Rt je verzia rt3 ale nema lockout
T ako treshold
RL ma lockout L ako lockout
RT mam, ta poloha nie je lock,len obmedzenie chodu tlmica ( citelne,takze postaci)
Akurat ze mne po prepnuti packy chvilu este ide,az po par prepruzeniach stuhne. V teple obyvacky ale isiel normalne. Nejake napady ? Reklamovat sa neda je z tunajsieho bazaru
05.02.2017 - 09:13:57
01
Dano5 sledujem :) , aj cyklobazár aj dolekop a celkovo nejaké najmä nemecké eshopy, odzneli tu rôzne názory. Tiež myslím, ako napísala Silva, že tá klasika bude asi stačiť, teda v mojom ponímaní ten RT3, ktorý bol na tých vyšších modeloch. Nevyznám sa do toho, veď zato sa aj pýtam :) , no chápem to dobre keď myslím že ten RT3 by mal byť v stredne ťažkom teréne a kratších zjazdoch prakticky rovnaký ako ten nádržkový a ten nádržkový bude mať zas výhodu v ťažkom teréne? Inak to bude viac menej rovnaké, či má ten 2 komorový lepší, citlivejší chod ? Chcel som pôvodne niečo max do 300 € no keby to malo nejaké výrazné benefity, tak by som už dal aj tých 370, na hmotnosti pri tomto komponente mi moc nezáleží a 100 gr je pre mňa zanedbateľných :) Ešte by ma zaujímal napr. názor kvakoba ak by sa k tomu vyjadril, ako tu bolo spomínané tak jazdil na klasickom tlmiči bez expanzky, tak či tam pociťoval nejaké nedostatky...vďaka
05.02.2017 - 09:19:12
00
Dodáva sa bežne k novým tlmičom RS ten servisný kit aj pumpa? či len k niektorým modelom?
05.02.2017 - 09:27:01
00
Ja som mala,kupovala som v DE, ten tlmic na stumpa
05.02.2017 - 09:29:08
01
Nie je ten RT nejaký starší model? Lebo nikde som ho nenašiel, všade len R, RL a RT3 :)
05.02.2017 - 09:33:27
00
Hosť napísal:
Rt je verzia rt3 ale nema lockout
T ako treshold
RL ma lockout L ako lockout
RT mam, ta poloha nie je lock,len obmedzenie chodu tlmica ( citelne,takze postaci)
Akurat ze mne po prepnuti packy chvilu este ide,az po par prepruzeniach stuhne. V teple obyvacky ale isiel normalne. Nejake napady ? Reklamovat sa neda je z tunajsieho bazaru

pravdu máš,nejako som poplietol T a L,takže ten tlmič z cyklobazáru za 3500 CZK by mal fungovať ako propedal,do kopca sa prepne na T,pohupovanie pri šlapaní by sa malo zmenšiť,v teréne a v zjazde sa odomkne-tieto verzie debon air sú pekne citlivé-z biku je žehlička-samozrejme záleží na konkrétnom naladení tlmenia,ako sa ku ktorej zadnej stavbe čo hodí ...
na bežné trailové jazdenie netreba bandaskovú verziu,tá sa hodí hlavne pri dlhom náročnom zjazde,kde sa tak lahko neprehreje ako bez nej
Silva to oneskorené prepínanie do propedalu v zime robilo aj mne na jednom tlmiči RT,teraz som si spomenul,že príčina môže byť v nízkom tlaku v IFP komore,niekde som videl tabulku z tlakmi,ak si dobre pamätám,niektoré verzie sa fúkali až na 500 PSI
z toho českého cyklobazáru som tiež kúpil tlmič RT , stál ma 169 Eur,je ako nový

Prílohy:

PC170004.JPG
PC170004.JPG 364.62 KiB thumb_up0thumb_down

05.02.2017 - 09:34:05
02
To o tom tlaku som citala aj kdesi na nejakom anglickom fore, uz mam pumpu aj adapter,skusim to teda skontrolovat
Pre imro1:Tie RT verzie sa nedaju kupit v shope, myslim ze sa davali len na biky, teda najde sa nejaky vzdy v bazare. Urcite ber debonair a spravne ladenie reboundu a kompresie pre ram.
05.02.2017 - 11:21:28
02
Ja mam na svojom biku zakladny tlmic fox evolution :D ale nemozem nic zle povedat, stiha k Pike ma 3 polohy neda sa uplne zamknut len utlmit a na asfaltovych vyslapoch to je super,bez toho by som tlmic nechcel . V MK v pohode stiha vsetko, zadychal sa az, ked som snim koleckoval malino brdo, ale to aj brzdy, chcelo by to uplne iny setup Tiez som sa snazil si zdovodnit kupu noveho tlmicu, ale nevedel som sa presvedcit ked 99% casu mojich jazd stiha v poho
05.02.2017 - 11:47:02
03
Tak pokiaľ je tam viac polôh, tak sa to dá a je to lepšie ako keď tam je len odskok :) . Mne by stačili aj tie 2 polohy, zamykanie by som nejak oželel, to aj tak človek využije viacmenej na asfalte, prípadne možno na nejakej dobrej zvažnici, ale v teréne je to asi zbytočné, ale aj gulfast mi tiež odporúčal, aby som bral debonair a že stačí aj klasika bez expanzky. No uvidím, či budem mať kupca na tento R kový čo mám, nechcem to kupovať skôr, aby mi náhodou neostal, ak by som ho nepredal :), aj ten môj starý fox som predal až teraz po pol roku, tak uvidím ako sa to vyvinie, ale myslím, že ten tlmič bol na Jeffsym najslabším komponentom, ostatné komponenty meniť nechcem, možno časom. Zatiaľ ďakujem všetkým ktorí sa zapojili do debaty a poradili :)
05.02.2017 - 12:25:19
01
skusim nejak "skratkovite" az sa moc nedomotam
zalezi co chces zmenou dosiahnut ...

