pouziva tu niekto zvas trekbuddy? potrbujem rady pre mojho znameho ktory si zriesil fon z externou gps. Ja som verny symbianovskemu smartcomgps a 99%spokojnost.

v tom trekbudy by ma zaujimalo ako je to zo zoomovanim map a ci sa neda niako docielit rychlejsie posuvanie po mape (pri prehladavani)


nech znamy pise dotazy na toto forum http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/viewforum.php?f=13 autor programu (kruch) je cech, takze jazykova bariera odpada
19.01.2008 - 22:29:22
00
Stal som sa používateľom Nokie 6300 a je v nej zabudovaná aplikácia Navigate. V príručke som o tom nič nenašiel. Vie mi niekto poradiť?
19.01.2008 - 22:36:56
00
pouziva tu niekto zvas trekbuddy? ... ako je to zo zoomovanim map a ci sa neda niako docielit rychlejsie posuvanie po mape (pri prehladavani)

zoomovať nevie, stále zobrazuje mapu 1:1. dajú sa vytvoriť atlasy, kde máš viac vrstiev a prepínaš medzi nimi. vtedy môžeš mať povedzme jednu mapu v rôznych mierkach a používať to ako zoom. posun po mape záleží od veľkosti jednotlivých rezov a od schopností telefónu. viac nájdeš naozaj vo fóre, odkaz tu už niekto dával. ja používam trekbuddy asi pol roka a som spokojný. využívam prakticky len záznam trasy, takže by som sa zaobišiel aj bez máp, ale mám aj nejaké mapy(prevažne klasické turistické) ;)
20.01.2008 - 15:04:46
00
joko: tipujem, že k tomu potrebuješ externý gps modul...
20.01.2008 - 15:06:14
00
Stal som sa používateľom Nokie 6300 a je v nej zabudovaná aplikácia Navigate. V príručke som o tom nič nenašiel. Vie mi niekto poradiť?


"Navigate"... .... a nebude to skôr nejaká nová aféra? Watergate, Irangate, Navigate?
20.01.2008 - 21:13:01
00
Zdravim,

chcem sa opytat ake GPS aplikacie pre mobily v JAVE pouzivate a ake mate s nimi skusenosti. Ja poznam len TrekBuddy a teraz som si stiahol VlkGPS. Aj ked mam PDA-cko s GPS objednal som si externy Bluetooth GPS modul i-Tec a chcem sa s tym trochu pohrat. Zvazil som to tak ze externy modul z mobilom bude lepsie riesenie pre zaznam tracklogov a jednoduchsiu navigaciu ako sa vsade tahat z PDA-ckom kde hrozi poskodenie a pod. Budem vdacny za kazde info.

Majte sa
Sanc0

PS: Modul mi dorazi zajtra. Po odskusani budem referovat o poznatkoch.
03.03.2008 - 22:38:48
00
Zdravim

Tak som sa s tym trochu pohral povedal by som nasledovne. TrekBuddy v najnovsej verzii splna takmer vsetko co by clovek na navigaciu potreboval. Vie zobrazovat polohu na mape, vie zaznamenavat pohyb do TrackLogu a ukladat ho, v novej verzii vie aj nacitat TrackLog a navigovat po nom ako po route. Kto ma radsej nemapovu navigaciu tam odporucam VlkGPS. Na geocaching je asi najlepsi HandyGeocaching. Pekne navigovanie ku cache, vymakane je stahovanie informacii o cache priamo z netu v terene. Skusal som to, je to super. Objavil som este jednu zelkom zaujimavu aplikaciu , ale tam som to este poriadne neprebadal ale vyzera to zaujimavo. Vola sa to MapNav a stranka autora je tu: http://mapnav.spb.ru/site/index.php
08.03.2008 - 16:15:10
00
Kúpil som si k mobilu GPS bluetooth modul a to ma donútilo vyrobiť si nejaké (pre tých, čo toto slovo nepoznajú, tak niaké) mapy, s ktorými sa chcem podeliť. Je to oblasť medzi Košicami a Krompachmi.

Jedná sa o atlas pre TrekBuddy. Podkladom sú mapy VKÚ zoskenované na 200 dpi. Z nich je vyrobený atlas s 3 vrstvami (zoom 1, zoom 0,75 a zoom 0,5).

Priložená je aj taká istá mapa pre ruský program MapNav.

Link na stiahnutie: http://www.subory.sk/download/149489/J2 ... mpachy.rar
03.06.2008 - 22:33:52
00
Kúpil som si k mobilu GPS bluetooth modul a to ma donútilo vyrobiť si nejaké (pre tých, čo toto slovo nepoznajú, tak niaké) mapy, s ktorými sa chcem podeliť. Je to oblasť medzi Košicami a Krompachmi.

