19:58
02
Cherrysmile ved napis, co si jazdila - s cim mas teraz problemy ...
uraz mas z bajku ? ja som sa 3x vytrieskal viac ako je unosne - dokopy 7 operacii - a chodim na bajku stale (aj ked opatrnejsie ako kedysi)
08.08.2016 - 15:23:27
00
presne ako hovoria vela jazdit a nejakeho dobrého predjazdca ktorému ale opíš čo by si chcela jazdit a ako aby sa prispôsobil tvojmu stylu a jazdi v jeho stope
08.08.2016 - 15:34:17
00
A veľa pomôžu na psychiku chrániče, ja už lúskam témy :lol:
08.08.2016 - 15:36:36
00
KinDo napísal:
Cherrysmile ved napis, co si jazdila - s cim mas teraz problemy ...
uraz mas z bajku ? ja som sa 3x vytrieskal viac ako je unosne - dokopy 7 operacii - a chodim na bajku stale (aj ked opatrnejsie ako kedysi)



Ďakujem za odpovede

No ja začínam, avšak vyhľadávam trasy ako súľovské skaly zo Zbyňova, Malino Brdo ,zo Žiliny do Terchovej cez Lysicu....Take stromo kamenisté :))))))))


Ja holdujem skôr lyžovaniu takže na biku jemne až na zimu som fit, ale inak mam koleno pas, a rebra boli zlomene a hrudnik......Ale už som v kope, len koleno je dlhodobá záležitosť.
08.08.2016 - 16:02:25
00
Netreba to silit a rychlo sa snazit obabrat psychiku podla mna.Vela jazdit a pomalicky prikladat pod kotel,az si nakoniec uvedomis,ze si sa aj zabudla bat ;-)
08.08.2016 - 18:28:57
04
Kaper napísal:
Netreba to silit a rychlo sa snazit obabrat psychiku podla mna.Vela jazdit a pomalicky prikladat pod kotel,az si nakoniec uvedomis,ze si sa aj zabudla bat ;-)


Karpak dakujem☺️Vyskúšam isť nato pomaly a racionalne✌️
08.08.2016 - 18:43:50
00
Cherrysmile napísal:
Čauko kakavko, viete mi poradiť ako sa osmeliť po páde na biku? Stále sa akosi bojím a cestou z akéhokoľvek maličkého kopčeka ma aj slimáky obiehajú:-/
Už som fyzicky okej len akosi tá psychika ma nepúšťa,akosi sa vo mne objavil pud sebazáchovy :-( a ja sa ho potrebujem zbaviť:(


Mne pomáha keď je predo mnou skúsenejší biker. :)
08.08.2016 - 19:18:32
02
Cherrysmile ja keď som spadol tak ako prvé bolo si uvedomiť kde som spravil chybu. Tam keď sa blíži takýto úsek vždy mám blbý pocit a dávam veľký pozor. Inde to však dávam viac :-) Bez "strachu" (opatrnosti) to však už nikdy nebude.
08.08.2016 - 19:20:18
01
Ako už viacerí písali, pomôže keď ide pred tebou skúsenejší bajker, prispôsobí ti tempo, máš väčšiu odvahu ísť za ním, veľakrát ani nevidíš prekážku až keď je pred tebou a "musíš" ju prejsť a to jeho tempo pomôže tomu, aby si mala dostatočnú rýchlosť alebo tú jeho správnu stopu. A keď je vás väčšia tlupa, o to lepšie, lebo veď nebudeš sa hrať na strachopudku a pôjdeš vo vláčiku medzi ostatnými.. :)
08.08.2016 - 19:27:48
01
V tom vlaciku to praveze je dost o nicom pre menej skusenych,lebo sak nebudes strachopud a pustis sa do niecoho,na co nemas.A baaac znova.Blbost!
08.08.2016 - 19:29:48
00
no poviem ti, ze keby som prvykrat siel driver8 za niekym (napriklad za dartmoorom), tak sa tam rozj***em jak ciganske hracky. Prvykrat je dobre vidiet taky trail sam a pomaly.
08.08.2016 - 19:30:34
00
Kaper napísal:
V tom vlaciku to praveze je dost o nicom pre menej skusenych,lebo sak nebudes strachopud a pustis sa do niecoho,na co nemas.A baaac znova.Blbost!


Viď môj prípad zo soboty. Keby som išla prvá, tie veľké korene obídem, kedže som nevidela dopredu a išla vo vláčiku, hodila som kabelu. Takže vláčik + spd + blato + neskúsenosť = smŕŕŕŕŕť
08.08.2016 - 19:37:29
01
Jój ľudkovia, ale vy hovoríte o vláčiku, kde všetci okrem teba sú na inej úrovni. A o tom vláčik nie je.
Vláčik je o približne rovnakom skille. Súhlasím s vami, že je blbosť sa vkladať do vláčika, keď viem, že všetci okrem mňa sú niekde inde. A to platí aj o slepom traili, ktorý idem 1x v živote.
Zas nechcem ten "vláčik" dávať na piedestál, ale veľa krát to pomôže na konkrétnej prekážke, na ktorú človek má skill, ale nemá odvahu.

A nakoniec, možno ste si nevšimli, ale napísal som, že skúsený jazdec pred vami prispôsobí tempo a rýchlosť vám a zvolí najlepšiu stopu. Ak už toto nepomôže, tak potom neviem, asi len skúšať a jazdiť a jazdiť a bikekempy, kde sa naučíte aspoň prácu s ťažiskom, aby ste nemali stále hlavu nad predným kolesom...
08.08.2016 - 19:58:29
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up