alebo spravit nocny "maraton" kde by trat bola znacena reflexnymi paskami kazdych 15 metrov a povinne by boli aspon Sigmy :)

neviete o nejakom takom tak 30-40km dlhom? dal by som si povedat :oops:

Sice nie maraton, ale tento rok v lete sme si dali nocny vyjazd na Babu a spät. Stretavali sme sa o 23:00 na Bielom krizi. Samozrejme sme sli so svetlami, lebo pod korunami stromov plnymi listov nepomoze ani spln mesiaca za jasnej noci. :) Bola to parada - ked sme tam zhruba o 00:30 prisli, tak bola aj otvorena chata, lebo zhodou okolnosti boli v ten weekend aj preteky do vrchu. :)
04.01.2008 - 17:54:42
00
Stalo sa mi to hore na hrebeni, ked bolo treba lavotocivo zbehnut do doliny a znova lavotocivo napojit na cestu a po nej do Sulova, tak (bolo nas ale sest?) sme tuto odbocku nevideli, sli sme po hrebeni dalej a az po par km, ze ziadne znacenie, vracat sa nemalo zmysel, tak sme zbehli na cestu a po nej sme sli do dediny, ked sme minali regulovcika na ceste, tak sa len divil, ze z kade to ideme ...


Ahojte,

zaujimalo by ma, kde sa to presne stalo. Nebolo to za hned poslednou obcerstvovackou v Babkove?

V pripade skupiniek to je dost jasne. Staci, ze prvy prehliadne znacenie a ostatni idu za nim.

Kiez by sa vsetkym organizatorom problemy so znacenim vyhybali. Som si 100% isty, ze na kazdom maratone je znacenie urobene poctivo. Kedze sa vsak znaci den vopred, darebaci maju vela casu na jeho poskodenie. V mnohych oblastiach nedostanete suhlas na trvale znacenie a tak to ostava len na tom, kolko poskodeneho znacenia sa Vam podari rano pred startom napravit. Tak isto nie je mozne vsade pouzivat motorkarov. To by nam ochranari dali
:)

Teraz mame na trase aj nove obce a tie nam prislubili plnu podporu. Na to, aby sme ustrazili trasy, budeme na kontrolu usekov a regulovanie krizovatiek potrebovat cca 80 ludi. To je polovica potrebneho poctu usporiadatelov.

Pevne vsak verim, ze to dokazeme zabezpecit. A este jedna vec. Povrch vacsiny novych ciest je vode odolny.

Majte sa pekne.

Slavo
05.01.2008 - 10:07:17
00
A este jedna vec. Povrch vacsiny novych ciest je vode odolny.

co ste tam natiahli igelit ci naimpregnovali to :?:
05.01.2008 - 10:17:42
00
tmax: myslim ze aj asfalt a kamene su vodeodolne.
Z trati som zatial podrobnejsie skumal iba 25 a dost ma prekvapilo ze z Vrchteplej sa schadza do Sulova a nie naopak ako kedysi na 49. Uz vtedy tam bolo asi najviac defektov z celej trate a to bol vyjazd.
Znacenie bolo zatial vzdy ked som bol velmi dobre, len minuly rok ma akosi nevedeli na razcestiach navigovat kedze som si zabudol cislo(nevedeli aku trat idem).
05.01.2008 - 10:30:08
00
Žigo: som len akoze sranda, aj ja som si prezeral mapku...
05.01.2008 - 10:33:43
00
.....Pevne vsak verim, ze to dokazeme zabezpecit. A este jedna vec. Povrch vacsiny novych ciest je vode odolny
Slavo


...ha, dobrá správa, možno teda po jednom zjazdenom bahne(2006) a jednom (2007) radšej vynechnom maratone nasledovny rocnik (2008) zvládol aj keby trocha popršalo...
05.01.2008 - 20:18:08
00
.....Pevne vsak verim, ze to dokazeme zabezpecit. A este jedna vec. Povrch vacsiny novych ciest je vode odolny
Slavo


...ha, dobrá správa, možno teda po jednom zjazdenom bahne(2006) a jednom (2007) radšej vynechnom maratone nasledovny rocnik (2008) zvládol aj keby trocha popršalo...

2007 bol super
*thumbs up
06.01.2008 - 00:21:17
00
jo jo 2007 bolo super, aj ked Michalz bol len štatista :lol:
aj 2006 mala niečo do seba (odpálené ložiská Hollowtec II, reťaz natiahnutá o dve drážky ...) blato všade (aj zuby)
06.01.2008 - 17:49:07
00
zaujimalo by ma, kde sa to presne stalo. Nebolo to za hned poslednou obcerstvovackou v Babkove?


Nuz bohuzial, presnejsie to miesto neviem opisat, ale nevadi, bol som u vas prvy krat a paciloo sa mi. Ak bude zdravicko, tak urcite pridem aj tento rok ...
08.01.2008 - 13:21:26
00
Ak pocasie a povinnosti daju, tak sa pridem aspon pozriet. Zo ZA to nie je az tak daleko. A mozno bude aj nejaka afterparty :twisted:
08.01.2008 - 13:39:23
00
Teším sa na Roháčske sedlo na trase 52 km v preteku. Minulý rok pri tréningu smerom hore som mal problémy s motokrosovou motorkou a zo sedla dole v žľabe sa proti mne rútila štvorkolka. Nebolo možné sa obísť. Často nebrzdím aj očami ako vtedy...
11.01.2008 - 14:22:16
00
Zdravim,

na webe www.cyklotour.sk uz je aj oficialna mapa novych tras Author bikemaratonu Sulovske skaly s vyznacenymi obcerstvovackami a kilometrazou. Precitajte si vsak celu aktualitu ;-) .

Slavo
31.01.2008 - 09:29:03
00
V minulom roku som si pred polmaratónom prešiel 4x trasu. Vzhľadom na nový zákon a vzhľadom na zmenu trasy 52 km asi aj do chránenej krajinnej oblasti sú úseky, kde do preteku nemôžeme ísť ? Otázku myslím vážne.
Grafické spracovanie trás je perfektné!
31.01.2008 - 16:43:39
00
Najmä nie podvečer - sú tam posedy :wink:
31.01.2008 - 20:52:23
00
V minulom roku som si pred polmaratónom prešiel 4x trasu. Vzhľadom na nový zákon a vzhľadom na zmenu trasy 52 km asi aj do chránenej krajinnej oblasti sú úseky, kde do preteku nemôžeme ísť ? Otázku myslím vážne.
Grafické spracovanie trás je perfektné!


Dakujem za pochvalu :-) Jediny zakaz jazdenia sa tyka zaveru trasy 25 km, ktory vedie po turistickej trase popod Sulovsky hrad. Je to tesne na hranici rezervacie. O tomto budem pisat v textovom popise tras, ktory hodim na web cca koncom februara. Ostatne je jazditelne aj mimo maratonu, pretoze ide o lesne a polne cesty. V obdobi po maratone sa budeme snazit presadit trasu 52 km ako trvalo znacenu cyklotrasu. Jednoduche to vsak nebude...

Slavo
31.01.2008 - 22:53:41
00
keyboard_arrow_up