laco ja si nič študovať nepotrebujem tak sa upokoj.ja len hovorím,že z pohladu obyčajných ludí ktorí sa nie z vlastnej vôle ocitnú v nejakom zriadení sa každý na to pozeral zo svojho pohladu.Ludi sa snažia vždy nejak prežiť hlavne v čase vojny.Ja tu neobhajujem žiaden režim.Karvaš bol národohospodár a nie obyčajný bankár.
28.08.2016 - 19:46:05
00
Dobre, Karvaš okrem toho, že bol guvernér národnej banky bol aj národohospodár a mnohí ľudia sa mali celkom dobre ( aj môj dedo). Však to, že niekto žije v diktatúre resp. vo fašistickom štáte ešte neznamená, že sa má zle. Keď sa darí, tak aj Kubánec sa má dobre. Aj za Franka sa plno obyčajných ľudí malo dobre. Svokor môjho kamaráta má v byte doteraz Frankov obraz. Ale v týchto zriadeniach je aj veľa rodín, ktoré sa nemajú dobre, ktorým niekto len tak zmizne. Alebo len tak zmizne celá rodina. A nie je to bezvýznamné číslo. Aj taký bol Slovenský štát. Veľmi dobre ho (Slovenský štát) vystihuje film "Obchod na korze".
28.08.2016 - 20:50:14
00
Buď sa ten štát vedome podieľal na hromadnej šikane + likvidácii časti SVOJHO obyvateľstva alebo nie.

Dumky o tom, akú plnú špajzu mala tá ostatná časť populácie, sú síce možné, akurát že vieme presne čo mnohokrát sledujú. Nie "vyvážený pohľad", ale urputne vylepšiť morálny profil toho štátu/režimu.

Presne na to mieri tá cynickaobluda, a nemá to nič spoločné s "čiernobielym pohľadom".


Naposledy upravil nimm_zwei dňa 28.08.2016 - 22:49:04, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2016 - 21:14:21
04
Hmm ... pekna ta prva veta ... A ako teda hodnotis nas sucasny stat, ktory umoznuje vycinanie exekutorskej mafie, kedy ludia koli malym dlznym sumam prichadzaju o strechu nad hlavou? Alebo Nemecko a "willkommenskultur" presadzovana vladou?
28.08.2016 - 21:40:08
00
MailoKE napísal:
Hmm ... pekna ta prva veta ... A ako teda hodnotis nas sucasny stat, ktory umoznuje vycinanie exekutorskej mafie, kedy ludia koli malym dlznym sumam prichadzaju o strechu nad hlavou? Alebo Nemecko a "willkommenskultur" presadzovana vladou?

aby som sa pridržiaval témy, a zároveň ti odpovedal skratkou:
aj 10 sociopatických exekútorov na krku je rádovo žiadúcejší stav, ako povinný transport v dobytčáku na smrť.
28.08.2016 - 22:35:10
00
mozno keby exekutori nebrali strechu nad hlavou ale odviezlii dobytcakom, bolo by to fajn..ci ako to chapat?
28.08.2016 - 23:09:08
00
Veľmi zaujímavá diskusia s dvoma historikmi Ústavu pamäti národa:
Diskusia Romana Michelku I. - Ústav pamäti národa thumb_up0thumb_down
29.08.2016 - 07:30:29
00
K tomu videu s názvom: Diskusia Romana Michelku I. - Ústav pamäti národa ...

... asi toľko:

"Roman Michelko, ktorý sa má stať novým členom Správnej rady Ústavu pamäti národa, nemá v ústave čo hľadať.
Tvrdí to poslanec za SaS Peter Osuský, podľa ktorého by bolo prekvapením, keby vládny Smer vybral do tejto inštitúcie niekoho, kto by nevyvolával trpký pocit a znechutenie.
Roman Michelko, jeden z apologétov mečiarizmu a obhajca prezidenta vojnového štátu Jozefa Tisa, je presne tým človekom, ktorý v Ústave pamäti národa nemá čo hľadať. Vláda Roberta Fica týmto návrhom podáva svedectvo o svojom mentálnom svete, ktorý ovláda cynizmus a absencia úcty k obetiam fašizmu a komunizmu,“ konštatuje Osuský.
Michelkovu nomináciu považuje poslanec liberálov za naplnenie príslovia "akí išli, takých našli".
Osuský je presvedčený, že nie vence, ktoré sa ostentatívne kladú na pamätníky počas slávností, ale personálne rozhodnutia počas všedného dňa vypovedajú o skutočnej povahe vlády.
„Vyzývame premiéra Fica ako navrhovateľa, aby kontroverzného pána Michelku nahradil renomovaným odborníkom so zrelými názormi a s dobrou povesťou. Tak, aby sme sa nemuseli za jeho vládny zbor zase len hanbiť," povedal Osuský. "Milovníci Tisa a komunisticko-eštebáckej zmesi ´národných síl´ pod patronátom HZDS a SNS hodnotovo reprezentujú práve to zlo, ktoré má ÚPN odhaľovať a pripomínať,“ uzatvára.
Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/7855560/roman-michelko-nema-v-upn-co-hladat-mysli-si-osusky-z-sas.html#ixzz4IhKBhmoD"