1. lepsia citlivost?

- ked uz menit,tak raz a poriadne, za RS urcite debon air ,nadrzka nepodstatna ,ale ak sa podari za dobru cenu do buducna neuskodi a uz nebude nad cim spekulovat ...ale zas debon komora fajne zvysi citlivost ,takze trebars na asfalte kde si predtym pouzil max. propedal uz s debonom zamkynas cize ptrebujes radsej viac poloh rt3 -vyssia cena

rozdiel v terene je neskutocny ,debon plava tam kde aj nadstaveny-tlak odskok, stary tlmak "kopal"....nevyhoda aktivna stavba na asfalte a pod.

2, potrebujes menej aktivnu stavbu vo vyslapoch atd.?

ak ti chyba toto ,stacil by ti tlmic s propedalom pripadne aj zamknutim - lacnejsie riesenie
zas ta citlivost v terene je mensia ,jazdi sa na tom fajn clovek si zvykne kym neskusi nieco lepsie
05.02.2017 - 14:16:40
02
Debon komora nema nic s tym, ci tlmic kope alebo nie, vsak je to len zvacsena negativka (plus pozitivka, samozrejme). Ak v tom pocitujes zlepsenie, tak bud rapid recovery (asi nejak premenovane HSR) alebo (a to skor), ze proste nadrzkovy monarch to ma riesene lepsie. Snazil som sa vysvetlit, aj na priklade CCDB, alebo pruziny, ze proste, ked je v tlmici malo miesta, tak tie vnutornosti, ktore sa staraju o kompresiu a rebound proste su haklive, a su k tomu este aj okresane. Ale je to ako keby hrach na stenu hadzal :D Keby Monarch stal rovnako ako RT3, tak by o beznadrzkovy nezavadil pohladom nikto :D /okrem pripadu, ze sa nezmesti/. Uz raz treba pochopit, ze nadrzka neznamena, ze dotycny chce jazdit drsne :), ale to, ze tlmic je kvalitativne inde.
05.02.2017 - 16:39:22
00
Este by som dodala,ze ked som pred rokom vymenila fox brain za monarch rt3 klasicka komora, napriek spravnemu rebound a kompresii sa mi jednoducho zdal malo citlivy. A mozem teraz potvrdit ze ten fox brain bol lepsi, maksi, machovejsi.Lebo na jesen som zasa vratila namiesto rs naspat fox brain, a ked sa otvoril brain naplno,tak teda to bolo nadhera . Predpokladam ze interne nastavenie brain tlmicov je hodne na makko nakolko si uzivatel moze brain nastavit tuhsie ak potrebuje. K tomuto sa priklana aj moja polovicka. Presiel z fox brain na fox float ctd,a tiez sa mu zda ze proste ten brainovy bol plysovejsi.
Alebo jedine ze by teda viac oleja v systeme toto sposobilo.
05.02.2017 - 18:14:57
00
Na papundekli mam DebonAir, ale nejake zamatove jazdenie to nie je oproti Transke s Fox Performance (skor naopak, ked je rec o vozeni sa po miernom terene). Dokelop super, ale pri slapani si to prdel odnesie viac :) (ale to bude skor ladenim k zadnej stavbe)....mal by som uz tu nadrzku nahodit, nex to viem porovnat. :)
05.02.2017 - 18:24:22
00
žehlenie najviac záleží od toho,aké písmenká sú na tlmiči,neviem ako to zvládol Felt na trail/AM ráme Decree (je to "len" prepákovaný jednočap) ten tlmič jazdím len otvorený,prakticky vôbec nepohupuje ani pri strmých výšlapoch,a ako sa vraví,vyžehlí aj mravca :) je tam L L , v zjazde pod brzdou pruženie možno trochu stuhne,alebo sa len bojím ... :D

Prílohy:

P2050004.JPG
P2050004.JPG 379.92 KiB thumb_up0thumb_down

05.02.2017 - 19:00:06
01
je rozdiel ked je chod stavby "naladeny" s tlmicom od vyroby a ine ked sice dodrzim tune ,ale chod stavby je "ladeny" na ine tlmice a ja tam dam taky, ktory vtedy ani nejestvoval...co bike -stavba to ine chovanie s rovnakym tlmicom...ci?...u mna konkretne monarch HighVolume RT3 za monarch plus Debon air RT3 a je to proste lepsie, drzi stopu na rockgardenoch atd.,aktivnejsia stavba ,lepsi odtrh ,ale tlmic ani pri skokoch a pod. nechodi po dorazoch -to ani stary ale chodi proste lepsie,mne sa to oplatilo debon som mal za par supek z nemeckeho bazaru a za polku jeho ceny som este predal stary z biku ,do noveho za plnu cenu by som nesiel ,rs je user friedly ,cena-vykon ,fox je fox ale aj ta bazarova cena zacinala inde ....mam sice len par jazd koncom roka ....ale ved ja vlastne p*cu jazdim a sa mi nezda ze sa vyznam do "bycikloch" ...naco som sem vobec pisal...
05.02.2017 - 19:35:52
01
keyboard_arrow_up