imro, nic v zlom ale kupil si si super bajk ktory ma tlmic urcite dobre naladeny vzhladom na konstrukciu, zadnu stavbu atd. ... to vyladenie by malo vyhovovat mozno 75%-tam bajkerov.......a urobil si na nom "par" km a uz spekulujes? .... mal si predtym FULL?.... alebo s cim to porovnavas?.... neber to ze rypem len sa pytam
niekedy staci viac jazdit a menej riesit ..... ;-)
11.02.2017 - 00:47:53
00
Áno full som mal 5 rokov a pár 1000 km som na ňom odjazdil :-) mal som síce 26, no bol tam fox s propedalom a niečo takéto mi chýba, ono sa to da trochu postelovat odskokom, no nie je to celkom najkomfortnejsie, najmä, keď sa vlní teren, je to proste nižšia rada od toho co som mal predtým, takže taká prerábka by mu prospela a uvítal by som to, navyše by to bola podstatne lacnejšia možnosť ako kupovať nový tlmič, s týmto by sa to síce tiež dalo prežiť, no nie je to celkom ono :-)
11.02.2017 - 08:03:37
00
tak nešpekuluj a daj tam fox a budes mat po starostiach
11.02.2017 - 08:14:37
00
:-), keby som ho ešte tak mal, nehovorím, že tento rkovy je zlý, no niečo mu chýba :-) a keď už by som aj kupoval nový, tak radšej RS, mal by tam byť lacnejší a jednoduchši servis a nechcem mať na bajku komponentovy guláš :-)
11.02.2017 - 08:29:46
00
Mas inak zvlastny model toho RSka :lol: :rofl:
11.02.2017 - 09:47:35
00
imro, nic v zlom ale kupil si si super bajk ktory ma tlmic urcite dobre naladeny vzhladom na konstrukciu, zadnu stavbu atd. ... to vyladenie by malo vyhovovat mozno 75%-tam bajkerov.......a urobil si na nom "par" km a uz spekulujes? .... mal si predtym FULL?.... alebo s cim to porovnavas?.... neber to ze rypem len sa pytam
niekedy staci viac jazdit a menej riesit ..... ;-)


R-kova verzia je vzdy len kompromis medzi pro-pedalom a otvorenym tlmenim. Nikdy sa to nevyrovna plne otvorenemu modu ako pri viac polohovej verzii tlmica.
13.02.2017 - 20:38:45
00
:-), keby som ho ešte tak mal, nehovorím, že tento rkovy je zlý, no niečo mu chýba :-) a keď už by som aj kupoval nový, tak radšej RS, mal by tam byť lacnejší a jednoduchši servis a nechcem mať na bajku komponentovy guláš :-)


