AdMich nejde mi ani tak o tú expanzku, ako o to či mi to vie niekto vysvetliť ten rozdiel v tunení, ako som písal vyššie, povedzme že by som teda bral do úvahy RT3 tlmič. Teraz to mám ladené M/L3 a väčšinou sa predavajú ladené M/M, osobne si myslím, že by sa to dalo doladiť aj dofúknutím a odskokom, teda normálne vonkajším nastavením, bez nejakého vnútorného zásahu a bez výmeny podložiek a pod. aby to bolo naladené rovnako ako keby to mám na M/L3. Ide mi iba o toto, keď je tlmič ladený inak, ako tento čo mám, a ako si ho dala vyladiť značka, čo by malo byť najlepšie pre konkrétny bajk, či s ním viem dosiahnúť rovnaké vlastnosti aj bez vnútorného zásahu? A či by som vôbec poznal rozdiel? Snáď tie rozdiely nebudú až také veľké a keď sú tam 3 polohy, tak by to snáď malo byť lepšie, alebo nie? Vie mi to niekto, kto sa v tom vyzná vysvetliť?
09.02.2017 - 23:08:51
00
Bez vnutorneho zasahu to nevyriesis.Ten tlmic ma vyladeny priebeh zdvihu na konkretnu stavbu,ktora ma takisto nejaky svoj priebeh zdvihu.Moze sa to hupat ako hupacka,mozes potom chodit stale po dorazoch aj ked bude nafukany spravnym tlakom,nemusi byt citlivy na zaciatku zdvihu,alebo sa bude do zdvihu prepadat a podobne....
10.02.2017 - 06:11:40
01
a podla mna ani ten zasah nebude az tak jednoduchy ,alebo lacny ci zohnatelne diely,to by si kazdy kupil hocaky tune a daval prerobit....a naladit odskokom a tlakom iny tune tiez nepojde ,to bude ten stary tlmic furt asi na tom lepsie...

najlepsie by vedel poradit vysvetlit Lapierre ak bude mat cas...
v skratke kupis tlmic s inym tune ,dobrou dlzkou
da sa prerobit "jednoducho " na iny tune ?
da sa naladit tlakom ,odskokom aby dobre chodil bez zmeny tune ?
10.02.2017 - 07:46:04
00
imro1 tune L/M/H je ladenie vnutornej high speed kompresie .. 3-ka za Lkom znamena tusim pyramidovy stack, ktorym to ladia kvoli zvysenej citlivosti. Ale namiesto M/L3 postaci nadrzkovy Monarch M/L s debonair (to nepisem kvoli tomu, ze na na to lamem, len pre info). Menit vnutornosti tlmica sa da, len musis zohnat na to dielec a nechat to spravit. Akym nas zdvih zadnej stavby ? Rozdiel medzi L a M zvacsa znamena, ze sa ti trochu znizi pociatocna citlivost, co ale vzhladom na to, ze chces lock a 2 typy propedalu vadit nemusi :lol: .. ale skor je problem v tom, ze potom nedokazes tak zutilizovat cely zdvih. Horsie by ale bolo, ak by si na bajk, ktory pozaduje M/H, nasadil M/L .. to by si si ani nezajazdil :lol: .. tuna si to zXCkovatis. Dojdi s bajkom na vikend do BA :D poladime .. mam zopar tlmicov 200x57 :lol:
10.02.2017 - 08:52:59
02
Imro: Tlakom nemozes doladit nastavenie kompresie tlmica, tlak sa dava podla sagu, tak aby tlmic pracoval spravne v celom zdvihu.
10.02.2017 - 09:00:46
01
A preco teda nenapises/nezavolas napriklad do http://www.susp-clinic.sk/ ? Povies aky mas teraz tlmic, aky bike, co jazdis, kolko vazis a co ti na tlmici vadi alebo co by si tam chcel mat naviac. Smerdo ti tam potom da nejake svoje tuti fruti tlmenie nastavene priamo na teba, ktore ti bude vyhovovat viac ako ked kupis random tlmic vo vypredaji. Expanzku ti na trailovy bike asi netreba podla toho co vypisujes, sam expanzku nemam ani na trosku viac agresivnejsom biku ako mas sam a zatial nepocitujem ze by ju bolo treba.
10.02.2017 - 10:48:17
03
a.ndrejko áno, nad tým som včera tiež rozmýšľal a bude to asi najlepšie napísať tam a informovať sa aj rovno o cenách a bolo by super to mať aj presne na moju váhu a presne podľa mojich požiadaviek. Dnes im už písať nebudem, no asi nedelu, prípadne pondelok by som im napísal, aby som bol trochu múdrejší. lto a dá sa bežne kúpiť aj tlmič ladený M/L, aj ten klasický RT/RT3 by mal byť dobrý nie? Ten nádržkový ako tu skoro všetci píšu by bol asi zbytočnosť a na tej klasike by som ušetril cca 100 € čo tiež nie je zanedbateľné a čo som pozeral, tak väčšinou sú v eshopoch len M/M.
10.02.2017 - 15:04:36
00
prerabka R na RT3
http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/how-monarch-r-conversion-rt3-$37-23-easy-steps-768017.html

