jaby som si kupil aj silnicku odpruzenu, HT je ding ding dong (a.k.a. you touch my tralala)
23.08.2016 - 22:16:09
02
Tak @misopetrovic zalezi aj od toho aky si mal full,moj 11 kilovy full ide po pedali dost svizne... zalezi aj od systemu pruzenia dnes to uz vedia spravit fakt dobre.Tiez som vyberal 29 karbonovy pevnac a nakoniec skoncil pri full.Rozhodlo to ze jazdim dlhe vyjazdy po dost rozbitom terene vo Fatre a chut skusit nieco nove a ani nahodov nelutujem,zjazdy idem istejsie a vo vyjazdoch vidim tiez velku vyhodu kedze koleso lepsie kopiruje teren...zihadlo ma zase pravdu o udrzbe...kto hovori ze full nepodrebuje viac udrzby tak zanedbava.Ja som rozobral po necelej sezone cca 6000km bajk a loziska na kasu zadrete pritom na chode som to nejako nepocitil dokonca ani ziadne vrzganie... puzdra a capy tiez odpisane.
Aby som iba netaral tak mat tvoj budget a byt na 100 percent rozhodnuty pre pevnac idem do toho Lectora,nadherny pevnac dobre osadenie za tu cenu alebo este popozeraj Felt edict tiez slusny pomer cena/vybava
23.08.2016 - 23:27:03
00
doktor-40 a čítaš čo píšem? veď som napísal presne to čo hovoríš... že ak by som jazdil vo fatre a nie v malých karpatoch tak idem do XC fulla kôli tomu že fatra má trošku iné tie lesné úseky....ale kedže jazdím v karpatoch, a taktiež sa bavíme o bajku ktorý sa bude používať v karpatoch tak by som ja osobne volil 29 HT :)
24.08.2016 - 02:18:33
00
to je pekné že ste sa konečne zhodli :)
včera sme s Mišom poskúšali tie lectory, fakt je to super stroj... jedinú nevýhodu 2017 série vidím v tom, že neexistuje kombinácia RS1 - SRAM X01, vždy len sram a REBA/SID alebo RS1 a XT 2x11 :(
24.08.2016 - 09:59:26
00
rs1 absolutne neries...... to bol vystrel do prazdna. a tym ze to ma klzaky dole pri nabojoch. je to omnoho viac nachylne na spokodenie kamene atd..
24.08.2016 - 10:00:31
00
A tak veľmi ti vadí 2x11 od XT? Predsa to poskytuje väčší rozsah prevodov. RS je rozhodne lepšia než Reba = tá sa považuje len za vyššiu strednú triedu.
24.08.2016 - 10:46:45
00
Hosť napísal:
Poviem to takto nedavno som bol pojazdit s chalanmi na AM fulloch so 150mm zdvihmi a v zjazde som este musel za nimi dobrzdovat lebo by to slo aj rychlejsie.....

Full nieje nutnost full je pohodlie/ najrada nie moc dobrej techniky ;)

Dovolim si ta opravit, siel si za mnou a ja moc rychlo nejazdim :) /to len pre poriadok, aby nevznikol dalsi urban legend :lol:/ .. mojim limitom nebol bajk, ale pud sebazachovy a zrak a tiez ist za niekym, je lahsie ako ist prvy. Ak by prvy siel taky kvakob, alebo double, tak by si uz nestihal. Ale to vsetko su uz rychlosti mimo moj obor , takze v praxi viac menej plati, co si napisal. Ja osobne jazdim pruzinoveho fulla kvoli pohodliu. Niet nad pocit , ze clovek sedi na gauci :lol: .. ostatne dnes sa obcas cudujem, co som zisiel na maratonoch na Vckach, kde sa dnes ledva odvazim na AM/EN, ale to pozna asi kazdy. Ale musim teda dodat, ze na HTcku sa da skakat slusne skoky (o com nikto nepochybuje) a castokrat je to lepsie, lebo sa nemusi lepit dusa :rofl:
24.08.2016 - 10:59:19
01
lto toto sa s ním dlho ponesie, ale treba uznať že to bola dosť papierová schwalbe duša.. :lol:
24.08.2016 - 11:09:25
00
Ondres nie že by mi vadilo, ale také ľahké prevody ako ponúka reálne nevyužijem. Ďalšia vec je, že mám rád čistý bike, ale som lenivý :D jedna píla sa očistí ľahšie ako dve s prešmykačom. Umývam bike doma na balkóne handrou, takže sa s tým dosť natrápim... rozsahom prevodov je to ekvivalentné v podstate a väčšie skoky medzi prevodmi mi nevadia
24.08.2016 - 13:13:07
00
eloscilatore Nazdar, ak ti to este pomoze tak ti poviem ze ja ti presne zapadam do "ketegorie" ktoru asi hladas. Jazdim HT 29, karbon, 1x11, RS1 a 99% vyjazdov v Karpatoch k tomu 2 lokalne maratony, jedna extremna Salzka, objemovo cca do 4500 km v terene / rok.
Pravdaze donekonecna mozeme riesit ci 27,5 vs 29, full vs HT 1x10/11/12 vs 2x10/11 a pod ale len v pripade ak jazdis vsetko mozne od Karpatskych dialnic cez drncajuce horske luky az po Chorvatske sutre (pan Boh zaplat za fulla v poslednych dvoch menovanych) a pod. Ak mas ale jasne definovane ze bajk budes na 95 % vyuzivat v Karpatoch a jazdis "sportovo" tak neexistuje lepsia kombinacia ako 29 HT na 1x11 a vidlu ci uz vyberies RS1, SID, REBA urcite nic nepokazis (skor ide len o model ktory najdes a aka vidla na tom bude).
Rozmyslat nad fullom do tohto terenu je podla mna uplna zbytocnost ak proste nechces vacsi komfort pod ritou ale ziadne dalsie vyhody z toho v tejto lokalite mat nebudes. Nemalo krat sa mi stane ze zabudnem odblokovat lockout vidly a jazdim na tom zopar km kym si to vsimnem a ked trochu prezeniem tak poviem ze este aj tych 100mm vpredu je luxus (jazdim 2,25 na cca 1,8 bar, Schwalbe Rocket a Ralph, tubeless).
Rovnako ak mas co to najazdene neries system s presmykacom - zbytocny kus materialu, ten rozsah proste nevyuzijes (a ked som na tom vyslapal Salzberg po 150 km tak kazdy kopec v Karpatoch je pohodicka na 1x11).
Specificky RS1 - to ze to nie je najtuhsia vidla na svete je proste neodskriepitelny fakt avsak ak si myslis ze ta to realne bude nejako limitovat tak to naozaj len velmi velmi tazko. Ak by som jazdil zavodne XC tak si ju na bajk asi nedam ale pre normalneho smrtelnika je to velmi dobre fungujuca vidla. Ak by bol ale na vyber bajk za rovnaku cenu s RS1 alebo SID zobral by som SID.
a tym ze to ma klzaky dole pri nabojoch. je to omnoho viac nachylne na spokodenie kamene atd.

