Aké máte skúsenosti s camelbackom? Neviete poradiť čo sa oplatí kúpiť? Potrebujem, aby tam vošli aj nejaké veci (bunda,náradie,duše atď.). Ďakujem za radu.
07.02.2006 - 10:55:55
00
radšej hydropak-lacnejší. ale aby sa ti niečo vošlo odporučujem aj liquidator od trek sport. 2 veľ. ale sakel na vodu musíš dokúpiť. ja mám s 2l na vodu a asi skoro nič na iné veci. dám tam lepenie telefón kľúče lóva. zvonka mám sťahovacie gumy, dám za ne aj spojené bežky, alebo bundu. sktátka vojde mi do diery medzi mojími špeciálnymi lopatkami. :)
07.02.2006 - 17:35:53
00
Myslim ze ak chceš kupovať nejaký vak tak nekupuj original Camel ale nejaký iný a len kúpiš zásobník na vodu lebo ta cena za vak do ktorého sa zmestí aj viac ako voda sa mi zdá dosť prehnaná...
08.02.2006 - 13:37:27
00
ja mam uz druhy vak od author aj s vodnym rezervoarom a rozhodne ta to financne nezrujnuje pozri sa na ich stranku a je tam docela dobry vyber za dobru cenu
08.02.2006 - 13:50:52
00
Vozim camelbak blowfish. 9l / 13l objem na veci, 3l na vodu a potreboval by som nieco vacsie, aby sa mi tam voslo aj nieco viac ako zrkadlovka v brasni:) Ak nechces prenasat nejake objemy tak by mal stacit mule od camelbaku, a vseobecne okolo 9l ulozneho priestoru a 3l tekutin...
08.02.2006 - 14:40:29
00
Odporúčam pozrieť Hydrapak. Majú lepšie riešený úložný priestor ako Camelly a rezervoár je super. Dobre sa dá umývať a sušiť. Neodporúčam typy ako Kellys, Merida, alebo aj ten Author, lebo majú nedokonalé náustky a niektoré aj rezervoáre. Hydrapak stojí od 990.- Sk po 2790.- Sk a je tam 8 modelov. V Bratislave som to videl v Zanze.
Kontakt www.velotrade.sk


Naposledy upravil milanavi dňa 19.02.2006 - 20:07:07, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2006 - 21:40:42
00
ja som si v UK kupil vak od decathlonu, na nase ma vysiel asi ticku, strasne sa mi na nom pacilo, ze ma zipsom nastavitelny objem, a ked ho rozopnes tak sa tam toho zmesti celkom dost (asi 10l myslim, 2,5litra vody) a to sa mi na nom asi pacilo najviac, lebo vacsina vakov je len cisto na vodu a nejaku tu dusu k tomu, do tohto sa vklude nabalim na cely den a pritom to nie je batoh. co sa vodneho systemu v nom tyka, tak je z tych jednoduchsich, ale plne funcnych a vrece je dobre umyvatelne a rozopinatelne po celej sirke, ziadny kruhovy uzaver ako u camelu...a okrem toho vyzera drsnacky 8) mam presne tento co je na obrazku ale v cierno bielej kombinacii. ale na slovensku asi bude problem ho zohnat, len som tym chcel povedat, ze si vyber nieco kde nedas len lepiacu supravu a koniec :wink:

Prílohy:

Komentár súboru: decathlon rockrider 8
rockrider 8.jpg
rockrider 8.jpg 56.01 KiB thumb_up0thumb_down

13.02.2006 - 18:43:21
00
osobne preferujem Hydrapak pred CamelBakom prave kvoli tomu, ze hydrapaky sa otvaraju zhora tak, ze sa da rezervoar prevratit vnutrom von a tak ho umyt, vysusit.... a aj su o nieco lacnejsie, resp. za rovnaku cenu maju viac
17.02.2006 - 21:17:45
00
Hydrapak neviete kde v KE dostat kupit?M? dik jose
17.02.2006 - 21:41:12
00
Neviem, ale mozem ti vymenovat kam sa mas pozriet: Capricorn, Doka, Exisport, Bike House, Duplinsky, Vitezov dvor a Mlynska. Teoreticky Berg sport ale tam sa prilis bikingu nevenuju. (Dufam, ze som nevynechal nic doleziteho.)
18.02.2006 - 08:16:46
00
to pista

