http://www.cas.sk/clanok/448264/martinovi-takmer-vypadli-oci-z-jamok-tohto-kreativneho-vodica-z-presova-by-nechcel-stretnut-ziaden-cyklista/#
13.09.2016 - 08:23:18
01
Jedna kazdodenna skusenost. Ak niekto pozna tu krizovatku, tak mi to vysvetli:-)
Na obrazku je aj tabula ako vedu vsetky tri pruhy, cize dva lave pruhy (okrem ineho) vedu rovno na k mostu Apollo. Preco sa nikto nikdy nepostavi do toho laveho pruhu a je volny? pritom je tam kratka zelena. Je to krizovatka Kosicka - Prievozska (tak sa tusim vola)... zamyslam sa nad tym kazdy den a nejde mi to

Prílohy:

IMG_20160913_171034 (1).jpg
IMG_20160913_171034 (1).jpg 542.69 KiB thumb_up0thumb_down

14.09.2016 - 15:17:09
01
Ja sa radím vždy do toho voľného ľavého pruhu keď idem rovno. A to nie som ani Bratislavčan, že by som poznal všetky križovatky a pruhy. Myslím si, že toto je iba o common sense... bohužiaľ...
Ďalšie miesto, kde je krásne vidieť kto nemá v hlave nič je koniec Bajkalskej medzi Prístavným mostom a Lukoil :D
14.09.2016 - 16:07:12
00
Poznam, tiez som si vsimol a odpoved rovnako nepoznam. :-)
14.09.2016 - 16:08:06
00
To je tam permanentne. To sa skor nacpe vychcanec do buspruhu vpravo a obehne ich vsetkych...
14.09.2016 - 17:15:52
00
To je nic. Mam pojazdenu celu BA. Najvacsi vychcalkovia su taki, co jazdia s mimobratislavskymi znackami lebo vedia, ze priemerni vodici ich vzdy pustia pred seba v domneni, ze nie su miestni, nepoznaju mesto a zmatkuju. Ale mysickuju ako majstri sveta. Bez smeroviek samozrejme. Ale v podstate su to chudaci. Kupia si lacne pozemky volakde na periferii mesta kde maju svoj trapny domcek snov a potom si nahanaju cas a nervy v kazdodennych zapchach. Pripadne robia celej rodine taxikara. Na polutovanie. :-)
14.09.2016 - 18:16:05
02
RIP
http://www.topky.sk/cl/100370/1575029/Tragicka-nehoda-v-Zakopci--Zrazka-auta-s-cyklistom--zomrel-muz---29-
16.09.2016 - 00:47:55
00
Ta tabula nie je velmi stastna, mnohi ju prehliadnu a ten lavy proste povazuju za odbocovaci, preto don nejdu. Ani na vozovke ziadne znacenie nie je, takze kto pozna pozna a ostatni sa spravaju ako ovce pred nimi...
16.09.2016 - 06:45:24
00
Problém častokrát je aj to, že zvislé značenie je umiestnené neskoro (krásny príklad je Bajkalská pred križovatkou s Vajnorskou smer Jarošova), v podstate až pri delení jednotlivých pruhov, chýba náväznosť značenia pri naväzujúcich križovatkách (snáď jediná, čo poznám, že je označená, je Jarošova-Kukučínova-Čabelkova križovatka) a potom zbytočne vznikajú zmätky..
16.09.2016 - 12:02:44
03
Pietro_SK napísal:
Problém častokrát je aj to, že zvislé značenie je umiestnené neskoro (krásny príklad je Bajkalská pred križovatkou s Vajnorskou smer Jarošova), v podstate až pri delení jednotlivých pruhov, chýba náväznosť značenia pri naväzujúcich križovatkách (snáď jediná, čo poznám, že je označená, je Jarošova-Kukučínova-Čabelkova križovatka) a potom zbytočne vznikajú zmätky..