ta vidla ma ine problemy ako toto...
24.08.2016 - 13:17:17
01
jammin presne si to zhrnul... tú rs1 som skúšal a to skrúcanie naozaj nie je niečo, čo by mi pri mojom jazdení vadilo, neriešime tu žiadny UCI world cup...

teraz sa skôr viac zamýšľam nad veľkosťou... skúšal som veľkosť L, bolo to fajn ale trošku som mal pocit že som natiahnutý, potom som skúšal M a tam som mal lepší pocit, ale zdal sa mi vizuálne dosť malý... tak som zmätený, či sa riadiť pocitom alebo tabuľkou... pri 185cm by som asi mal mať L :?:
24.08.2016 - 13:37:36
00
eloscilatore napísal:
jammin presne si to zhrnul... tú rs1 som skúšal a to skrúcanie naozaj nie je niečo, čo by mi pri mojom jazdení vadilo, neriešime tu žiadny UCI world cup...

teraz sa skôr viac zamýšľam nad veľkosťou... skúšal som veľkosť L, bolo to fajn ale trošku som mal pocit že som natiahnutý, potom som skúšal M a tam som mal lepší pocit, ale zdal sa mi vizuálne dosť malý... tak som zmätený, či sa riadiť pocitom alebo tabuľkou... pri 185cm by som asi mal mať L :?:

Fu ha a ja som chcel M a to mam 170cm. Kde si bol skusat?
24.08.2016 - 17:50:28
00
eloscilatore pravdaze kazdy vyrobca ma geometriu trochu odlisnu a nie len vyska je smerodajna ale vo vseobecnosti pri vyske 185 mi pride M naozaj male. 185 cm je podla mna "stredna" hodnota pre L velkosti. Ja mam 189 a jazdim XL a to mi velke nepripada.
24.08.2016 - 17:50:44
00
rastoBA napísal:
Fu ha a ja som chcel M a to mam 170cm. Kde si bol skusat?


skúšal u nás na predajni TRAX v OC mólo pezinok, myslenická 2 ;)

všetci traja jazdíme lectorov LC3-M, LC5-XL, LC6-L + jeden nový LC5-L máme na predaj, takže s vyskúšaním správnej velkosti nieje problém :D

jammin kolega má cca 185cm a jazdí M lebo má krátky trup a lector rámy su všeobecne dosť dlhé....tj rieši to dlhšou sedlovkou, proste nedá sa riadiť len tabulkami každý má iný pomer trup/nohy a teda dvaja ludia s rovnakou výškou môžu potrebovať rôzne velkosti rámov :)
24.08.2016 - 18:33:41
00
rastoBA bol som pozrieť Miša, keď sa ponúkol a myslím že som dobre spravil, super sme pokecali, porovnali, pojazdili, bol som tam 3 hodiny :D

spravil som si domácu úlohu okolo tých geometrii, tu máte porovnanie troch naj kandidátov... v niektorých parametroch sa totálne odlišujú, ale misopetrovic má pravdu, že ghosty majú dlhšiu hornú trubku

Prílohy:

Komentár súboru: Canyon Exceed
canyon.PNG
canyon.PNG 106 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cube Reaction
cube.PNG
cube.PNG 108.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ghost Lector
ghost.PNG
ghost.PNG 90.69 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2016 - 20:26:19
00
keyboard_arrow_up