Dik
18.02.2006 - 19:13:50
00
HydraPak v KE maju v Meride na ul. Davida Feju, na hlavnej v sporte co je vedla XPherne, u ROLYho na mlynskej, v BergSporte na hlavnej...
CamelBak maju urcite v cyklodome a v meride...
u duplinskeho som videl len Scott vaky...
19.02.2006 - 18:13:01
00
Dufam, ze ma nezradite v Meride, ze som na nich zabudol a je to moj "domovsky" obchod. Jazdim Meridu od nich. :cry: :(
19.02.2006 - 18:43:16
00
Neviem, ci to je este aktualne. Ak ano, pripajam svoje postrehy, tipy a skusenosti:
- Snad najlepsi naustok ma Camelbak - jednoduchy a nevyteka ani zvyskove mnozstvo tekutiny, dostupne ND;
- Vodny rezervoar: c.1 Source Vagabond (www.source-vagabond.com, dodava rezervoary aj pre Deuter) - lepsie sa cisti ako Camel, jednoduchy a spolahlivy uzaver; c.2 Camelbak Omega - po 2-3 rokoch ale netesneni uzaver (min. 2 zname pripady);
- Univerzalny batoh: c.1 Source Vector, 3 + 10l, bezkonkurencne odvetrany chrbat a popruhy, YKK waterproof zipsy, ...; c.2 Camelack Blowfish (3 + 9/14l); c.3 Camelback M.U.L.E. (3 + 5-7l); ECO verzia Camelbak CloudWalker (2 + 20l).
Source Vagabont je na Slovensku malo znamy, ale robi vyborne hydro-vaky. Dovaza myslim ze Alpinus, Lipt. Mikulas (?).
04.03.2006 - 00:45:41
00
Source mozem tiez len odporucit - mam rezervoar typu Widepac so Z ventilom a obcas ho tak trochu testujem aj v nestandardnych podmienkach. :) Ked s nim idem na pesiu turu, pouzivam normalnu ochutenu perlivu mineralku pol napol s cistou perlivou mineralkou (ked idem na bike davam iontak), no a chvilami pozabudnem uvolnovat tlak z tych bubliniek tvoriaci sa v rezervoari, takze bublinky ho potom nafuknu na celkom slusny tlak a vzdy drzi poctivo aj po dvoch rokoch a z principu ako je konstruovany uzaver aj vzdy drzat bude (nehrozi strata tesnosti pouzivanim a opotrebenim) a co je asi este podstatnejsie - tlak drzi aj ventil a ziadny unik tekutin a kvapkanie z ventilu nehrozi. Kamos ma CamelBak a obcas mava problem s netesnostou ventilu (musi ho zamykat tym doplnkovym otocnym uzaverom aby mu z neho nekvapkalo) a to samozrejme nepouziva nic bublinkove vytvarajuce tlak, ale iba iontak alebo vodu... V kazdom pripade nie som odporca CamelBaku, ale minimalne rezervoar typu Widepack od Source-u je jednoznacne lepsi v oboch hlavnych bodoch:
1. v podstate neobmedzena zivotnost uzaveru (nehrozi opotrebenie tesnenia kedze tam ziadne ani nie je potrebne a nasledna strata tesnosti)
2. dokonaly pristup do rezervoara pri umyvani pohodlne celou rukou a to aj pre dospeleho chlapa s normalnou rukou a nie len pre jemnu zienku s malou rucickou (otvara sa cela vrchna strana rezervoara)

P.S. Ja som dostal pri kupe biku ako bonus batoh CamelBak BlowFish a som s nim velmi spokojny, lebo je velmi dobre vyriesene vkladanie rezervoaru a ma rozzipsovanim zväcsitelny objem ulozneho prietoru, ale mam k nemu predsa len jednu zasadnu vyhradu - nema vonkajsie popruhy a putka, cize nemozem nan nic upevnit zvonku a musim vsetko narvat dovnutra (ked sa to dovnutra nevojde, tak mam smolu alebo musim rozne improvizovat). A original rezervoar dodany s batohom som zatial nepouzil - pouzivam Source. 8)
04.03.2006 - 21:35:21
00
keyboard_arrow_up