nno... mam 120kg, kupil som rocny bajk s MT2... hned na prvej jazde som ich uvaril... packa zadnej brzdy si robi co chce, ako sa zobudi...aj napriek x-nasobnemu odvzdusnovaniu... raz je makka, raz je tvrda, proste nevyspytatelne... ked som ich uvaril druhy krat, ako keby sa snad odparil komplet olej v hadicke, lebo packa uuuplne zmakla, nasledne naplnenie olejom ukazalo, ze olej sa kamsi podel...aaale netecie ani z prasiatka ani z packy....
Dal som im este sancu, povodne /zrejme akesi semi metallic/ platnicky som vymenil za BBB syntre, brzdi to so mnou o dost lepsie, ale este som im nedal zabrat tak ako predtym.
Nic to nemeni na tom, ze packy maju dlhy chod, su bud makke, alebo tvrde, alebo gumenne, len nie take ako by som chcel.. okrem toho, ze mam male dlane a prsty, packa je prilis daleko od gripov, ledva na nu dociahnem... sice sa da nastavovat, ale kedze si zmakkne kedy sa jej zachce, nemozem ju priblizit ku gripu, lebo potom ju stlacam az na grip...
Co dodat... rozhodujem sa .. SLX, XT, alebo Sainty...
Mimochodom, kdesi tu bolo porovnanie brzdneho ucinku SLX a XT a je totozny. SLX je teda ekonomickejsia varianta.. rozdiel oproti XT je len v tej skrutke resp. zavlacke na prasiatku a nejakej nastavovacej skrutke na packe...skumal som to v nedelu, nejake extra zmeny sa tou skrutkou dosiahnut nedaju. Packy su oproti MT2 kratsie, chod je citlivejsi, ovladatelne v pohode jednym prstom... a nadherne na ne dociahnem aj s mojimi kratkymi prstami...
14.07.2015 - 12:01:21
00
no vcera som chcel napisat o Badyho pribehu ale predbehol ma :-) ..... pisali sme si pred casom ohladne toho lebo mame identicke bajky akurat ja som na mojom hned v predajni dal vymenit Magury MT2 za XT-cka..... bolo mi to poradene tu na fore a tak som teraz rad ze som posluchol..... navyse som tie Magury predal ako fungel nove za 60 evry takze ma nakoniec tie XT-cka vysli na o tolko menej.... akurat som vtedy nereisil kotuc a mam tam Shimano RT66 a zacal mi cinkotat takze coskoro tam pojdu RT 86 ICE......
inak s brzdami XT velka spokojnost...maju cca 1200km a vsetko je jak ma byt :-)
14.07.2015 - 12:27:45
00
bady007 ako pises, rozdiel je v tom srobiku ale jeho funkcia je jasne viditlena ked s nim krutis ....a podla mna tiez absoutne jasne zbytocna. Totiz dosiahnes s nim to ze packa sa kusok oddiali a cela draha o ktoru sa oddiali nerobi potom vobec nic(mrtvy chod), brzdit zacne az v tom mieste kde pred tym. Takze SLX staci. Este je rozdiel v samotnej packe XT ma odliatok, SLX je ohybana z plechu ale to je detail. Strmen je rovnaky, odliatok aj keramicke piesty. Skor by ma zaujmalo aky je rozdiel medzi aktualnymi XT MY2012 vs uplne nove XT MY2016. Kedze sa zmenil aj strmen aj cela paka. Ale skor to bude len evolucia ako tak pozeram, revolucia bol MY2012.
14.07.2015 - 16:31:29
00
Ja som vďaka tomu šroubiku dosiahol chod podľa predstáv - ale dokupoval som ho zvlášť k slx
14.07.2015 - 21:09:23
00
Ja som vďaka tomu šroubiku dosiahol chod podľa predstáv - ale dokupoval som ho zvlášť k slx

ahoj, das tip kde sa da zohnat?
02.09.2015 - 15:34:45
00
Toto SHIMANO Ersatzteil Y-8VC98020, EINSTELLSCHRAUBE BL-M785 || Shimano Code: Y8VC98020 (Y-8VC98020)
Odtialto: bicikli.de
Za 1,77€ kus.

Inac by to mal teoreticky vediet kazdy rozumny servis s kontaktom na shimano.
02.09.2015 - 16:04:25
01
Vdaka pozeral som to predtym na nete cena 2e no slovensky obchod ziadny a v cechach nedostupny tovar
02.09.2015 - 21:45:20
00
Paul lange Oslany to bude na 99% vedieť zohnať
02.09.2015 - 21:46:24
00
Neterba moc spekulovat , staci ist do zeleziarstva je to srob m4x12 (pdf nakres)
03.09.2015 - 07:10:01
01
cawte...ja mam magury a zatial su ok....beham po karpatoch kade tade a este som ich neuvaril......a taka otazocka pre zihadlo= co je u teba jeden dlhsi zjazd?ked si tu spomenul ze po jednom si ich uvaril....dik
11.01.2017 - 17:41:01
00
Nevravím, že v Karpatoch nie sú určite pekné single a aj zjazdy, no je to nižšie pohorie, skús ísť napr niekde do Fatry, alebo napr. aj Vtáčnik vie dobre otestovať komponenty, povedzme medzi (najmä PD) bajkermi dobre známi zjazd po náučnom chodniku na Končitú a ak ti to brzdy zvládnu na jednu šupu bez zastavenia v pohode, tak sú určite kvalitné :) sorry viem, že to nebolo určené mne, tak som zvedavý čo naiše žihadlo
11.01.2017 - 23:56:45
00
ErikCannon napísal:
cawte...ja mam magury a zatial su ok....beham po karpatoch kade tade a este som ich neuvaril......a taka otazocka pre zihadlo= co je u teba jeden dlhsi zjazd?ked si tu spomenul ze po jednom si ich uvaril....dik

zajzdovka na kubínskej holi stačila spodná polovica a brzdy boli ako žuvačka, bez učinku a cele fialove, zjazd z V.choča, či zjazd smrekovica-ružmerok, u nas niecu male kopce :D
12.01.2017 - 06:20:31
00
Pri zjazde Smrekovica - Podsucha mi nepomahaju ani SLX s XT Icetech kotucami....
12.01.2017 - 06:48:29
00
Pravdu mas.....nuz ale ked pirovnam deore co som mam ctm scrolle tak tie su o nie lepsie....trosku viac kusu ...
12.01.2017 - 13:31:15
00
myslel som tie magury ze su o nieco lepsie... tak...
12.01.2017 - 14:39:43
00
keyboard_arrow_up