postav sa za bike, zatoc koleso a sleduj kotuc. hned musis vidit, ci sa vychyluje na niektoru stranu alebo ide pekne stredom zarezu na prasiatku.
06.05.2009 - 20:19:09
00
tak som si to premeral. nasiel som nejaky pristroj co pouzivaju sustruznici a tam pekne ukazalo ze kotuc hadze nie do stran ale od stredu. Proste disk nieje osadeny v strede. co teraz? odchylka je momentalne 0,57mm. Takze to treba posunut o cca 2 desatinky. Normalne uz je vydrate to prasiatko ale stale to skripe. Takto sa to bude triet do nekonecna.
06.05.2009 - 20:51:40
00
to by nemalo mat ziadny problem ked kotuc hadze trochu do predu... mne hadze predny tak o milimeter brzdi to paradne nevydava ziadne zvuky nic.... a zadny mi ties hadze samizda trosku...
06.05.2009 - 21:03:21
00
neviem nakolko si zdatny ale supni medzi redukciu a prasiatko nejake tenke podlozky a mas to
06.05.2009 - 21:08:47
00
JJ. Ja som dost zdatny. Ma to aj napadlo. Len som cakal ci to niekto navrhe. Kdesi som cital ze vsetky tie spoje musia dokonale sediet. Preto to dokonca frezuju aby to dokonale sadlo.
Som sa obaval ci je to vhodne riesenie kedze tie podlozky to vsetko narusia. Mozem to teda vypodlozit? Nejake kalene ozaj tenke podlozky sa snad najdu.
06.05.2009 - 22:47:25
00
vidla a zadna stavba sa frezuj aby brzda lepsi sadla a nebola skrizena. podlozkami zmenis akurat vysku. ja uz som podobne veci robil a vzdy to fungovalo a nic sa nepokazilo. hlavne sa nebat takych veci ale s rozumom
07.05.2009 - 13:11:25
00
no uz viem kde je chyba. ono sa mi naklana koleso do stran. ked trochu poskocim alebo ho staci len tak na sucho vychylit do strany tak sa vychyluje aj kotuc. a v tedy to tak neprijemne zavrrzga. ale to iste robi aj na inych bicykloch tak neviem. inac vsetko je nove. kotuc nehadze do stran.
21.05.2009 - 14:11:59
00
ja som zistil aka je u mna chyba. Trasenie zabezpecuje slaba vidla takze s tym nic nespravim a to suchanie kotuca o platnicku to ze naboj ma jednu polohu kde sa uchytava na vidle a ked som ho trochu potocil tak uz je kotuc v strede.
21.05.2009 - 14:37:51
00
no a teraz vaznejsia tema.
Ked som zlozil to prasiatko tak som si vsimol ze prakticky sa mi pohybuje len jeden segment. Ten druhy je uplne vnutri. A pohybuje sa len ozaj chlpok pri zabere o kotuc. Tak reku idem to pozret. Zlozil som segmenty a zavolal kamosa nech cekne ci sa pohybuju piestiky. Zatial co som pumpoval packou u riaditok tak on mi hlasil, ze sa nic nedeje. Ale my blbci sme vytlacili jeden piest von. unikla kvapka kvapaliny a ked som ho zatlacil nas5, zlozil vsetko ako patri tak to zabublalo a koniec. Brzda nejde. bude tam vzduch.
Tymto asi nehladam ani tak radu ako poucenie. Ked sa dve lamy pustia do roboty hotove A JE TO :D. servis to isti.
Vlastne by ma zaujimalo ci je normalne ze pracuje iba jedna strana. Mam aj foto. Asi ho prilozim neskor. Proste daco mi tam nesedi. Oi. aj ked tam je vzduch nemalo ba to aspon trochu brzdit? sice pruzit ale aj tak. Vobec to nic nerobi teraz. packa je bez odporu aj po opakovanych stlaceniach. uuu

Prílohy:

Komentár súboru: takto to vyzeralo este pred mojim zasahom. ako znazornuju modre sipky. ten spodny segment vobec nereaguje. je to v poriadku?
pred.jpg
pred.jpg 348.91 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil marekzcke dňa 21.05.2009 - 21:20:47, celkovo upravené 1 krát.

21.05.2009 - 18:50:23
00
ja mam tiez podobny problem, mam tam tiez nejake AVID-y na prednom a ked idem tak vydava taky divny zvuk ako keby sa tam trelo to lanko (su mechanicke) o nieco alebo ako keby bol krivy kotuc...poradte pls tiez
21.05.2009 - 20:25:53
00
Co moze sposobovat pri dobrzdovani zadndho kolesa rezonanciu brzd (hucanie,skriekanie brzdy)?Mam slx brzdy aj kotuc, kotuc je ok,platnicky su sintrovane,ale este v poriadku.Ten zvuk mi to nerobilo az z nicoho nic. Kotuc dotiahnuty, sroby na brzdach taktiez,prasiatko vycentrovane,platnicky nie su mastne..co s tym?
31.08.2016 - 13:40:27
00
Moze byt spinavy, zamasteny kotuc, kedze ti to predtym nerobilo. Alebo uz je dost zodraty a rychlejsie sa prehreje a preto skrieka. Mne to robilo na kotucoch, ked sa prehriali. Odkedy mam IceTech, tak mam klud.
31.08.2016 - 16:17:22
00
Dobré je skontrolovať aj prípadnú vôľu na hlavovom zložení..
05.09.2016 - 18:42:55
01
keyboard_arrow_up