To ze mas Pike vpredu este neznamena ze nemoze fungovat lepsie z Fox tlmicom. Je to skor vzhladova chyba ako funkcna :D
13.02.2017 - 20:41:01
00
Veď to mi je jasné, že tam môže byť aj fox, aj hoc aká značka, no napr. s kashima úpravou by som nechcel, len kvôli vzhľadu, teda v rámci komplet bajku by sa tam nehodila, keby tam bola foxa s takou istou úpravou, tak to by bolo iné, ale celkom ma oslovil ten RT3 a keby sa dal ten Rkový prerobiť, tak to by bolo super. No zatiaľ mi neodpísali ani so suspension clinic, tak som zvedavý, snáď mi aspoň odpíšu :) Tak, ale pokiaľ by som naň nenašiel kupca, tak asi zatiaľ ostanem pri ňom a uvidím ako sa bude správať pri poriadných výjazdoch a ťažkom teréne, tam sa ukáže či za niečo stojí, alebo pôjde z domu :) , nechcel som na tom bajku moc meniť komponenty, no ak to bude zlé a nebudem s ním spokojný ani po odjazdní pár 100 km, tak ma výmena neminie, nemienim trpieť pre mňa nevyhovujúci tlmič-čo je podľa mňa veľmi dôležitý komponent. Pri spätnom pohľade by pre mňa bola možno lepšia kúpa toho JEFFSY AL COMP 2, kde už je lepší tlmič a Xt sada, síce o 500 € viac, no bol by aspoň pokoj :) , ale neberte to ako sťažovanie, bajk je super, až na ten tlmič, ten by som nazval dobrým, možno priemerným, no určite nie super, no najmä kvvôli absencii viac polôh z vyšších modelov :)
13.02.2017 - 23:05:17
00
Mám potenciálneho záujemcu,, tak ak by kúpil ten môj tlmič, tak pôjdem do výmeny. Ešte sa chcem spýtať, ak sa v tom niekto vyzná, pozeral som tie tunené tlmiče, ten môj je M/L3, keby kúpim M/L bol by to nejaký citeľný rozdiel? Keby už kupujem takýto tlmič, tak by som ho nerád dával na tuning ak by to nebolo potrebné, snáď by to nemal by nejaký veľký rozdiel, alebo áno?
14.02.2017 - 10:39:29
00
ved potuniť ho vieš aj u lapiera...
14.02.2017 - 16:36:58
00
No potuniť by sa dal, len otázka či je to potrebné? alebo aký veľký rozdiel bude medzi M/L3 a M/L ja sa do toho vôbec nevyznám, takže neviem čo od toho môžem čakať a možno by to ani nevyžadovalo tuning, no neviem , istý si nie som.
14.02.2017 - 22:56:22
00
Tak už mám aj odpoveď zo suspension clinic, tá prerábka sa vraj neoplatí, vraj by to bolo príliš drahé, takže taká možnosť by prichádzala do úvahy, jedine keby si to viem spraviť doma sám a nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti, tak by som sa do toho nepúšťal, takže táto možnosť u mňa padá, ale idea sa mi to zdala byť dobrá a pre nejakého skúsenejšieho mechanika by to mohla byť dobrá voľba :)
15.02.2017 - 17:16:32
00
Kúpil som jazdený rám Felt Virtue Nine 2 a objednal som si k nemu tlmič RockShox Monarch RT3 Mid Tune Debon Air v rozmere 200 x 57 mm. Tento rozmer som našiel uvedený v špecifikácii rámu. Keď som tlmič priložil k rámu, bol dlhší ako rozteč montážnych otvorov. Viem, že tlmič má pohyblivú piestnicu a dá sa stlačiť, ale je to takto v poriadku?



V manuáli som našiel, že hore ide skrutka so závitom M6 1.0 x 40 mm (Bolt SHCS M6 x 1.0 x 40.0mm Long, Plated) a dole skrutka so závitom M6 1.0 x 35 mm (Bolt SHCS M6 x 1.0 x 35.0mm Long, Plated). Skrutky nebude problém kúpiť v železiarstve. Ale do montážnych očiek na tlmiči treba nalisovať nejaké vložky, ložiská, alebo čo to je...

How to replace Triad and install Rockshox Monarch thumb_up0thumb_down

Neviete náhodou poradiť, aké mám zháňať?
02.05.2017 - 13:23:42
00
k prvej casti dotazu :
zadna stavba sa hyba a tym sa meni aj vzdialenost otvorov - nebude problem tam ? :)

k druhej casti dotazu :
mozno sa pytas na toto alebo toto
rozmery su pre kazdy ram dane (hladaj v popise)
02.05.2017 - 14:29:02
01
Ďakujem, KinDo. ;-)

Áno, zadná stavba je pohyblivá a vzdialenosť otvorov sa dá zväčšiť. Tak dúfam, že rozmer tlmiča je správny.

Puzdrá tlmiča sú už v montážnych očkách nalisované, takže to, čo som hľadal sú čapy. Rozmery som v špecifikácii nenašiel. Odmeriam vzdialenosti pravítkom a podľa toho objednám.
02.05.2017 - 23:36:57
00
keyboard_arrow_up