Neviem co mas na mysli. Navestidlo je na Bajkalskej umiestnene spravne. Skor by to posobilo zmatocne, pretoze je tam odbocenie k plavarni a do toho sa pripaja jeden pruh od benzinky. Ze tam vznikaju kolony nie je preto, ze by bola tabula neskoro. Jednoducho chce ist vela aut rovno. Prekvapuje ma skor, ze este nikoho nenapadlo rozsirit Jarosovu na 4 pruhy. Ale je rozdiel porovnavat tuto krizovatku s tymto pripadom, ked tam auta mastia cez 80 km/h.
17.09.2016 - 08:16:00
00
Dnes som si bol zabehat pri dedinke mojich starych rodicov. To znamena cez pole, ale kusok aj na ceste 3. triedy. Aj ma dazd zasiahol a som zmokol do nitky, ale to neva...
Ako si tak bezim na ceste, zrazu zastavil typek na bielom Mercedese ML, ci ma nema zobrat do mesta.
Ja som zdvorilo odmietol, ale aj touto cestou dakujem za ochotu! :bow:
Typek bol fakt ochotny posadit do auta zablateneho a zmoknuteho bezca... Nemam slov, ze takyto ludia este nevymreli...

Este raz dakujem, ale ajtak som si uzival ten dazd a bral som to ako pripravu na Oravaman... :-)
17.09.2016 - 23:51:47
021
Jediná smutná vec na tom všetkom je to, že takéto konanie by malo byť normou, zatiaľ čo sa asi zhodneme, že je to stále častejšie už len výnimkou. Možno len v tejto modernej civilizácii dávame deťom málo vzorového správania a sami si devastujeme u nových generácií vnímanie správneho.

Včera som išiel cez Kramáre autom a zo Stromovej mali červenú. Stojace auto tam obchádzal na cesťáku na drzovku nejaký pán, čo by ani nebol taký neobvyklý obraz, keby sa za ním na žiletke v detskom rozmere neprepletal medzi autá asi 12 ročný chlapec, obaja išli na červenú a bez mihnutia oka takto vošli na hlavnú cestu. Prepánajána, čo treba urobiť? Chodilo mi hlavou - čo keby tam stál policajt? Zabaviť oba bicykle a dať tomu *****..tému fotrovi 1000€ pokutu? Potom im povedať, že majú týždeň na rozmyslenie a nech prídu povedať na inšpektorát ako si predstavujú v budúcnosti svoje správanie na cestách? Aké iné veci učí tento otec svojho syna? Som si istý, že ten chlap má aj vodičák a pochybujem, že by nevedel, čo by mu za volantom hrozilo za jazdu na červenú. Zlý príklad, zlý príklad ničí túto civilizáciu.
19.09.2016 - 06:43:27
05
neviem presne ktorá je stromová ale tam volakde chodím na červenú aj ja ... a to tak že pred križovatkou vyjdem na chodník (samozrejme ak tam nie sú chodci) a po zelenej chodeckej prejdem semafór
19.09.2016 - 12:27:30
00
V poslednom case si vsimam ze vela bajkerov robi hanbu a chodi na cervenu, resp kaslu na vsetky predpisy. Neviem preco ale hlavne ziletky. Asi preto ze maju na cestach asi viac najazdene ... Nuz a potom sa nemozeme cudovat ze soferi nas maju na haku ked vidia samovrahov ako si to sinu na cervenu.
19.09.2016 - 13:12:21
01
V nedelu rano dalsi zazitok s retardom za volantom.


Krizovatka tvaru + s tym ze hlavna cesta je smerom vpravo (https://www.google.sk/maps/@48.1984386,17.1347097,3a,75y,47.98h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNa5soY-z160rVigReBBhhw!2e0!7i13312!8i6656?hl=en alebo cez skracovac - http://dopice.sk/ig7). Kedze som siel rovno, neukazoval som ziadny smer, v dialke za chrbtom som registroval bliziace sa vozidlo (je to cesta s velkou frekvenciou cyklistov a malou frekvenciou aut). Na hranici krizovatky som pribrzdil a pomaly do nej vosiel, kedze kvoli krikom nevidiet s predstihom, ci sa po hlavnej ceste neblizia z protismeru vozidla, ktorym by bolo potrebne dat prednost. To uz zakvilili brzdy a trubenie tmaveho Audi z lavej strany za bikom. Retard spoza mna ma v krizovatke dobehol a rozhodol sa ma v krizovatke predbehnut ale nepocital ze idem rovno po cyklo tahu (on siel po hlavnej smer vpravo). Za krizovatkou este pribrzdil a zacal v aute rozhadzovat rukami a nadavat, ked som chcel k nemu podist, tak pridal a ufujazdil. V aute mal aj male deti. Tolko na temu davania prikladov do zivota.


Naposledy upravil MageZ dňa 19.09.2016 - 13:43:52, celkovo upravené 1 krát.

19.09.2016 - 13:15:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up