A ešte jeden blog o "kauze Michelko": https://dennikn.sk/blog/roman-michelko-do-ustavu-straty-pamati-slovenskeho-naroda/
29.08.2016 - 08:04:30
00
laco Hmm .... to nebolo k videu, ale k jednému z diskutujúcich. Bolo by vhodnejšie, komentovať obsah, ale o ten ty zrejme nemáš záujem, lebo to nepíšu v SME či DenníkuN. Mimochodom ... ďalší dvaja diskutujúci sú pracovníkmi Ústavu pamäti národa.
A ešte niečo. Stále čakám na to odborné vyjadrenie tvojho syna k problematike nemeckej ústavy ... Zabudol si ... či ...?
29.08.2016 - 09:21:31
00
Ty sa snažíš svojimi príspevkami vytvoriť atmosféru, že pravda sa vlastne nedá spoznať, že všetko môže byť inak a pod. Doterajšie pravdy treba skrátka spochybniť, vytvoriť informačnú neistotu, ... aby ľudia vlastne nevedeli, kde je sever. To sú praktiky konšpirátorov, praktiky (dez)informačnej vojny, ktorú v súčasnosti zažívame. Ja mám svoj vyhranený názor na svet. Preto si vyberám, čo budem čítať, čo budem počúvať. A vyberám si to slobodne. Pochybné zdroje skrátka ignorujem, nemám na ne čas a ani ho nechcem mať. Aj keď niekedy na ne zo zvedavosti kliknem. Môj svetonázor to však ani za mak nezmení.

Čo sa týka "nemeckej ústavy", nie som si vedomý, žeby som ti niečo sľúbil. Mňa "nemecká ústava" netrápi. Pre mňa je dnešné Nemecko dôveryhodná krajina aj keby nemalo ústavu (to je hyperbola).

... samozrejme, teraz sa tu objavia reakcie, že hohohó, Nemecko ... Nech.
29.08.2016 - 10:49:27
06
Nemeckú ústavu sme tu už dostatočne vyriešili. Mimocohdom, to znepkojovanie takými nezmyslami (kto to bude hľadať, rýchlo pochopí, ako to s ústavou bolo, aj prečo je dnešný zákon plnohodnotná ústava) – to je pekný príklad prejavu hybridnej vojny.
29.08.2016 - 11:33:20
01
nieco aktualne na temu sloboda
http://www.aktuality.sk/clanok/368645/olympionici-zimbabwe-neziskali-medailu-mugabe-ich-nechal-zatknut/
29.08.2016 - 18:17:16
00
Hmm ... "doterajšie pravdy" ... kedysi za ich naburavanie ludia koncili na hranici (Giordano Bruno ...). Lenze kde by bolo ludske poznanie dnes, keby tych, co okrem citania vedia aj rozmyslat, nebolo? Cierno-biele videnie sveta je pohodlne ... vsetko mame nalinkovane, nemusime namahat mozgove zavity ... radost vladnut takemu ... ehm ... narodu. Co sa nam nehodi do kramu, nazveme konspiraciou a je vymalovane!
29.08.2016 - 18:56:25
01
Príloha:
2016-06-21-25-rokov-po-1000x630-1.jpg
2016-06-21-25-rokov-po-1000x630-1.jpg 128.25 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2016 - 19:24:06
06
Takto nejako funguje politika. Keď štát pomáha, takto to obvykle dopadne...

Keď vláda povie, že vytvorí pracovné miesta, už aj vidím, koľko daní vyrabovali z firiem, ktoré by tých pracovných miest vytvorili bez štátnej buzerácie omnoho viac.

Prílohy:

Cyklotrasa.jpg
Cyklotrasa.jpg 76.89 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2016 - 20:19:44
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up