no ale aké si doteraz nenapísal :) a súhlas s fixkou...už to tu v tých testoch Imro tisíc-x napísal, že treba regulovať, rozopínať a podobne...keď ti je teplo, tak vrstvi inak...

myslieť si že po intenzívnom výkone prídem domov suchý je naivné...my sme teraz boli na výjazde, hore na kopci sa všetci prezliekali do suchého, zjazd bol tiež celkom na zapotenie, ale na terase na pive sedeli chalani aj tak ako cibule a ich drkotalo...nie všetko je také funkčné ako sa to tvári na papieri :)
26.10.2016 - 10:09:15
02
presne to vrstvenie je dolezite. Ja napr v tychto teplotach nosim funkcne tricko (to dierkovane- sportful thermodynamic light), plus navleky na ruky (lebo nemam kvalitne dlhe termo a bez navlekov by mi bola zima na ruky), na to si dam kratky dres a na tom mam neprefukavu a nepremokavu tenku bundu sportful fiandre light rain. Ten dres som zacal nosit prioritne kvoli vreckam kedze bunda nema zadne vrecka ale nakoniec som zistil ze je to vyborne na zadrziavanie potu. Teda funkcne tricko mi odvadza pot do dresu ktory ho udrzi a pomaly schne a tym padom nemam na tele nic mokre ani bunda nie je mokra (mierne z vnutra od dresu). Objednal som si teraz dlhe funkcne tricko endura a chcem ho vyskusat rovno pod bundu fiandre (vrecka dresu asi nahradim podsedlovou kapsickou). Som zvedavy ci sa ten pot nebude kondezovat pod bundou a nebude ma to viac chladit. Ak ano dam si na funkcne tricko este dres. Kazdopadne je pravda ze kvalitne funkcne pradlo je zakladom v tomto chladnom pocasi a netreba zabudat na spravne vrstvenie.
26.10.2016 - 11:24:59
00
Ahojte...má niekto skúsenosť,či sa dajú návleky na tretry použiť aj na obyčajnú obuv(tenisky) ? Resp.či sa nepoškodia na pedáloch. Alebo existujú návleky na obuv? Nie na tretry.
31.10.2016 - 20:23:03
00
existuju aj navleky na obuv - tretra je uzka a navlek sa mi na sirku na tenisku nevosiel.
31.10.2016 - 21:04:02
00
Ked som zacinal tak som na tenisku natiahol navlek. Myslim ze to bol taky neoprenovy od Force, ale podla toho aky si chlap tak noha 11-12?hmmm
01.11.2016 - 08:43:49
00
Ale aky si mal navlek? Taky isty ako mas na normalne tretry?

A nohu mam niekde medzi 13 a 14, ale minuly tyzden som kupoval navleky pre moju polovicku, tak som to mohol skusat.
01.11.2016 - 09:13:39
00
Ja som kupoval navleky na tretry a sedia na topanky značky 5.10 jak poltopanky tak aj cele a to su teda bomby topanky. Značka FORCE ale o cislo väčšie. Ináč v obchode som to skúšal.
01.11.2016 - 11:35:55
00
Nooo 13-14 to uz je dlaba ;) , zober asi najvacsie cislo od Force nestoja tolko a vyskusas
01.11.2016 - 12:40:17
00
Ja som sa do toho nejako divne zamotal. Mam najvacsie od Force a som s nimi spokojny, ale po 1000km zacina praskat sitie, takze na vianoce asi prubudnu druhe a uz nie tie DRY, ale nieco co aj trochu dycha.
01.11.2016 - 12:56:29
00
No som zvedavý ako sa toto bude správať pod bundov ci to bude mokré alebo pot prejde na bundu Hmmmm

Prílohy:

IMG_20161104_144722.jpg
IMG_20161104_144722.jpg 527.26 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2016 - 14:55:23
00
Tak vrch tela mám vyriešený, zobral som tú bundu Gore Phantom 2.
Zatiaľ som ju mal síce len na jednom výjazde (teplota od cca 10st. do 4st.) a úplná spokojnosť.
Hore dlhším kopcom som odopol rukávy a trocha rozopol a nebolo mi vôbec nejak horko.
Dolu kopcom som nahodil rukávy a zapol sa a nič neprefukovalo. :)

Mal som na sebe funkčné tričko X-bionic accumulator na tom letný dres s krátkym rukávom a na tom tú bundu.
Ideál oblečenie :) Jedine do chladnejšieho počasia od cca 2-3st. a menej by som namiesto toho letného dresu obliekol asi nejaký zateplený dres s dlhým rukávom (musím kúpiť).
A super, že som vôbec nemal spotený chrbát alebo niečo podobné. Nedá sa to porovnať s bundou z lidla teda :lol:
V tej som mal chrbát prepotený už po pár km..
Dublinboy dík za radu ohľadom bundy, je to fakt dobrá voľba :y:

No ale chcem sa opýtať, potrebujem kúpiť niečo teplejšie na nohy.. asi nejaké zateplené čapáky. Najlepšie aby som nemusel pod ne dávať nejaké ďalšie termo prádlo.
Chcel by som to na teploty cca 12st až 0st. V mraze jazdiť asi nebudem.

Cena ideálne okolo 100€.
Mal som vyhliadnuté tieto Castelli http://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/dlhe/castelli-nanoflex-2-trakove-nohavice.html no píšu, že len do 6 stupňov.
Prípadne potom niečo takéto? http://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/dlhe/castelli-sorpasso-trakove-nohavice.html
Ale tam už cena stúpa
Ď.
04.11.2016 - 19:47:33
03
a tieto nema niekto skusenost? ked uz amazon sem posiela zadarmo, ktore z tych Gore stoja za to
https://www.amazon.de/gp/product/B00IWXC0DW/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF&th=1&psc=1
04.11.2016 - 21:09:58
00
Mik98 napísal:
No ale chcem sa opýtať, potrebujem kúpiť niečo teplejšie na nohy.. asi nejaké zateplené čapáky. Najlepšie aby som nemusel pod ne dávať nejaké ďalšie termo prádlo.
Chcel by som to na teploty cca 12st až 0st. V mraze jazdiť asi nebudem.

Vo vseobecnosti na tie teploty su pre mna zateplene capaky s vlozkou idealna volba, aj ked 0st je skor kratkodoby dolny extrem. Ak je celodenne pod cca. 3st, vtedy uz radsej zateplene s membranou.
Rozdiel urcite bude aj v materiali (druh, hrubka), ktory pouzivaju jednotlivy vyrobcovia - na zakladne porovnanie by sa dala pouzit hmotnost vyrobku, ak je uvedena.

Ak chces nieco lacnejsie pozri slovenske znacky Top-bikewear, Nyna, pripadne cesky Kalas.
04.11.2016 - 21:50:05
00
ja mam tie castelli nanoflex, ale kratke a nad 15°C by som si ich nedaval, mozno ak by bolo zamracene a fukal by silny studeny vietor
04.11.2016 - 21:53:57
00
Minulu zimu som nosil gore element ws tie ktore si daval v linku aj pri -5 a uplne v pohode a aj ta cena na amazone je fajn
05.11.2016 - 07:48:17
00
keyboard_arrow_up