Jedná sa o atlas pre TrekBuddy. Podkladom sú mapy VKÚ zoskenované na 200 dpi. Z nich je vyrobený atlas s 3 vrstvami (zoom 1, zoom 0,75 a zoom 0,5).

Priložená je aj taká istá mapa pre ruský program MapNav.

Link na stiahnutie: http://www.subory.sk/download/149489/J2 ... mpachy.rar


Ahoj, ako si sa dajú spraviť mapy pre TB s rozličným zoomom ked je pôvodná mapa zoskenovaná len v jednom rozlišení? Mne tie mapy zobrazuje stále v rovnakej mierke. Pokúšal som sa rozrezať ich v TBcutteri v inej veľkosti kachličiek ale stále je to to isté.
05.06.2008 - 07:27:22
00

Ahoj, ako si sa dajú spraviť mapy pre TB s rozličným zoomom ked je pôvodná mapa zoskenovaná len v jednom rozlišení? Mne tie mapy zobrazuje stále v rovnakej mierke. Pokúšal som sa rozrezať ich v TBcutteri v inej veľkosti kachličiek ale stále je to to isté.


Píšem, že je to atlas s troma vrstvami. Každá vrstva je vlastne iná mapa.

Tie tri mapy som nazval zoom 1, zoom 0,75 a zoom 0,5. Zoom 1 je pôvodná mapa o rozmeroch napr. 10000 px x 10000 px. Zoom 0,5 si vyrobím v nejakom grafickom programe tak, že pôvodnú mapu zmenším na 5000 px x 5000 px. Podobne vytvorím aj zoom 0,75, t.j. 7500px x 7500 px. Pôvodnú mapu, zoom 1 mám skalibrovanú. Ostatné dve musím skalibrovať nanovo, ale keď si verím v matike, tak kalibráciu podľa prvej prepočítam a prepíšem údaje v map súboroch. Potom z týchto podkladov vytvorím pre TB mapy a z nich poskladám atlas. To už ale podľa návodov od Krucha na TrekBuddy.

BTW, až teraz som si uvedomil, že tie názvy zoomov sú trochu mimo misu. Podľa vyššie uvedeného by sa mapa zoom 0,5 mala logickejšie volať zoom 0,25 x.
05.06.2008 - 08:05:49
00
takže ja keď si tie pôvodné mapy zväčším vo Photoshope alebo Fireworkse, tak by mi to malo po rozrezaní teoreticky aj upraviť mierku v Trekbuddy.. vyskúšam..
05.06.2008 - 08:27:10
00
takže ja keď si tie pôvodné mapy zväčším vo Photoshope alebo Fireworkse, tak by mi to malo po rozrezaní teoreticky aj upraviť mierku v Trekbuddy.. vyskúšam..


Zväčšovaním mape (obrázku) na kvalite nepridáš, to by som nerobil. Najprv treba mať dobrý podklad, originál. Ten bude zároveň najväčším zoomom. A tento podklad potom môžeš zmenšovať. Kým niečo budeš robiť, zamysli sa najprv nad tým.

Len poznámka na ilustráciu, prečo sa najprv treba zamyslieť a problém rozanalyzovať (ale to nie v zlom):

Písal si: Mne tie mapy zobrazuje stále v rovnakej mierke. Pokúšal som sa rozrezať ich v TBcutteri v inej veľkosti kachličiek ale stále je to to isté.

Otázka: Prečo je to to isté? Odpoveď: Máš list štvorčekovaného papiera a nožnice. Na akokoľvek malé obdĺžničky ho rozstriháš, štvorčeky ti ostanú rovnako veľké. Keď chceš urobiť menší zoom, musíš hľadať cestu, ako sa tie štvorčeky môžu zmenšiť.

Prosím, aby si to nepovažoval za nejaké mentorské poučovanie, to nebolo cieľom.
05.06.2008 - 10:49:17
00
[quote=""][/quote]
no veru múdro hovoríš, až mi je to divnô.. :P
asi to bude aj rozlíšením displeja mobilu, lebo mi tú istú mapu zobrazuje na každom mobile v inej mierke. Na N6300 mám mierku 900m a na N70 mám 700m.
05.06.2008 - 10:56:38
00

asi to bude aj rozlíšením displeja mobilu, lebo mi tú istú mapu zobrazuje na každom mobile v inej mierke. Na N6300 mám mierku 900m a na N70 mám 700m.


Tomu nerozumiem.

Ale pozeral som tvoju webovskú stránku a vyzerá veľmi zaujímavo. Mám kladný vzťah k vareniu, tak som si ju pridal medzi obľúbené.
05.06.2008 - 11:03:00
00
je to tak. Tá istá mapa na rôznom dipleji iná.. pýtal som sa aj autora TB, vraj sa s tým nedá nič robiť.
05.06.2008 - 11:05:40
00
keyboard_arrow_up