priamo ladený M/L asi bežné eshopy nedržia, odborné ladené shopy ano
napríklad http://www.mountainbikes.net/mtbikes/produkt.cfm?ctry=1&za=1&lc=1&curcd=1&cid=2867F41B-5056-B502-E5BF7BF04278E500&ref=L210YmlrZXMvcHJvZHVrdGxpc3Rlay5jZm0/Y3RyeT0xJnphPTEmbGM9MSZjdXJjZD0xJmNpZD0yODY3RjQxQi01MDU2LUI1MDItRTVCRjdCRjA0Mjc4RTUwMCZrYXRpZD0yMDUmaGM9MSZibG93b3V0PTAmc3o9MiZzcD0zMQ==&pnr=27891
10.02.2017 - 15:27:33
03
Toto vyzerá zaujímavo :), skúsim im napísať a trochu sa povyzvedám, bola by to asi najlacnejšia možnosť a myslým, že aj postačujúca, vďaka silva :)
10.02.2017 - 15:41:42
00
no ide o to ci ta konverzia bude mozna aj u novsieho modelu ( zrejme 2016) ktory mas , vzhladom na to ze predaj toho Rkoveho je dost neisty, by to bolo asi jednoduchsie
10.02.2017 - 15:43:30
00
To máš pravdu, jednoduchšie by to bolo a asi aj najlacnejšie, verím, že toto by mi stačilo a nemusel by som vymýšľať nič nové a podstatne drahšie :)
10.02.2017 - 16:01:34
00
Imho je toto dobra cesta. Potrebujes ale zohnat tie suciastky , tool, ktorym upnes vnutornu piestnicu, pumpu , ktorou nafukas IFP a adapter, co sa skrutkuje do ventilu (inak MZ taketo pouziva tiez). No a tiez olej, cas a dostatok trpezlivosti :D
10.02.2017 - 16:34:16
00
vsetko kupi na tom odkaze mountainbikes.net alebo na gabelprofi.de
ale ma to jeden hacik -ked si pozries creva R a RT3 model do 2012 tak je to mozne prerobit
ovsem ked sa pozries na rozkres 2015 tak tam je rozdiel v tej ihle, ktoru ovladas packou a teda nepojde podla mna riesit prerabku z R na RT3 (vid obrazky)

Prílohy:

rt3.png
rt3.png 156.84 KiB thumb_up0thumb_down

R.png
R.png 115.82 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil silva dňa 10.02.2017 - 17:45:01, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2017 - 17:03:04
00
No, ja by som si na to netrúfol, takéto veci radšej zverím niekomu kto sa v tom vyzná a ak by to spravili napr. v susp-clinic, tak by som im to zveril aj keď určite ma to víde viac, no do servisu vidlice a tlmiča som sa nikdy nepúšťal a moc sa mi s tým začínať ani nechce aby som nedopadol tak, že z základného tlmiča bude tlmič nefunkčný :D
10.02.2017 - 17:15:49
00
Tak som im predsa napísal už dnes :) , tak mi snáď pondelok odpíšu, snáď budem o trochu múdrejší :)
10.02.2017 - 17:54:04
03
keyboard_arrow_up